Program 500 plus na Targówku

4
Share

Od piątku można składać wnioski w 44 punktach w dzielnicy. Żeby nie było kolejek, urząd zatrudnił ośmiu dodatkowych pracowników. 

 

Rodzice co najmniej dwójki dzieci już zacierają ręce. Od 1 kwietnia, czyli od piątku, można składać wnioski w programie 500 plus. I to nie jest żart na prima aprilis!

500 zł przysługuje każdej rodzinie na drugie i kolejne dziecko do 18 roku życia. W przypadku rodzin z niskimi dochodami – 800 zł miesięcznie na osobę (lub 1200 zł jeśli w rodzinie jest niepełnosprawne dziecko) – dodatek wypłacany będzie także na pierwsze czy jedyne dziecko.

Jak to będzie zorganizowane na Targówku? Burmistrz poinformował właśnie, że zatrudniono dodatkowych osiem osób w Referacie Świadczeń Rodzinnych. Wszyscy zostali przeszkoleni i mają nowe stanowiska pracy.

Od 1 kwietnia wypełniony i podpisany wniosek Rodzina 500 plus można złożyć w Wydziale Obsługi Mieszkańców na parterze urzędu dzielnicy przy ul. Kondratowicza 20 oraz w Referacie Świadczeń Rodzinnych przy ul. św. Wincentego 87 (II klatka).

A także w 42 dodatkowych punktach przyjmowania wniosków, zorganizowanych w żłobkach, przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach w całej dzielnicy. Te dodatkowe punkty przyjmowania wniosków działać będą do końca roku szkolnego, czyli do 1 lipca br. Będą one oznakowane takim logiem:

 

Na wniosek złożony do 1 lipca pieniądze będą wypłacane z wyrównaniem za okres od 1 kwietnia.

W planie finansowy miasta na wypłaty w ramach programu przeznaczono na razie 27 840 228 zł.

Wnioski można też będzie składać przez internet. Jak dokładnie, przeczytacie tutaj. 

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx