Coraz więcej Trasy Świętokrzyskiej [ZDJĘCIA]

3
Share

Ale mamy dobry weekend! Zaczyna się budowa metra, trwa remont Rembielińskiej, a trasa Świętokrzyska zaczyna nabierać pierwszych kształtów.

 

Po latach (czy raczej dekadach) zaniedbywania Targówka, wreszcie miło popatrzeć na duże inwestycje w naszej dzielnicy. O ostatnich przygotowaniach do budowy metra oraz o remoncie ulicy Rembielińskiej dopiero co na targowek.info pisaliśmy. A co się dzieje na innej budowie – niezwykle ważnej Trasie Świętokrzyskiej?

Dzieje się dużo. Najwięcej pracy jest oczywiście po praskiej stonie inwestycji, ale duże zmiany widać też od strony Targówka.

Fachowcy z firmy Starbag zaczęli już budowę pierwszego tunelu pod torami, od strony ul. Zabranieckiej. To ten „najprostszy” tunel – pod mało uczęszczaną linią kolejową, więc można było na niej zamknąć ruch, rozebrać tory oraz nasyp i budować tunel tradycyjną metodą.

Równocześnie trwają przygotowania do trudniejszego etapu inwestycji: zbudowania z boku dwóch innych tuneli, które następnie zostaną wepchnięte w nasyp kolejowy pod torowisko – dzięki czemu zminimalizowane będą utrudnienia w kursowaniu pociągów na ruchliwych trasach (choć i tak przewa w ruchu potrwa kilkanaście dni). To będzie miało miejsce pod koniec maja.

Popatrzcie, jak to wygląda aktualnie:

 

fot. zmidwszystkie zdjęcia: ZMID

 

Trasa Świętokrzyska od ul. Kijowskiej (przy Dworcu Wschodnim) do ul. Zabranieckiej (na wysokości przyszłego centrum aktywności lokalnej przy Siarczanej) będzie miała 1,3 km długości. Ulica z dwoma pasami w każdą stronę i ścieżkami rowerowymi umożliwi wygodny dojazd na Dworzec Wschodni, do bazyliki przy Kawęczyńskiej czy ominięcie Targowej w drodze na Pragę Południe.

Droga ma być gotowa we wrześniu 2017 roku, choć realnie trzeba liczyć, że oddanie do użytku przypadnie w 2018 r. Według wcześniejszych obietnic władz Warszawy, trasa miała być gotowa przed Euro 2012.

 

fot: targowek.info

Budowa Trasy Świętokszyskiej od strony ul. Zabranieckiej /fot. targowek.info

 

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx