Komunikacyjny bałagan na Targówku

14
Share

Budowlańcy dostosowali ulicę Gorzykowską do objazdów wokół budowy metra. Tyle, że objazdów nie będzie jeszcze przez co najmniej dwa tygodnie… Efekt? Rano pasażerowie czekali na niekursujące autobusy, po osiedlu krążyły autobusy zastępcze, a zdezorientowani kierowcy łamali przepisy.

 

O tym, że Gorzykowska przeszła weekendowe frezowanie i dziś ma piękną równą nawierzchnię – na pewno wiecie. O tym, że „przy okazji” zlikwidowano (zbudowane raptem 1,5 roku temu) rondo Balcerka – też już wiecie. I o tym, że zamiast pasów rowerowych (wymalowanych raptem rok temu) teraz jest buspas – wiecie też.

Ale to jeszcze nie wszystkie zmiany! Bez żadnej wcześniejszej zapowiedzi z ulicy Gorzykowskiej zniknął też skręt w lewo – w ulicę Myszkowską i tzw. „obwodnicę Targówka”.

 

fot. targowek.info

Przez ostatnie półtora roku byłu tu rondo, a „od zawsze” był skręt w lewo – dziś rano na Gorzykowskiej nieoczekiwane wielkie zmiany /fot. targowek.info

 

Ta zmiana to duże zaskoczenie. Nie spodziewali się jej mieszkańcy – ci zmotoryzowani, mimo zakazu, dziś rano masowo skręcali na przebudowanym skrzyżowaniu w lewo, a ci poruszający się komunikacją miejską, bezskutecznie czekali na przystankach na autobusy, które nie przyjeżdżały, bo nie mogły skręcić w lewo i pojechać po swojej trasie.

Wygląda na to, że zmiany nie spodziewali się nawet urzędnicy, którzy dopiero dziś rano awaryjnie uruchamiali zastępczą linię autobusową Z62, gdyż nieoczekiwana likwidacja skrętu w lewo odcięła drogę aż 6 liniom autobusowym!

W zasadzie nowa organizacja ruchu jest słuszna – dostosowano ją do tymczasowego układu komunikacyjnego dzielnicy, który będzie obowiązywał przez 3 lata podczas zamknięcia ulic Trockiej i Ossowskiego na czas budowy metra. Tyle, że to zamknięcie nastąpi najwcześniej za dwa tygodnie – a drogowcy nieoczekiwanie „odpalili” objazdy już dziś…

Poranny chaos został opanowany dopiero po godz. 9, już po porannym szczycie. Dzięki powieszeniu tabliczki pod znakiem zakazu skrętu tabliczki „Nie dotyczy ZTM” autobusy na Gorzykowskiej znów skręcają w lewo w Myszkowską (przez wszystkie linie ciągłe…). Ale przedsmak tego, jak będzie wyglądała jazda po Targówku podczas budowy metra, już mamy.

 

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx