Usuną szpetne rury nad bazarkiem | targowek.info

Usuną szpetne rury nad bazarkiem

Podczas budowy metra usunięte zostaną rury nad ulicą Łokietka. Ale, niestety, tylko tutaj. 

 

Rury wijące się przez Targówek Fabryczny i po granicy Zacisza z Targówkiem Mieszkaniowym chwały nam nie przynoszą. Świadczą tylko o tym, że przed laty traktowano nas jak dzielnicę przemysłową, w której wstydliwej infrastruktury nie trzeba chować pod ziemią.  I choć bywają wykorzystywane na ciekawe projekty, to jednak chętnie widzielibyśmy je zakopane pod ziemią.

To niestety wręcz niemożliwe, szczególnie od czasu prywatyzacji SPEC-u na rzecz francuskiej firmy Veolia. Bo teraz decyzje o zakopaniu ciepłociągu na Targówku są podejmowane w Paryżu… Głośny ostatnio był przypadek na Młocinach: rury tworzą tam coś na kształt bramy prowadzącej na nowe osiedle. Mieszkańcy chcieliby ich zakopania, ale Veolia ani o tym myśli.

Przestraszyliśmy się, że po wybudowaniu metra na Targówku szpetne rury będą wyglądały jak girlanda nad nowiutką stacją zbudowaną w miejscu bazarku na Trockiej. Zapytaliśmy o to Mateusza Witczyńskiego, rzecznika firmy Astaldi. I możemy odetchnąć z ulgą.

 

fot. targowek.info
Rury na ul. Łokietka /fot. targowek.info

 

Rury znikną! Przynajmniej tutaj. Projekt stacji zakłada schowanie ciepłociągu głęboko pod tunelami metra. Po ich wybudowaniu byłoby to praktycznie niemożliwe, a na pewno niezwykle trudne. Dlatego musimy pochwalić projektantów, którzy planując metro nie zapomnieli o naszych rurach.

Niestety dotyczy to tylko tego krótkiego fragmentu nad metrem. Kilometry rur będą nadal szpecić Radzymińską, wjazd Przecławską w stronę osiedla Wilno czy przejazd nad ul. Samarytanka przy osiedlu o tej samej nazwie. I na ich schowanie prędko się nie zanosi…

 

AKTUALIZACJA 26.11.2016

 

AKTUALIZACJA 19.12.2016

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

5 komentarzy na temat “Usuną szpetne rury nad bazarkiem

 • 20 kwietnia 2016 o godz. 09:59

  A ja myślę, że największym wstydem dla nas jest to, że o naszej infrastrukturze ( w tym wypadku rury ciepłownicze) nie możemy decydować sami, tylko inne kraje, bo w Polsce już mało co jest polskie!

 • 20 kwietnia 2016 o godz. 11:33

  Rura nie nasza, sklepy nie nasze (koło rury lidl, biedronka), drogi i reszta w rękach kolesi i znajomków, w urzędach i spółkach rody, wszędzie na tgk wysyp bułgarów i ukraińców, pracujących za 5/h i śpiących po pięciu w norach. Uroki kapitalistycznej postkomuny!

 • 20 kwietnia 2016 o godz. 11:51

  Ja bym na miejscu mieszkańców nie korzystał z tej ciepłej wody przez kilka miesięcy. To by wykończyło francuską firmę.

 • 20 kwietnia 2016 o godz. 22:24

  Rury nad drogą to jeszcze nic. Na Targówku Fabrycznym to idą centralnie przez środek ogrodu wokół kościoła parafialnego. Proboszcz sobie nawet przez te rury mostek przerzucił xD

 • 20 kwietnia 2016 o godz. 22:34

  Tak sobie popatrzyłem na mapę Targówka i w sumie to chyba chodzi o to, że tych rur to z ratusza przy Kondratowicza to za bardzo nie widać. A jak nie widać, to przecież nie ma problemu :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.