Kawałek ulicy Handlowej zmienia nazwę | targowek.info

Kawałek ulicy Handlowej zmienia nazwę

Zmiana jest kosmetyczna, ale oddaje historyczny charakter naszej dzielnicy. Zagubiony fragment ul. Handlowej taką właśnie dostanie dziś oficjalną nazwę: ulica Fragment.

 

Chodzi o krótki odcinek ulicy między Święciańską, a Radzymińską. Mało kto w ogóle wie, że tu też jest Handlowa. Na tym odcinku nie ma żadnych adresów, ale formalnie to ta sama ulica.

 

ulica_fragment
Rysunki: materiały Rady Warszawy

 

Taki przebieg Handlowej to pamiątka po historycznym Targówku sprzed budowy bloków, gdy wszystkie ulice ciągnęły się równolegle od Stojanowskiej do Radzymińskiej. Siatkę ulic zmieniono podczas budowy osiedla w latach 70-tych. Tradycyjne ulice poprzerywano, a resztki ich nazw zostały rozrzucone w różnych miejscach. Oprócz Handlowej dotyczy to na przykład ul. Piotra Skargi.

 

tgk1940ca

Decyzję o likwidacji nazwy krótkiego odcinka Handlowej podjęto już w… 1977 roku. Ale nie wprowadzono jej w życie i formalnie krótki odcinek nadal tak się nazwa. Błąd zostanie naprawiony dzisiaj. Rada Warszawy zagłosuję na sesji nad zmianą nazwy krótkiego odcinka, który teraz będzie się nazywał: ul. Fragment.

Zmiana będzie kosztowała tyle, co montaż nowych tablic z nazwą ulicy – 350 zł.

Nazwę zaciągnięto z Banku Nazw czekających na nadanie w Warszawie. Zgodzicie się, że wyjątkowo tu pasuje?

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Kawałek ulicy Handlowej zmienia nazwę

 • 21 kwietnia 2016 o godz. 09:05

  Nazwa fajna i oddaje sens sytuacji, tak jak ul. Dowcip w Śródmieściu

 • 21 kwietnia 2016 o godz. 11:14

  No i po co ? czy te 350 zł zapłaci autor projektu ?

 • 21 kwietnia 2016 o godz. 13:08

  I bardzo dobrze, 350 to w zasadzie tyle co nic, ok 0,003 zł na mieszkańca Targówka, lub jak kto woli, 0,0002 zł na mieszkańca Warszawy. Pani uprzejmie radzę wyjąć kija z (…). Lokalną tradycję warto szanować, szczególnie za takie groszowe sumy. W przeciwnym razie miasto stanie się anonimowym blokowiskiem bez korzeni.

  A sama nazwa bardzo fajna. Kiedyś w ogóle ulice otrzymywały fajniejsze nazwy niż teraz: Sprzeczna, Bagatela, Przeskok, Chemiczna itp. Fragment jest nazwą z tej kategorii, choć jeszcze bardziej by pasował do ulicy, która nie ma ciągłości.

 • 21 kwietnia 2016 o godz. 13:41

  Ale pytam PO CO ? Według mnie pod przykrywką budowy metra zaczynają się dziwne zabiegi z zaciemnianiem własności gruntów. Nagle ! się komuś przypomniało o tym kawałku uliczki .

 • 22 kwietnia 2016 o godz. 15:13

  Problemy z własnością i różne niejasne interesy z tym związane to są bo zarówno nasz poprzedni rząd PO-PSL jak i obecny PIS nie chce uchwalić ustawy reprywatyzacyjnej. Kropka.

 • 22 kwietnia 2016 o godz. 15:21

  A „PO CO ?” to wyraźnie napisałem w poprzedniej odpowiedzi.

 • 25 kwietnia 2016 o godz. 17:11

  Nadal nikt mądry nie odpowiedział PO CO ten zabieg ze zmianą nazwy. Dla samej zmiany ? Skoro sensu w tym nie ma, to znaczy że pomysłodawca ( pewien radny mocno związany z poprzednią władzą) chce ukręcić jakiś interes. A tego kija to niech Pan sam sobie wsadzi, Panie kk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.