Targówek gra w serialu Polsatu

4
Share

Oglądacie serial „Powiedz TAK” w telewizji Polsat? Kilka bloków z naszej dzielnicy dostało w nim rolę :)

 

„Powiedz Tak” jest nowym serialem obyczajowo-komediowym, przedstawiającym życiowe wzloty i upadki grona warszawskich trzydziestolatków, którzy po kolei (z różnych powodów) tracą grunt pod nogami i nieoczekiwanie stają przed ważnymi życiowymi wyborami.

Film reżyseruje Patrick Yoka, a występują w nim m.in. Katarzyna Zawadzka, Agnieszka Więdłocha, Paweł Domagała, Nikodem Rozbicki, Mikołaj Roznerski, Sylwia Gliwa, Cezary Pazura i Maria Pakulnis.

Zaś gościnnie w serialu pojawiają się też bloki z Targówka, a konkretnie z ulicy Zamiejskiej (choć filmowane od strony Trockiej), w których najwyraźniej mieszkają niektórzy z bohaterów serialu.

W najnowszym 3. odcinku „Powiedz Tak” charakterystyczne bloki pojawiają się kilka razy – m.in. za murkiem odgradzającym schody prowadzące do budynku przy Zamiejskiej 17 chowa się Maria Pakulnis, a na trzepaku pod tym samym blokiem w dzień i w nocy buja się Katarzyna Zawadzka.

(Na marginesie – ktoś pamięta, czy ten trzepak tam zawsze był, czy postawiła go właśnie ekipa serialu?)

To nie jest filmowy debiut bloków przy Zamiejskiej/Trockiej – w 2012 roku zagrały dużą rolę w teledysku zespołu Afromental „It’s my life”:

 

 

A w 2014 roku pojawiły się w kampanii społecznej „Wyloguj się do życia”. Wg naszych czytelników właśnie wtedy, na potrzeby tego filmiku, na trawniku postawiono trzepak (który został na zawsze):

 

 

Kolejny etap „kariery” bloków będzie jednak nieco mniej medialny – wszystko wskazuje na to (choć oficjalnie jeszcze nie zostało to ogłoszone), że na trawnik wokół trzepaka przy ul. Trockiej zostanie tymczasowo przeniesiony sąsiedni bazarek.

 

na zdjęciach: kręcone na Targówku sceny serialu „Powiedz TAK”/Ipla.tv

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx