Wszystkie pozwolenia na budowę metra wydane!

5
Share

W piątek oficjalne podpisanie umowy na budowę II linii metra na Targówek!

 

Dożyliśmy tej chwili, choć czasem wątpiliśmy, że doczekają jej nasze wnuki! W czwartek po południu wojewoda mazowiecki wydał ostatnie brakujące zezwolenia na budowę wschodnio-północnej odnogi II linii metra – czyli tej w stronę Targówka.

To już koniec maratonu urzędniczych formalności związanych z tą inwestycją. Więcej zezwoleń nie trzeba, więcej protestów nie będzie (w sumie na Targówku i tak ich nie było :)

Jak przed chwilą poinformowała na twitterze prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz, już jutro (w piątek o godz. 13) miasto podpisze umowę na budowę z włoską firmą Astaldi, która jesienią wygrała przetarg.

 


Budowa będzie kosztowała nieco ponad miliard złotych – dokładnie 1 066 741 483,79 zł brutto. W jej ramach powstaną tunele oraz trzy stacje (jedna na Pradze – przy Szwedzkiej, dwie na Targówku Mieszkaniowym – przy Ossowskiego i Trockiej).

Dokładny termin rozpoczęcia budowy jeszcze nie jest znany, ale skoro są wszystkie zezwolenia, możemy wreszcie być optymistami – kto wie, może uda się zacząć prace już na początku lata?

Planowane zakończenie robót to rok 2019.

 

Zobacz, jak będą wyglądały stacje metra na Targówku

 

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx