Buspas na Gorzykowskiej już gotowy

4
Share

Drogowcom nie przeszkodził nawet deszcz. W niedzielę wieczorem frezowanie Gorzykowskiej było już skończone. Na ulicy pojawił się buspas.

 

Trochę było obaw czy zdąża na czas, bo w sobotę padał deszcz. Ale drogowcy uwinęli się sprawnie i w niedzielę wieczorem prace wyglądały na skończone.

Jest jeszcze duży bałagan na poboczach, walają się znaki drogowe i krawężniki, ale sam asfalt jest już wylany. Testowali go nawet pierwsi rowerzyści i rolkarze.

 


 

Największą zmianą jest oczywiście nowa organizacja ruchu. Zgodnie z naszymi przewidywaniami zniknęło wybudowane niewiele ponad rok temu i kosztujące 80 tys. zł tzw. rondo Balcerka.  Pierwszeństwo na skrzyżowaniu Gorzykowskiej z Handlową będą teraz miały auta jadące od Handlowej i skręcające w stronę Radzymińskiej.

Te zmiany to oczywiście przygotowania do puszczenia tędy autobusów podczas budowy metra. W długi weekend majowy zamknięta ma być Trocka i Ossowskiego i główny wyjazd z Targówka prowadził będzie właśnie Gorzykowską.

Dlatego na ulicy z dotychczasowych dwóch pasów zrobiono trzy. Dwa w kierunku Radzymińskiej, w tym jeden to buspas, na którym oprócz autobusów będą też jeździły taksówki – tak wynika ze znaków na asfalcie.

Wygospodarowanie dodatkowego pasa oznacza, że musiały zniknąć pasy rowerowe wzdłuż Gorzykowskiej. Wytyczono je niecały rok temu.

 

zdjęcia targowek.info

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx