To on chciał zabić kobietę pod M1

8
Share

Nożownik jest w areszcie, jego ciężko ranna ofiara w szpitalu.

 

Do brutalnego ataku doszło w środę po południu na parkingu pod centrum handlowym M1 w Markach – praktycznie na granicy między Markami i Targówkiem.

Jak wynika z ustaleń policjantów, krótko po godzinie 17:00 do 24–letniej kobiety siedzącej w samochodzie podszedł nieznany mężczyzna i zaatakował ją nożem. Zadawał ciosy w głowę i plecy, a potem uciekł.

Życie kobiety uratował przechodzień, który zauważył ranną kobietę w aucie i podbiegł do innego mężczyzny z prośbą o pomoc. Przypadkiem był nim policjant z Komisariatu Policji Metro Warszawskiego, po służbie, który udzielił ofiarze pierwszej pomocy, jednocześnie powiadamiając karetkę pogotowia i policję.

Ciężko ranną 24–latkę z ranami klatki piersiowej i twarzy przewieziono do szpitala – gdzie wciąż przebywa.

Ponieważ do zdarzenia pod centrum handlowym doszło po mareckiej stronie granicy, sprawą zajęli się policjanci z Marek i Wołomina. Funkcjonariusze ustalili wstępne okoliczności ataku, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady oraz ustalili świadków. Zabezpieczone zostało także nagranie z monitoringu.

Zebrane informacje zostały przekazywane kryminalnym z Wołomina, którzy szybko wytypowali podejrzanego o atak. Po całonocnych działaniach, policjanci zatrzymali 26–letniego mężczyznę.

W tej chwili trwają przesłuchania podejrzanego w prokuraturze. Policjanci nie ujawniają jego tożsamości, mamy jednak zdjęcie nożownika:

 

fot. policja

26–letni mężczyzna zatrzymany w związku z atakiem pod centrum handlowym M1 / fot. policja

 

AKTUALIZACJA: Nożownik spod centrum handlowego M1 usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i został aresztowany na trzy miesiące. Służby ujawniły (częściowo) jego tożsamość: to 26-letni Andrzej A., mieszkaniec Marek.

 

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx