Wypadek na Targówku. Potrącone dziewczynki | targowek.info

Dwie dziewczynki potrącone na Handlowej

Rozpędzony dostawczak potrącił dwie 11-letnie dziewczyny na „obwodnicy” Targówka. Jedna z nich jest poważnie ranna.

 

Do wypadku doszło dzisiaj przed godz. 15 na przejściu dla pieszych na Handlowej w okolicy skrzyżowania z Pratulińską.

Przez przejście dla pieszych przechodziły dwie 11–latki. Niestety, rozpędzony niebieski samochód dostawczy Deawoo nie zdołał przed nimi wyhamować – auto uderzyło obie dziewczyny.

Obie nastolatki trafiły do szpitala. Według informacji podanych przez TVN Warszawa, jedna z rannych dziewczyn jest tylko lekko poobijana – natomiast stan drugiej jest poważniejszy.

Ulica Pratulińska, przy której doszło do wypadku, jest obecnie – z powodu budowy metra – zamknięta dla ruchu. Kierowcy jadący Handlową mają więc przed sobą długi odcinek szerokiej ulicy bez żadnych skrzyżowań. W dodatku krótko przed wypadkiem nad Targówkiem przeszła ulewa.

To kolejny w ostatnich dniach wypadek na ulicy Handlowej. Tydzień temu rozbiły się na tej ulicy dwa samochody. Dwa tygodnie temu auto zniszczyło mur z powstańczym muralem.

 

zdjęcie: archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

18 komentarzy na temat “Dwie dziewczynki potrącone na Handlowej

 • 11 maja 2016 o godz. 16:49

  Odkad Handlowa jest glownym objazdem metra, przejscie tam zawsze jest ryzykowaniem zycia.
  Dobrze chociaz ze ten dostawczak hamowal, nie wszyscy to robia

 • 11 maja 2016 o godz. 16:54

  Rzucać w piratów drogowych kamieniami to zaczną zwalniać.

 • 11 maja 2016 o godz. 17:14

  Kara śmierci dla kierowcy dostawczaka!!!

 • 11 maja 2016 o godz. 17:38

  Widziałem już tylko stojące karetki. Na przejściach dla pieszych przy Trockiej i przy parku powinny być postawione tymczasowe sygnalizacje świetlne, na czas budowy metra, bo teraz faktycznie jest to tor wyścigowy, jak zrobili 3 pasy ruchu (łącznie dla obu kierunków)

 • 11 maja 2016 o godz. 18:28

  W ciągu godziny na tym odcinku co najmniej kilkudziesięciu kierowców przekracza prędkość więc wcale mnie nie dziwi ten wypadek. Rodzice dzieci powinni zrobić protest na tym przejściu…. zablokować ruch na Targówku i od razu pojawiłoby się rozwiązanie.

 • 11 maja 2016 o godz. 18:30

  ruch zwiększony kilka razy, trzy pasy ruchu… a ktoś się zastanawia i zastanawia czy postawić krasnala? Kpina…

 • 11 maja 2016 o godz. 18:36

  Do ZDM pisałam w sprawie świateł 04 05 br.i cisza nikogo nic nie obchodzi.Nikt nie chce widzieć tego jak kierowcy traktują tu pieszego,po odczekaniu swojego jeden się zatrzyma drugi przejedzie po piętach i jeszcze trąbi .Horror!!!!Szkoła bardzo blisko dzieci i osoby starsze mają niewiele szans na bezpieczne przejście.Ile jeszcze musi być takich przykrych spraw żeby ktoś pomyślał o pieszych.

 • 11 maja 2016 o godz. 18:57

  Niestety,tak jak pisałem poprzednio,tylko trup spowoduje reakcję władz dzielnicy,policji…teraz tylko dwoje dzieci rannych…za mało,nic się nie stało :(
  A jutro od rana-znów,ile fabryka dała. Biedopiesi won,szlachta jedzie!

 • 12 maja 2016 o godz. 08:39

  Trzeba napisać pismo i wysłać mailem pod adres wydziału ruchu drogowego (wrd@ksp.policja.gov.pl), najlepiej z podpisami wielu osób z prośbą o światła lub patrole oraz podaję tel. do dyżurnego ruchu drogowego (22 604 06 04) z prośbą o patrole-możne to coś pomoże.?!?

 • 12 maja 2016 o godz. 08:40

  Jeśli dobrze pamietam to w poniedziałek na rogu Handlowej i Kołowej był kolejny wypaek, BMW uderzyło w bok Mazdy. BMW miało pokiereszowany przód, Mazda zdarte listwy na boku.
  Problem prędkości jest notoryczny, codziennie jeżdzę ze stojanowskiej i próba właczenia się do ruchu rano i po południu jest cokolwiek trudna. Nikt nie zwalnia przy pasach, a do tego jeszcze dodaje gazu.

  Policji brak, podwójnej ciągłej brak, ograniczeń prędkości też brak. Mam wrażenie, żę wszystkim poza mieszkańcami targówka jest obojętne co się dzieje.

  Nasuwa się historia z przebudową mostu Grota. jak był zamknięty i duz ruch skierowano na Radzymińską/Solidarności, nikt nie przejmował się przejazdem pod wiaduktem na Naczelnikowską. Koszmar jaki tam był co rano z wpychaniem się był tragiczny. Policja dosłownie raz na miesiąc się pojawiała zwykle na pare minut. Obawiam się że teraz jest tak samo, 4 wypadki łacznie na przestrzni niecałego miesiąca.

 • 12 maja 2016 o godz. 09:45

  Linczować kierowcę jest dobrze, ale kto z was tam był i wie jak to wyglądało ? Być może te dziewczynki szły i nawet nie zwróciły uwagi ze wchodzą na pasy albo myślały ze jak dochodzą do pasów to maja pierwszeństwo… Fakt kierowca je potracił to jego wina, ale nie wszystko jest zawsze czarne albo białe. Zreszta kto jeździ tylko trochę samochodem wie ze piesi zachowują się jak idioci i uważają ze maja wszędzie pierwszeństwo i wchodzą na pasy pod koła…

 • 12 maja 2016 o godz. 11:13

  @Halo matole , „zasada ograniczonego zaufania” tylko taki baran może napisać takie bzdury ( gościu jadąc przepisowo i odpowiedzialnie nie doprowadziłby do wypadku”, teraz już wiem skąd się biorą ludzie, którzy mówią,że kobieta w miniówie prowokuje gwałt ,a niekochane zaniedbane dziecko prowokuje księdza do czynów lubieżnych.

 • 12 maja 2016 o godz. 13:44

  KTO WYMYSLIL TAKIE ZMIANY? ZAPRASZAM NA ZABE O 16. KOREK MASAKRYCZNY :/ NA HANDLOWEJ TO SAMO.. RANO ZEBY WYJECHAC LUSINSKIEJ STOJE OD DA GRASSO NA ZACISZU

 • 12 maja 2016 o godz. 14:59

  Halo matole kup sobie kodeks drogowy bo się tylko ośmieszasz.

 • 12 maja 2016 o godz. 16:04

  @Halo Zdarzenie drogowe wyglądało tak, że przed przejściem dla pieszych (na Bus pasie) zatrzymał się autobus żeby przepuścić dziewczynki, a kierowca dostawczaka wyprzedzał go NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH. Więc w tym przypadku kierowcę należało na miejscu zlinczować , skonfiskować samochód , zabrać prawo jazdy i kazać dożywotnio płacić na ofiary wypadków drogowych. Też jestem kierowcą i zdaję sobie sprawę z tego jak zachowują się piesi , ale na każdym przejściu dla pieszych obowiązuje “zasada ograniczonego zaufania” ,każdy kierujący MUSI zdawać sobie sprawę że przed nim należy zdjąć nogę z gazu. Jeżeli chodzi o patrole Policyjne lub Straży Miejskiej to w okolicy szkoły (bo tam miał miejsce wypadek) pojawiają się one tylko w pierwszych tygodniach po rozpoczęciu roku szkolnego.

 • 12 maja 2016 o godz. 19:43

  Dzisiaj po interwencji pojawił się patrol zatrzymywal kierowców-rajdowcow, stał w kilku miejscach.

 • 13 maja 2016 o godz. 00:20

  Niech fotoradar zamontują, to i patrol nie będzie potrzebny ;p przy okazji zarobią sobie na idiotach, którzy nie umieją jeździć

 • 13 maja 2016 o godz. 12:00

  ZAWSZE WINNY KIEROWCA, A TO BŁĄD!!! NIE ZAWSZE. DZIECI IDĄ I NIE PATRZĄ. SŁUCHAWKI, TELEFONY I ODPŁYWA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.