Objazdy i trasy autobusów podczas budowy metra (nieoficjalne przecieki)

5
Share

„Gazeta Stołeczna” dotarła do propozycji układu komunikacji podczas budowy metra na Targówku. Będzie ciężko – i trochę zaskakująco.

 

To, że podczas budowy metra na Targówku Mieszkaniowym całkowicie rozkopane i zablokowane (aż na około 3 lata) zostaną skrzyżowania Trockiej i Pratulińskiej oraz Ossowskiego przy drugim końcu Pratulińskiej, wiemy już od dawna.

Po obu tych trasach jeździ mnóstwo autobusów miejskich, wokół mieszkają dziesiątki tysięcy ludzi, są szkoły, przedszkola i przychodnie – więc urzędnicy od dawna głowią się, jak optymalnie poprowadzić objazdy i komunikację na czas tej ważnej, ale też bardzo uciążliwej, inwestycji.

„Gazeta Stołeczna” twierdzi, że poznała trochę szczegółów tych objazdów „w wiarygodnych źródłach zbliżonych do ratusza” (co za piękne okreslenie :). Czy są naprawdę wiarygodnie? Nie wiemy. Ale z pewnością są interesujące.

W skrócie:

* na czas budowy metra główną trasą objazdową autobusów (i samochodów też) pomiędzy św. Wincentego i Radzymińską będzie ciąg ulic Kołowa-Handlowa-Gorzykowska

* „z tej okazji” niemal na całej długości Handlowej i Gorzykowskiej – ale ponoć tylko w stronę Radzymińskiej – powstanie buspas

* jeśli tak się stanie, oznacza to likwidację ścieżek rowerowych, które powstały w tamtym miejscu raptem rok temu (tak, wygląda na to, że zmarnowano masę pieniędzy)

* na Handlowej przy Lusińskiej będzie też dodatkowy przystanek autobusowy

* powstaną dwie tymczasowe pętle dla autobusów: 1) w okolicy skrzyżowania Ossowskiego i Witebskiej, 2) na Trockiej przy Pratulińskiej (od strony Radzymińskiej) – autobusy będą tam dojeżdżać i zawracać

* będzie też zastępcza linia autobusowa, która połączy tymczasową pętlę na Trockiej przez Radzymińską z Dworcem Wileńskim

budowa-metra-targowek-nioficjalne objazdy

 

To wstępne, nieoficjalne przecieki, która opisała „Gazeta Stołeczna” (cały artykuł znajdziecie tutaj). Czy się potwierdzą? Dowiemy się niedługo.

Budowa metra ma ruszyć pełną parą już na przełomie kwietnia i maja, wcześniej jeszcze czeka nas weekendowe frezowanie Gorzykowskiej. Oficjalne i ostateczne informacje o objazdach powinniśmy poznać w ciągu kilku, najdalej kilkunastu dni.

 

zdjęcie na górze: targowek.info

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx