Luksusy dla rowerzystów na Bródnie | targowek.info

Luksusy dla rowerzystów na Bródnie

Zmęczeni pedałowaniem? Teraz możecie sobie odsapnąć na specjalnej podpórce dla rowerzystów. Wynalazek stanął właśnie m.in. na skrzyżowaniu Rembielińskiej z Matki Teresy z Kalkuty. 

 

Aluminiowa podpórka służy do tego, żeby oprzeć na niej nogę, podczas oczekiwania na zielone światło. Dawniej służył do tego krawężnik, w wersji ekstremalnej kosz na śmieci, ale teraz czasy takie, że władze Warszawy ułatwiają rowerzystom jazdę, jak mogą.

Chodzi oczywiście o to, że czym więcej ludzi jeździ rowerem, tym mniej samochodami i autobusami. Więc miastu wychodzi to tylko na dobre. Stąd na podpórce sympatyczny napis: „Dziękujemy, że wybierasz rower”.

W Śródmieściu podpórki pojawiły się już w zeszłym roku, teraz dotarły też na Bródno. Konkretnie my zauważyliśmy je na skrzyżowaniu Rembielińskiej z Matki Teresy z Kalkuty. Nasi czytelnicy dodają, że kolejna jest na Kondratowicza przy ratuszu Targówka. Teraz czekamy na inne skrzyżowania ze ścieżkami rowerowymi. Bo na Matki Teresy na zielone światło czeka się stosunkowo krótko, więc na razie podpórka jest raczej mało używana.

 

wszystkie zdjęcia: targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Luksusy dla rowerzystów na Bródnie

 • 3 maja 2016 o godz. 09:01

  Taka podpórka została ustawiona też p ratuszu Targówka a dokładniej na Kondratowicza

 • 3 maja 2016 o godz. 11:09

  Zabawne o jakich szczegółach pomyśleli, bo poprzedni napis głosił „Dziękujemy, że wybrałeś rower”, na co pojawiły się z leniwa głosy, że mogłaby się znaleźć jakaś forma nie wskazująca na płeć.

 • 3 maja 2016 o godz. 12:42

  Oby tylko taka barierka nie rzuciła się na niewinnego kierowcę, tak jak to ma miejsce z drzewami, słupami, a w naszej dzielnicy i z muralami

  A pomysł fajny, już korzystałem. Jest tylko lekkie wrażenie – może subiektywne – że albo minimalnie za daleko wkopane, albo profil powinien bardziej wchodzić na ścieżkę.

 • 3 maja 2016 o godz. 17:04

  My tą podpórką otwieramy oczy niedowiarkom. Nasze wielkie projekty odnoszą niebywałe sukcesy.

 • 3 maja 2016 o godz. 17:08

  złomiarze zacierają łapy, urzędasy rżą nie wiadomo z czego…

 • 7 maja 2016 o godz. 10:40

  @300 urzędników z Targówka: i to nie jest nasze ostatnie słowo!!!! w każdym razie MY MŁODZIEŻOWA ORGANIZACJA URZĘDNIKÓW ZOBOWIĄZUJEMY SIĘ ZACIĄGNĄĆ WARTĘ HONOROWĄ PRZY SIÓDMEJ OKRĄGŁEJ BARIERCE!!!!

 • 27 maja 2016 o godz. 22:14

  Pięknie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.