Już ponad 1000 głosów na projekt "Odpicuj rurę"! | targowek.info

Już ponad 1000 głosów na odpicowanie rur na Targówku!

Coraz więcej osób (i instytucji) popiera naszą akcję „Odpicuj rurę” :-D Ale żeby zdobyć grant w programie Lechstarter, potrzeba ich jeszcze więcej. Czy dziś już głosowaliście?

 

Sporo się wydarzyło, odkąd w piątek ogłosiliśmy, że wymyślony przez targowek.info projekt „Odpicuj rurę” – zakładający pomalowanie szarych, obdrapanych, pomazanych sprejami rur ciepłowniczych, wijących się całymi kilometrami przez Targówek – ma szansę wygrać grant w wysokości 100 tys. zł.

Program Lechstarter to sponsorowana przez Kompanię Piwowarską S.A akcja społeczna, mająca na celu zainspirowanie mieszkańców polskich miast do wprowadzenia pozytywnych zmian w otaczającej nas przestrzeni. My zainspirowaliśmy się bez nich (akcję „Odpicuj rurę” uruchomiliśmy po raz pierwszy już w 2012 roku) – ale teraz mamy realną szansę zrealizować ten projekt!

Po nagłośnieniu akcji przez targowek.info poparło nas mnóstwo mieszkańców Targówka, a także kilka instytucji – wymienimy tylko np. DK Zacisze i OSiR Targówek oraz dzielnicowego radnego Krzysztofa Miszewskiego, ale jest ich o wiele więcej. Efekt? Świetny!

Na projekt „Odpicuj rurę” w Lechstarterze zagłosowało już 1014 osób (stan na 10 maja, godz. 12:00) – co wśród kilkudziesięciu starających się o granty projektów daje nam w tej chwili bardzo dobre 2. miejsce w Warszawie i 10. w Polsce.

Ale… 100 tys. złotych trafi tylko do pięciu projektów, które zdobędą najwięcej głosów. A liderzy mają ich już ponad 3 tysiące. Więc zachęcamy wszystkich: głosujcie dalej na odpicowanie rur na Targówku. Zgodnie z regulaminem głosować można codziennie!

 

CZY DZISIAJ JUŻ ZAGŁOSOWAŁEŚ?

Zagłosuj na projekt

 

W komentarzach i internecie często powtarza się kilka kwestii, więc przypomnijmy i wyjaśnijmy:

* Ideą naszego pomysłu jest pomalowanie rur ciepłowniczych na Targówku w dwóch etapach: A – część realizowana przez artystów muralistów, B – konkurs dla grafików amatorów. Czyli także dla zwykłych mieszkańców.

* Malunki na rurach mają łączyć, a nie dzielić – więc nie będą angażować się np. politycznie czy w rywalizację klubów sportowych. Na pewno.

* Zgadzamy się: najlepiej byłoby po prostu te 8 km rur zakopać. Ale koszty tego są tak wielkie, że nie doczekamy się tego jeszcze przez dekady. Pomijając krótkie fragmenty, nikt tego nawet nie planuje.

* Wg naszych aktualnych informacji, w najbliższych kilku latach zakopane mają szansę tylko dwa krótkie odcinki rur, mające łącznie raptem kilkaset metrów: kawałek nad przyszłą stacją metra Trocka (to na pewno), oraz kawałek za parafią przy ul. Księcia Ziemowita (jest na to szansa). Ich z pewnością nie będziemy malować – ale pozostałe jakieś 7,5 km rur ciągle czeka wygranie grantu z Lechstatera :)

Głosowanie w programie Lechstarter trwa do 5 czerwca 2016 roku.

 

OFICJALNA STRONA PROJEKTU ODPICUJ RURĘ: www.facebook.com/odpicujrure/

 

zdjęcie na górze: rury przy ul. Radzymińskiej, fot./ targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

Jeden komentarz na temat “Już ponad 1000 głosów na odpicowanie rur na Targówku!

  • 10 maja 2016 o godz. 23:47

    Inicjatywa na zasadzie rzeczywistości wirtualnej – aktywność przez polubienia, astronomiczna kwota, która w lwiej części pójdzie na honoraria i obsługę.

    Owszem, może i rury byłby ładniejsze pomalowane – choć choćhy ze względu na ich stan techniczny być może i puder nie pomoże. Ale nie można prościej. Dzielnica ma jakieś pieniądze, na farby starczy (bez owych „kosztów administracyknych”). Osoby, które legalnie chciałby w spokoju coś namalować też istnieją (wystarczy przejrzeć prace na murze wyścigów). Po prostu dzielnica zwraca koszty materiałów, załatwia zezwolenia, w koniecznych miejscach rusztowania i już. Po co te internetowe hece z żebraniem o głosy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.