Tajne logo na 100-lecie Targówka wygląda tak

13
Share

Kilka kresek, dwie kropki – i tyle. Dlaczego ten projekt jest tak skrzętnie ukrywany?

 

Z pewnością słyszeliście już o tym, że w kwietniu 2016 r. będziemy mieli piękną rocznicę – 100 lat odkąd Targówek i Bródno zostały włączone do Warszawy. A czy słyszeliście, że to wydarzenie ma swoje logo?

Żeby wybrać logo, urząd dzielnicy Targówek przeprowadził wielki ogólnopolski konkurs. Napłynęło 57 prac z całego kraju, a zwycięzcę wybrało jury, w skład którego weszli prof. Adam Myjak (rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie), prof. Paweł Nowak (prorektor ASP), Zygmunt K. Jagodziński (jazzman i artysta plastyk) oraz Tomasz Sarnecki (artysta plastyk).

23 lutego szacowne jury zadecydowało: pierwsze miejsce i nagrodę główną (2000 zł) zdobył Kamil Wiśniewski. Jak wygląda projekt jego autorstwa? No i tu pojawia się mały problem…

Choć mogłoby się wydawać, że zadaniem logo jest identyfikacja i promocja jakiejś marki lub wydarzenia, w tym wypadku stulecia naszej dzielnicy (dla ścisłości: części dzielnicy) w Warszawie, to władze Targówka postanowiły… zachować wybrany projekt w tajemnicy.

Z jakichś powodów zdecydowano, że znak mający promować to wydarzenie zostanie pokazany dopiero półtora miesiąca po rozstrzygnięciu konkursu, na uroczystej sesji rady dzielnicy Targówek zaplanowanej na 7 kwietnia – czyli na jeden dzień przed samą rocznicą!

Ale od czego macie targowek.info :) Według naszych informacji, logo na 100-lecie wygląda tak:

 

targowek-100-lat-logo-unofficial

 

Kilka kolorowych kresek, dwie kropki – i tyle. O gustach się nie dyskutuje, więc nie będziemy oceniać czy to logo jest ładne, brzydkie, odpowiednie do wydarzenia.

Bardziej dziwi nas zupełnie pominięcie w projekcie Bródna, które w tym samym czasie też zostało dołączone do Warszawy. A przypomnijmy, że nie świętujemy przyłączenia całej dzielnicy Targówek, a tylko części – gdyż np. Zacisze weszło do stolicy dopiero w roku 1951.

Zaś zupełnie nie rozumiemy, dlaczego ten projekt cały czas jest tak skrzętnie ukrywany…

Dla porówniania, na Pradze Południe, której trzy ważne osiedla także zostały włączone do Warszawy podczas wielkiego roszerzenia granic miasta 100 lat temu, logo pokazano już na początku lutego. Od tego czasu jest ono m.in. konsekwentenie umieszczane na plakatach zapowiadających rocznicowe wydarzenia – czyli służy właśnie do tego, do czego powinno.

A do czego ma służyć tajne logo Targówka? Może dowiemy się na sesji 7 kwietnia.

 

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx