Bazarek przy ulicy Trockiej wstrzymuje budowę metra!

26
Share

Stało się: przez nierozwiązany problem z bazarkiem przy ulicy Trockiej wykonawca metra odmówił przejęcia terenu pod budowę!

 

Ta kompromitacja urzędu dzielnicy wisiała w powietrzu już od dawna. Urzędnicy z Targówka tak długo kombinowali przy przenosinach bazarku z ulicy Trockiej, aż wykombinowali: nie udało im się nic.

Umowa na budowę odcinka II linii metra na Targówek została podpisana równo miesiąc temu, 11 marca, i zgodnie z nią samorząd miał właśnie miesiąc na przekazanie terenu na budowę.

Teren przy ul. Ossowiskiego został już przekazany i nawet ogrodzony, więc najpóźniej dzisiaj przedstawiciele firmy Astaldi powinni przejąć rejon na budowę stacji metra przy ulicy Trockiej. Pod bazarek przyjechali budowlańcy, przyjechał burmistrz Sławomir Antonik, ale… do przejęcia nie doszło.

Co się stało? Po prostu w miejscu planowanej budowy wciąż działa bazar, który uniemożliwa zajęcie i zabezpieczenie rejonu przyszłej inwestycji… W rezultacie Astaldi odmówiło przejęcia tego terenu.

Jako wykonawca nie możemy przejmować terenu, na którym funkcjonuje działalność na mocy umowy, której nie jesteśmy stroną – mówi targowek.info Mateusz Witczyński, rzecznik firmy Astaldi.

Co więcej, na umówione spotkanie pod bazarkiem nie przyszli przedstawiciele RSM „Praga” – kawałek terenu przyszłej budowy należy do nich, a sam bazarek ma być ostatecznie przeniesiony na ich inny teren, kilkaset metrów dalej, też przy Trockiej.

Efekt: mamy pierwsze opóźnienie w budowie II linii metra na Targówku.

Kolejna próba przekazania terenu nastąpi prawdopodobnie dopiero 30 kwietnia – gdyż choć wiele sklepów z bazarku już jest zamkniętych, te które zostały, zamierzają pracować aż do końca miesiąca.

Tymczasem właśnie wtedy, na początku długiego majowego weekendu, budowa miała się już zacząć na dobre…

Kiedy Astaldi wreszcie przejmie teren pod bazarkiem?

To już pytanie do kupców. Jesteśmy gotowi do przejęcia terenu jak tylko kupcy go opuszczą. My czekamy tylko na informację, że możemy zaczynać. Zależy nam na tym, by było to jak najwcześniej – zapewnia targowek.info Mateusz Witczyński.

Czy na tym samym zależy też burmistrzowi i kupcom? Po dzisiejszych wydarzeniach mamy wątpliwości.

 

zdjęcie na górze: bazarek na Trockiej/ fot. archiwum targowek.info

26
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx