Szybki internet na Targówku | targowek.info

Szybki internet na Targówku? Zgłaszajcie, gdzie jest potrzebny

Powstała strona, na której można sprawdzić, gdzie w dzielnicy jest internet szerokopasmowy. Można też wpisywać, gdzie jest potrzebny. Nasz czytelnik proponuje zmasowaną akcję! 

 

Kilka dni temu Urzędu Komunikacji Elektronicznej udostępnił przydatną stronę internetową. Po zaznaczeniu tam konkretnego adresu, dowiadujemy się czy jest tam dostępny internet szerokopasmowy i od jakich operatorów. To przydatne, jeśli ktoś planuje wynająć lub kupić gdzieś mieszkanie, albo po prostu zmienić dostawcę usługi.

Na Targówku czy Bródnie raczej nie ma z tym problemu. Operatorzy kablówek prześcigają się w ofertach i internet, choć różnie działa, to z zasady raczej jest szybki.

Za to dramat z łączami jest na Zaciszu. Tam budowa szybkiej sieci nie jest tak opłacalna, dlatego mieszkańcy skazani są na download maks. rzędu 10 mb/s.

I tu ciekawy pomysł ma nasz czytelnik Krzysztof. Nowa strona UKE daje też możliwość zgłaszania zapotrzebowania na internet szerokopasmowy. Wystarczy wypełnić krótki formularz z adresem.

– Zgromadzone w ten sposób informacje posłużą do publikacji map z potrzebami Polaków w zakresie usług telekomunikacyjnych, a docelowo mogłyby stać się bodźcem dla operatorów do uwzględniania oczekiwań Polaków w planach inwestycyjnych – podał urząd w komunikacie.

Krzysztof proponuje więc masowe zgłoszenia z Zacisza:

– Zwracam się z prośbą o opublikowanie krótkiej informacji skierowanej głównie do mieszkańców Zacisza. Problem polega na tym, że internet w tej części dzielnicy jest mocno archaiczny – maksymalny transfer sięga 7 mb/s. Na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej można od niedawna zgłaszać „popyt” na szybsze łącza. Mam cichą nadzieję, że po opublikowaniu artykułu coś się zmieni, a mieszkańcy otrzymają szybsze łącza ;)

A zatem ulice można wpisywać tutaj: uke.gov.pl/wyszukiwarka.

Zdjęcie na górze zrobiiliśmy na Zaciszu / fot. targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

24 komentarzy na temat “Szybki internet na Targówku? Zgłaszajcie, gdzie jest potrzebny

 • 16 marca 2016 o godz. 08:11

  Problem wydłubany z nosa. Trochę na zasadzie mieszkam w wilii w Konstancinie i brak mi folkloru w postaci żuli na klatce schodowej. Zacisze jest dzielnicą willową i kablówkom – w końcu to firmy prywatne nastawione na zysk a nie na misję – nie opłaca się tam kłaść infrastruktury. Rozumiem, że ja – podatnik i mieszkaniec mrówkowca w którym jest 4 operatorów i zdaje się łącza powyżej 300 – mam się dorzucić w ramach wyrównywania szans do łącza pana na włościach, bo ten nie wie co to szybki internet bezprzewodowy np. lte. Panie hrabio w ostateczności proszę sprzedać pałac, myślę że starczy na mieszkanie w wielkiej płycie z kilkoma operatorami do wyboru.

  A już zupełnym absurdem jest prowadzenie metra w dzielnicy willowej.

 • 16 marca 2016 o godz. 09:31

  LTE to ściema. Góra 20 mbs a nie sto jak obiecują.

 • 16 marca 2016 o godz. 09:44

  „A już zupełnym absurdem jest prowadzenie metra w dzielnicy willowej.”

  Dzielnice willowe to na Mokotowie czy Ochocie, Saska Kepa i Zoliborz.
  Tak sie sklada ze ten ostatni ma metro i nie jest to absurdem.
  Tokio tez ma jednorodzinne przedmiesicia i nikt tak nie sugeruje ze metro nie jest normalne.

 • 16 marca 2016 o godz. 10:27

  Nie twierdzę, że metro pod willą to całkowity absurd. Owszem absurd w mieście, gdzie jest dwie linie na krzyż i póki nie będzie gęstej sieci preferowane powinny być dzielnice z wysoką, gęstą zabudową ( proszę więc nie porównywać nas z Tokio, bo Polska drugą Japonią być nie będzie nigdy). Nie twierdzę też, że pierwsza linia – prosta jak drut z południa na północ – ma meandrować, aby nie dotknęla wilii ( mimo wszystko wilii w tkance wielkomiejskiej, a nie typowych przedmieść). Ale u nas jest inna sytuacja, po minięciu Targówka można było zrobić łuk bezpośrednio na Bródno lub Zacisze. Wybrano łuk na luźno zagęszone Zacisze, który determinuje potem nie najlepszy przebieg metra na gęsto zamieszkałym Bródnie. Czyli interesy grupki ludzi z Zacisza okazały się ważniejsze od tłumów z Bródna. Inna sprawa, że średnie dochody na Zaciszu są bez wątienia wyższe, ludzie mają warunki do trzymania kilku samochodów i nie oszukujmy się nie będą się aż tak chętnie pospolitować z tłumem w metrze.

 • 16 marca 2016 o godz. 11:12

  @anu
  Tu nie chodzi o interesy jakiejś wąskiej grupki ludzi tylko o możliwości lokalizacyjne budowy tuneli i stacji. Widziałem już wiele tzw. „wariantów społecznych” budowy jakiejś drogi ekspresowej czy autostrady. Jeden z wariantów przewidywał drogę klasy S przez… cmentarz. Komuś tak się kreska narysowała. Proponuję koncepcje i projekty pozostawić jednak fachowcom.

 • 16 marca 2016 o godz. 12:48

  @anu
  Mieszkam na Zaciszu i wcale nie mam wrażenia, że jest to dzielnica „willowa”. Jest tutaj sporo ubogich zabudowań, często wielorodzinnych, a w okresie zimowym w powietrzu unosi się nieprzyjemny zapach, jak się domyślam z domostw palących śmieciami lub tanim opałem. Internet LTE jest przereklamowany. Jak przesył oscyluje w granicach 10 Mb/s to jest to dla mnie luksus, gdyż przeważnie w porach wieczornych 1-2 Mb/s to smutna rzeczywistość. W dobie telewizji internetowej, cyfrowej dystrybucji gier itp. taki internet się nie sprawdza. Mieszkańcy Zacisza też płacą podatki tak jak Ty. Nie wiadomo jakie byłyby koszty takiej inwestycji. Nie mówimy też tutaj o jakimś konkretnym rozwiązaniu. Może pomysłem byłoby w ramach budżetu partycypacyjnego rozprowadzenie na Zaciszu ogólnej sieci światłowodowej do kilku głównych punktów, a już późniejsze doprowadzenia Internetu do poszczególnych ulic realizowane byłoby na koszt ich mieszkańców i dostawcy internetu. Temat ciekawy w każdym razie.

  Nawiązanie do budowy metra nic nie wnosi w tym temacie, a ma jedynie formę ogólnego żalu. Pozdrawiam.

 • 16 marca 2016 o godz. 13:59

  No wiesz, skoro rysujesz obraz Zacisza, jako dzielnicy ubogiej, to nie przypuszczam, żeby jej głównym problemem był dostęp do szybkiego internetu. A co mają podatki do internetu? Nic nie wiem, żeby ktoś z moich podatków dorzucał się do prywatnych operatorów. Jedyny – całkowicie poroniony w dzisiejszych czasach – pomysł to jakieś wi-fi w kilku punktach. Kilkaset tysięcy w błoto, a jakoś dzielnica nie chwali się ilością użytkowników, bo ich prawdopodobnie ich nie ma. A kablówki podłączają sygnał w domach jednorodzinnych. Kwestia kosztów – im więcej chętnych, tym mniejsze. Skoro na jednej klatce opłaca się kłaść kable czterem operatorom, którzy potem przerzucają się cenami ( 5zł za 10 mb/s, 20 zł za 250 mb/s), to może skuszą się na lokalizacje bez konkurencji, gdzie po podłączeniu będą mogli pobierać pełny abonament.

  Generalnie urok lokalizacji. Coś za coś. Albo ogródek, albo sieć.

 • 16 marca 2016 o godz. 15:21

  anu – przeczytaj proszę raz jeszcze to co napisałaś ale zrób to tym razem ze zrozumieniem… generalnie odnoszę wrażenie, że żal d..ę mocno ściska

 • 16 marca 2016 o godz. 19:53

  Generalnie to jak ktoś potrzebuje internetu to Areo 2 jako jedyne serwuje 512 mb za darmo, więc lepsze to niż nic.

 • 16 marca 2016 o godz. 21:12

  Zacisze nie jest willowe. Suburbia – to jeszcze. Ale nie wille. I jak takbylo mowione – sporo jest biednych chalupek. Tokio ma 12 milionow mieszkancow, my 2 – ale czas leci. im wiecej nitek metra tym lepiej, a tu leci pod „wyllami” do Rembielinskiej. I dobrze ze leci – na pewno masa ludzi bedzie ukontentowana.

  I nigdzie nie jest powiedziane ze ktos nie bedzie kupowal kwartalow na Zaciszu, burzyl i stawial klockow 4-pietrowych za 30-40 lat. Albo i wczesniej.

 • 17 marca 2016 o godz. 17:48

  Moim zdaniem Areo 2 robi dobrą robotę i więcej sieci powinno oferować darmowego neta, bo internet to cywilazacja.

 • 17 marca 2016 o godz. 19:25

  Skad wy ciagniecie te swoje LTE???ja mam predkosci w szczycie conajmniej 20Mb a gdy BTS jest odciazony 60-80Mb.Wiadomo BTS nie jest z gumy jak duzo ludzi laczy sie z danym nadajnkiem to i predkosc jest mniejsza.Dodam ze mam smartfona z LTE 6 cat. wiec obsluzy predkosci do 300Mb/s.Nie bede podawal operatora zeby nie robic reklamy.Z roku na rok LTE bedzie przyspieszac do coraz wyzszych cat.miedzy innymi dzieki laczeniu pasm-tak zwane LTE advanced.Juz w tym roku u mojego operatora ma byc max transfer 150Mb/s w tej chwili tak jak pisalem max mam 60-80Mb poza szczytem.Odpalam na smartfonie udostepnianie przez wifi i mam internet w domu z dobrymi predkosciami i niskim pingiem.Pozdrawiam

 • 18 marca 2016 o godz. 13:10

  Mieszkam też na Zaciszu w rejonie ulicy Gilarskiej. Tak samo mam problem z szybkim Internetem, to znaczy go nie mam. Internet LTE to kpina, miałem to i wiem. Wieczorami prędkość spada do 2 Mbit. Więc wróciłem do Neostrady. Tu mam prędkość około 12 Mbit. Choć na początku umowy miałem 20 Mbit przez jakieś pierwsze 3 tygodnie. Później sukcesywnie prędkość zaczęła spadać.

  I też alternatywy nie mam. Choć w ziemi koło domu w studzience TPSA idzie światłowód UPC (dawniej Aster City) to wszelkie prośby w UPC pozostają bez odpowiedzi. Oni jednym słowem nie są mną zainteresowani. I nie ma gdzie iść aby ktoś pomógł.

 • 2 kwietnia 2016 o godz. 12:50

  Tylko, że to kolejna kpina. Wpisałem swoje dane na stronie i wyświetliło mi – prędkość Internetu do 10 Mbit. Orange nie jest zainteresowane na udostępnianie szybkiego Internetu w domkach, oni go udostępniają tylko w blokach. Pytałem się technika Orange o to i właśnie mi tak odpowiedział. Polska to jest dalej dziki i chory kraj. A rząd właśnie powinien pomagać wydając odpowiednie przepisy ludziom, żeby tam gdzie się firmom nie opłaca inwestować, nagle zaczęło.

 • 3 kwietnia 2016 o godz. 05:20

  Mieszkam w okolicy gilarskiej i mam 50Mbit i 30Mbit wysyłania, łącze radiowe z firmy http://www.bitair.pl więc nie jest tak źle, nie wiem jak w innych rejonach zacisza ale na ich mapce jest prawie całe zacisze

 • 6 kwietnia 2016 o godz. 15:35

  Jak dla mnie bitair to jakaś pomyłka- niby możliwości sa ale antena powinn byc na dachu zeby internet dzialal tak jak trzeba. Niestety dom jest za wysoki wiec Pan stwierdził,ze nie ma kto zainstalować anteny. Oczywiscie pisze o domku a nie bloku.

 • 7 kwietnia 2016 o godz. 03:47

  Światłowód to nie tylko włókno, po drodze masz jeszcze masę sprzętu podpiętego do prądu 24h, myślę, że chodzi tu po prostu nawet o chociażby taką dzierżawę terenu np. na splitter. Potem weź jeszcze od splittera puszczaj osobne włókno do domu. Szanse, aby operator inwestował swoje pieniądze w takie tereny są raczej nikłe, jedynie miasto musiałoby coś podziałać, stworzyć swoją niezależną sieć, a potem każdy sobie wybiera operatora na jakiego ma ochotę

 • 19 kwietnia 2016 o godz. 09:41

  W okolicy ulicy Rolanda TPSA udostępnia bez problemu łącza 80Mbps/10Mbps z kabla o ile pamiętam za około 70zł. Może nie jest super tanio, ale nie ma aż takiego dramatu.

 • 26 kwietnia 2016 o godz. 13:35

  Tam może i tak ale na Gilarskiej między pastelową a Amarantową już nie, bo im się nie opłaca.

 • 26 kwietnia 2016 o godz. 13:39

  Dodatkowo powiem, że dzwoniłem teraz do BitAir i mi powiedzieli, że na dzień dzisiejszy już nie podłączają nowych użytkowników, gdyż musieli by poszerzać pasmo. Ale im się nie opłaca.

 • 19 stycznia 2018 o godz. 11:27

  „Problem wydłubany z nosa. Trochę na zasadzie mieszkam w wilii w Konstancinie i brak mi folkloru w postaci żuli na klatce schodowej. Zacisze jest dzielnicą willową i kablówkom – w końcu to firmy prywatne nastawione na zysk a nie na misję – nie opłaca się tam kłaść infrastruktury. Rozumiem, że ja – podatnik i mieszkaniec mrówkowca w którym jest 4 operatorów i zdaje się łącza powyżej 300 – mam się dorzucić w ramach wyrównywania szans do łącza pana na włościach, bo ten nie wie co to szybki internet bezprzewodowy np. lte. Panie hrabio w ostateczności proszę sprzedać pałac, myślę że starczy na mieszkanie w wielkiej płycie z kilkoma operatorami do wyboru.

  A już zupełnym absurdem jest prowadzenie metra w dzielnicy willowej.”

  A ty chamie ze wsi, ty pastuchu co na kredyt kopiłeś kawalerkę w bloku nazywana dla niepoznaki apartamentem !

 • 24 marca 2018 o godz. 20:30

  Czy cos sie poprawilo na Zaciszu z internetem? U mnie jest coraz gorzej – od kilku miesiecy download rzedu 3-4mbps a wczesniej docjodzilo „nawet” do 6mbps. Ktos cos slyszal o planach na polozenie swiatlowodu?

 • 5 września 2018 o godz. 23:11

  Piszcie petycje do Jakiego to położy kable przy Jórskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.