Tak będzie wyglądało nowe przedszkole (inaczej niż poprzednio)

1
Share

Urzędnicy chyba wreszcie się dogadali, co do wyglądu przyszłego przedszkola na Targówku. Tak jak pisaliśmy: placówka ma zacząć już działać za rok. 

 

Kilka dni temu opisaliśmy plany przebudowy starego hotelu robotniczego przy ul. Kunieckiej na przedszkole publiczne. Pokazaliśmy też prezentowaną przez radnego Jędrzeja Kunowskiego wizualizację przedszkola. Wydawało się, że kto jak kto, ale przewodniczący dzielnicowej komisji edukacji zna temat najlepiej. Otóż nie.

Wczoraj na stronie urzędu dzielnicy pokazano inne wizualizacje przedszkola. Tak samo jak poprzednio zupełnie niepodobne do istniejącego budynku, ale ufamy, że tym razem urzędnicy się nie mylą. Mamy nauczkę, żeby weryfikować informacje, nawet te z pierwszej ręki.  

Reszta – poza obrazkami – zgadza się, z tym co napisaliśmy. Kuniecka to ulica w rejonie Targówka wciśniętym między dwa cmentarze oraz ul. św. Wincentego. Do tej nie było tu żadnego przedszkola i jest ono bardzo potrzebne.

Obecnie trwają prace projektowe nad adaptacją budynku, który przez lata był pustostanem. Odbywały się w nim pijackie imprezy uciążliwe dla całej okolicy. I wygląda tak fatalnie.

Według planów ratusza za rok zostanie oddane do użytku nowoczesne, 5-oddziałowe przedszkole dla ok. 125 dzieci. Prace wycenione zostały na 5 500 000 zł. Z tych środków w roku 2016 planowanie jest wydanie 4 502 105 zł.

Przebudowa obejmie rozbudowę budynku oraz wybudowanie parkingu dla rodziców i terenów zielonych na działkach pozyskanych od strony ul. Kunieckiej. Przygotowane zostaną też place zabaw.

– Chcemy wyrobić się w czasie. Zakończenie robót planujemy w sierpniu 2017 r. tak, aby dzieci mogły w przyszłym roku trafić do nowoczesnej placówki – powiedział Grzegorz Gadecki, zastępca burmistrza Targówka.

 

Wizualizacje przedszkola obecnie prezentowane przez urząd dzielnicy Targówek

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx