Dziś poznamy losy ul. Kondratowicza | | targowek.info

Dziś poznamy losy ul. Kondratowicza

Zwężą czy nie zwężą? To główne pytanie dotyczące przyszłości ul. Kondratowicza. Dziś dowiemy się, jak ulica może wyglądać po ukończeniu metra. 

 

Warsztaty architektoniczno-urbanistyczne dotyczące zagospodarowania ul. Kondratowicza ciągną się już od kilku miesięcy. Ale dziś (12 kwietnia) o godz. 17 w urzędzie przy Kondratowicza poznamy ich wyniki.

Na razie wiemy że w związku z rozbudową II linii metra, ulica Kondratowicza zostanie gruntownie przebudowana, a według założeń ratusza odcinek pomiędzy planowanymi stacjami „Kondratowicza” i „Bródno” stanie się wizytówką i centrum Bródna.

Podczas wtorkowego spotkania w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek każdy z pięciu zespołów projektowych biorących udział w warsztatach zaprezentuje wyniki swoich prac, poświęconych zagospodarowaniu i funkcjonowaniu ul. Kondratowicza oraz jej otoczenia. Wreszcie poznamy proponowane rozwiązania dotyczące komunikacji, zabudowy, kształtowania przestrzeni oraz zieleni.

I będziemy mogli zabrać głos.

Wyniki prac warsztatowych zostaną opublikowane i przekazane Prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz. Mają być rekomendacją dla modernizacji ulicy Kondratowicza po wybudowaniu II linii metra na Bródnie, czyli gdzieś w 2024 roku.

Zdjęcie ul. Kondratowicza autorstwa dronstudio.eu ze zgodą dla targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

34 komentarzy na temat “Dziś poznamy losy ul. Kondratowicza

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 07:45

  Co za absurdalny pomysł? Raczej powinno się poszerzać ulice żeby zwiększyć przepustowość. Kto odpowiada za tak durne pomysły? Jak zaczną ludzie dojeżdżać jednym pasem do metra to powstanie kocioł i nerwówa. Pewnie powstanie droga dla rowerów, pas dla deskorolkarzy i pas dla narciarzy bez nart. Nie zmieni to faktu, że i tak 99,9% ruchu jest na jezdni i będzie korek. Powinno się dorobić po dwa pasy w tym jeden do parkowania prostopadle do jezdni. Dodatkowo powinien powstać parking wielopoziomowy P + R.

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 08:17

  Pytanie: czy nas stać na realizację projektów zbędnych? Ile może kosztować taka przebudowa? I CO W ZAMIAN? Dodatkowe miejsca na bloki mieszkalne?

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 08:32

  I niech nikt mi nie mówi, ze zwężenie Kondratowicza to dobry pomysł.

  1) obok jest park, więc po co jakiś deptak? Wystarczy zrobić tam kostkę i miejsca parkingowe żeby nie było dzikiego stawania.

  2) Z tyłu za pawilonami ma być osiedle, więc pytam PO CO zwężać tę ulicę?

  3) osiedli przybywa a dróg nie przybywa a wręcz (MALEJE?)

  4) rowerzyści mają ścięzkę wzdłuż parku już nie przesadzajmy, że potrzebują 3 pasów dla rowerów jak i tak jeżdżą po ulicach.

  To jest nie do pomyślenia !

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 08:58

  @Heja

  Durne, to jest przeświadczenie, że poszerzanie ulic zwiększa przepustowość. Jest całkowicie na odwrót. Szersze ulice generują dodatkowy ruch samochodowy, w efekcie zmniejszając przepustowość i wydłużając czas podróży, co jest faktem znanym od dawna. Zapoznaj się z terminem „Paradoks Braesa” i „Prawo Lewisa Mogridge’a”. Taki cytat:

  „Zaobserwowane zostało także zjawisko zwiększenia przepustowości przy zwężeniu ulicy, dzięki zmniejszonej prędkości samochodów i tym samym większej gęstości pojazdów na drodze „.

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 09:02

  Kondradowicza na odcinku Wysockiego-Rembielińska, czyli inaczej Bazyliańska jednopasmowa. Kondradowicza na odcinku Wicentego-Radzyminska jednopasmowa. I jakoś dają radę. Ten szerszy odcinek środkowy nie ma sensu z punktu widzenia przepustowości. Jak ktoś szuka szerokości to ma równolegle zmodernizowaną Trasę Toruńską. Zwęzić i na wolmym miejscu zrobić coś dla ludzi, a nie dla samochodów – deptak. A już dziś, samochody parkujące tam masowo ma chodnikach – wyp…….ć.

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 09:06

  Osoby które chcą zwężenia robią wielki błąd myślą że dostaną teren na zieleń i deptaki ale się zdziwią najpierw zabiorą jezdnię a potem wybudują na tym terenie nowe bloki no bo przecież metro nie może jeździć puste. Zwiększy się ilość samochodów (dzięki większej ilości mieszkańców. Nie zdają oni sobie sprawy że zostaną oszukani i dopiero będziemy mieli tu kołchoz. Owszem remont ulicy która jest ekstra szeroka przez co nie jest głośno bo pas zieleni wycisza hałas. powinno być więcej miejsc parkingowych bo ludzie korzystający z metra będą blokować lokalne osiedlowe parkingi na cały dzień.

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 11:11

  SM Bródno już się cieszy na zwężenie Kondratowicza. Dodatkowe miejsce na bloki z parkingami pod oknami i prawie na placu zabaw (o ile jeszcze zostanie).

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 11:28

  NIE ZWĘŻAĆ!! Tam i tak nie powstaną żadne deptaki, bo w planach wzdłuż Kondratowicza jest budowa nowych osiedli.

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 12:02

  Nie zwężać, zabrać z parku trochę miejsca na parkingi i bloki, do tego przydałby się jakiś ekran akustyczny albo może nawet wielopoziomowe skrzyżowanie z Suwalską, względnie kładka z torami tramwajowymi koło kościoła sw. Włodzimierza. To jest miasto, tutaj wszędzie trzeba dowieźć swój tyłek samochodem!

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 12:06

  do OMG: otóż to :) powstaną bloki i z tego będzie kasa dla SM Bródno. Słowo na „m” to odpowiednie słowo.

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 12:10

  Nareszcie, normalne miasto europejskie, wysoka pierzejowa zabudowa, waska ulica i brak samochodowych rupieci. BRAWO, szkoda, ze trzeba czekac jeszcze kilka lat

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 12:12

  Nie zwężać, przede wszystkim dla tego, że do szpitala nie może prowadzić jednopasmówka – jak dojadą karetki, gdy np. coś się stanie na jedynym pasie ruchu?

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 12:22

  Zgadzam sie z kierowca. IM WINCEJ …kladek, wiaduktow, tuneli, wielopoziomowych skrzyzowan, przejsc podziemnych, ruchomych schodow, parkingow, ulic wielopasmowych i autostrad…TYM LEPIJ. Zyjemy przeciez w miescie i muismy sie miec czym pochwalic. W miescie mieszkam i nikt mnie stad nie wywali.

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 12:34

  Nareszcie będzie kawałek porządnego miasta w tej okolicy!

  Nie płaczcie tak bardzo za miejscami postojowymi, będziecie mieszkać przy samym metrze i potrzeba posiadania auta wśród mieszkańców na pewno się zmniejszy.

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 12:36

  poszerzyc Kondratowicza, zrobic parking, duzy parking w parku brodnowskim (moze byc wielopoziomowy). Koniecznie wyciac drzewa w okolicach przyszlego parkingu, bo moga mi wrony narobic. Przepustowosc Kondratowicza to priorytet. Prosze o to aby przeforsowac bezkolizyjna mozliwosc wlaczenia sie w ruch uliczny na Kondratowicza, prosto z parkingu. Zaoszczedzi to duzo czasu mieszkancom. Parking musi byc bezplatny i to dla mieszkancow albo oplaty dla innych

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 12:40

  ludzie ale wy sie nie znacie. Szerokie ulice musza byc bo nas zakorkuja. Specjalnie to robia. dobrze sie tu mieszka to chca namieszac. Po co to dla kogo pytam

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 12:44

  Warszawa, stolica a oni zwezac chca. Ze wsi przyjechali samochodu nie widzieli. Ja mam i sie nie chwale

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 12:52

  duzo zniese ale jak uslyszalem ze blokuja nam szpital to myslalem, ze ich rozniose. poczekaj jeden z drugim jak bedziesz jechal na sygnale do szpitala albo ktos z rodziny a tu korek. Zycze ci tego

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 13:12

  Tragedie jedna za druga, katastrofy lotnicze coraz czesciej. Jak poszerza Kondratowicza to z jednej strony bedzie wiecej miejsca dla samochodow (miasto sie przeciez rozrasta) a z drugiej w przypadku jakiejs awarii to i samolot tu wyladuje. Dmuchajmy na zimne. Nikt nie chce byc odpowiedzialny za taka tragedie

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 13:13

  Zwężanie Kondratowicza uważam za głupotę, ale jeszcze większą głupotą jest pomysł przeniesienia pawilonów handlowych z północnej strony ulicy (na ich miejscu miałyby powstać nowe bloki mieszkalne) na stronę Parku Bródnowskiego. Czyli zlikwidujemy część Parku żeby urząd dzielnicy/miasta mógł znowu zarobić, a wiadomo, że drzewa podatków i innych opłat nie uiszczają…

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 13:23

  ale trollostwo się rozniosło :D komentarze o tych samolotach albo wiaduktach sa zabawne :D

  ale taka prawda. zlikwidujmy park i zróbmy trase szybkiego ruchu. Tak żeby od Kerfura do Factory można było się szybciej przedostać! Tego nam czeba! Mieszkam tu o 5 lat ijestem WARSZAWIAKIEM! Targówem mym domem.

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 13:33

  tak tak zwezajcie ulice, wycinajcie lasy parki, blokujcie dojazd normalnym ludziom do pracy, blokujcie dojazd chorym do szpitali, wy szkodniki jedne. tragedia coraz blizej

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 13:36

  jak tak dalej pojdzie nie bedzie nic. zobaczycie.

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 13:43

  Naszym zdaniem najważniejsze pytanie w dyskusji o przyszłości Kondratowicza nie brzmi „zwężą czy nie zwężą?”, tylko raczej „jak ma wyglądać najbliższa okolica, w której żyjemy?”.

  W jaki sposób odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców, którzy korzystają przecież z samochodów, ale potrzebują również miejsca do spacerów i odpoczynku. Jak zadbać o bezpieczeństwo pieszych przekraczających ruchliwą ulicę, ale też walczyć o lepszą jakość powietrza w sąsiedztwie parku, szkół i naszych mieszkań. Nie ma jednej recepty, która zadowoli wszystkie strony tej dyskusji i rozwiąże wszystkie problemy. Jeżeli jednak narzekamy na samochody rozjeżdżające trawniki, nie chcemy najazdu aut po otwarciu metra na Bródnie, mamy w planach walczyć ze smogiem, czy wreszcie myślimy o poprawie bezpieczeństwa na przejściu koło Parku Bródnowskiego, to pewne zmiany w parametrach ulicy Kondratowicza są potrzebne.

  Pamiętajmy też, że zmiany będą wprowadzane po roku 2021, gdy powinien już powstać Most Krasińskiego, będzie obwodnica Marek i kilka innych inwestycji drogowych w okolicy. Może to będzie dobry moment na zmianę naszych nawyków komunikacyjnych?

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 13:51

  ja tu pierwszy mieszkam i ze swoich nawykow nie zrezygnuje

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 14:13

  Mieszkom – zaśmiecasz dyskusje i to wcale nie jest zabawne.

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 14:55

  Januszowi sie podoba. Pozdrawiam Januszu. Podziwiam Twoj intelekt, przenikliwosc i bystrosc umyslu. Wielki szacunek za czujnosc i aktywnosc spoleczna. Poczucie humoru tez na 5. Pierwszy tu mieszkom i wiem co mowie. Im nas wiecej tym lepiej. Razem mozemy nie dopuscic do zmian. Badzmi solidarni a przyszlosc jest nasza.
  Jolu (Pani Jolu) kazdy ma prawo sie wypowiedziec, prosze dyskutowac a nie tak od razu dyskwalifikowac innych.

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 15:07

  Nie chodzi o dyskwalifikowanie. Tylko o to, ze Mieszkom rozmnożył posty, przez co niewygodnie się czyta i w sumie niszczy ciekawy i ważny watek.
  I gubi się sarkazm mieszkoma, który był zabawny w pierwszym, no może dwóch postach. Dalej tylko irytuje. Chyba, ze autor to tak naprawdę uczeń kl. VI SP i lubi irytować. A wtedy cóz takie prawo wieku dziecięcego :)

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 15:27

  Oczywiscie, ze watek wazny i ciekawy. Przedyskutowany w kazdy mozliwy sposob. Prosze wrocic do wczesniejszych dyskusji na temat tej ulicy. Obraz spoleczenstwa wylania sie z nich calkiem wyraznie. Dzisiejsza dyskusja nic do sprawy nie wnosi, stad i dzieci ze szkoly podstwowej moga zaczac sie wypowiadac. Moze maja do powioedzenia wiecej niz dorosli

 • 12 kwietnia 2016 o godz. 16:30

  Może lepiej przyjść/przyjechać/doczołgać się dziś na 17.00 do ratusza i powiedzieć to tym, którzy te plany mają realizować.
  Czytałem dziś o 80000 mieszkańców na 400 hektarach, Białołęce i szpitalu. Może zamiast kombinowania z ograniczeniem ruchu na Kondratowicza poszerzyć w końcu Wincentego i rozładować tym połowę ruchu przez Bródno.

 • 13 kwietnia 2016 o godz. 08:18

  I CO JAK ROZMOWY? BEDZIE JEDEN WIELKI SKWEREK NA PÓŁ BRÓDNA ? O IRONIO. A ZA SKWERKIEM KOLEJNE WIELKIE OSIEDLA I SKLEPY . SŁOIKÓW PRZYBYWA..

 • 13 kwietnia 2016 o godz. 09:21

  Nie zwężać! Ludzie co za absurd. Kto pozwala na takie debilne pomysły?

 • 13 kwietnia 2016 o godz. 09:59

  Tośmy poznali pomysły, matko święta.

 • 29 października 2020 o godz. 01:49

  online doctor prescription for viagra viagra without prescription is there a generic viagra

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.