Lokalne centrum za 10 mln zł. Tak będzie wyglądało

4
Share

O willi przy Siarczanej pisaliśmy już nieraz. Teraz urząd dzielnicy pokazał, jak będzie wyglądała po adaptacji na centrum aktywności lokalnej i centrum kultury. 

 

Przetarg na tę inwestycję ma być ogłoszony już w kwietniu, a w 2017 roku obiekt ma być gotowy. Co właściwie powstanie na Targówku Fabrycznym? Ratusz używa skomplikowanej i mało mówiącej nazwy: Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej (CKiAL).

Placówka powstanie w willi dawnego właściciela fabryki chemicznej „Kijewski, Scholtze i Spółka” przy ulicy Siarczanej 6. Jak ustaliliśmy, zapewne nie była to willa Kijewskiego, a właśnie rodziny Scholtze.

Według wstępnego kosztorysu inwestycja pochłonie 10 mln zł, a będzie gotowa w 2017 rok. W tym roku na budowę zaplanowano 7,8 mln zł. Willa jest zabytkiem (choć obecnie na to nie wygląda), dlatego prace odbywały się będą pod nadzorem konserwatora.

 

Willa przy Siarczanej po modernizacji / rys. materiały prasowe

Willa przy Siarczanej po modernizacji / rys. materiały urzędu

 

Budynek zostanie rozbudowany o nową kubaturę. Wewnątrz zlokalizowane zostaną sale wielofunkcyjne przeznaczone na spotkania grup zainteresowań. Planowana jest również budowa sali widowiskowej o powierzchni ok. 120 m kw., bufetu z zapleczem, przeszklonego hallu wielofunkcyjnego oraz pomieszczeń technicznych i sanitarnych.

W tym roku rozpoczną się prace związane z zabezpieczeniem części zabytkowej, podbiciem fundamentów, zabezpieczeniem stropów oraz dachu. Planowany jest także drugi etap, związany z rozbudową. Powstanie drugi budynek widoczny na wizualizacjach.

Ale na razie willa przy Siarczanej 6 wygląda jeszcze tak…

 

fot. targowek.info

fot. targowek.info

 

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx