Remont Rembielińskiej – ale bez dwóch skrzyżowań

8
Share

Dwa najważniejsze skrzyżowania na ul. Rembielińskiej zostały wyłączone z frezowania. Także to, na którym ostatnio ciągle są wypadki.

 

O planowanym weekendowym remoncie ulicy Rembielińskiej pisaliśmy na targowek.info już kilkukrotnie. Frezowanie zacznie się już w piątek wieczorem – czas więc na wszystkie szczegóły inwestycji.

W najbliższy weekend pod frez pójdzie asfalt na całej długości ulicy – od Trasy Toruńskiej do Matki Teresy z Kalkuty. Prace rozpoczną się w piątek 1 kwietnia o godz. 22:00 a zakończą w poniedziałek 4 kwietnia o godz. 04:00 rano.

W związku z robotami remontowana ulica zostanie zamknięta dla ruchu. Ale, uwaga, nie cała!

Dwa skrzyżowania: Rembielińska/Kondratowicza/Bazyliańska oraz Rembielińska/Wyszogrodzka/Bartnicza zostały wyłączone z remontu! Z jednej strony to dobra decyzja – gdyż ruch poprzeczny (także licznych autobusów miejskich) zostanie na nich utrzymany.  Z drugiej strony – na skrzyżowaniu Rembielińskiej i Kondratowicza w ciągu ostatnich kilku dni doszło do dwóch groźnych wypadków. W święta zginął tam instruktor nauki jazdy, wczoraj na szczęście obyło się bez ofiar.

Przed chwilą doszło do kolejnego wypadku na skrzyżowaniu Rembielińskiej i Kondratowicza – czyli w miejscu, gdzie w święta zginął instruktor jazdy…

Opublikowany przez Targówek Info na 30 marca 2016

 

Wyłączenie tego skrzyżowania z remontu oznacza jednak, że nie ma szans na poprawę tam bezpieczeństwa.

W związku z remontem objazd ciągu ulic Annopol i Rembielińska poprowadzono ulicami: Odlewnicza-Marywilska-Piotra Wysockiego-Matki Teresy z Kalkuty. Na weekend ślepe staną się ulice Julianowska i Poborzańska (drogowcy będą jednak przepuszczać tamtędy mieszkańców podczas przerw w robotach).

Swoją trasę zmienią też jeżdżące Rembielińską autobusy linii 204.

 

rembielinska-remont-mapka

 

Roboty na Rembielińskiej trwają już od lutego. Na odcinku od ul. Kondratowicza do Matki Teresy z Kalkuty ZDM wymienił krawężniki po obu stronach jezdni, a na odcinku od Kondratowicza do Trasy Toruńskiej (S8) punktowo, tam gdzie było to konieczne. Na niektórych przejściach dla pieszych pojawiły się też wysepki dla pieszych.

Nowa wysepka na ul. Rembielińskiej /fot. Bartek, czytelnik targowek.info

Nowa wysepka na ul. Rembielińskiej /fot. Bartek, czytelnik targowek.info

 

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx