Most Krasińskiego – koniec konsultacji! Będzie dobrze :) | targowek.info

Most Krasińskiego – koniec konsultacji! Będzie dobrze :)

Władze Warszawy ogłosiły dziś wyniki burzliwych konsultacji w sprawie budowy mostu i trasy Krasińskiego. Krzykacze z Żoliborza przegrali – sprawdźcie, jak za kilka lat będzie wyglądał most, który połączy Bródno z lewą stroną Wisły!

 

Lekko nie było, ale się udało. Urząd miasta poinformował wreszcie ostatecznie, jak będą wyglądały most oraz trasa Krasińskiego. Przeprowadzone na początku roku konsultacje wprowadziły kilka drobnych zmian do projektu, których się zresztą spodziewaliśmy – m.in. że na moście w każdym kierunku będzie jeden pas dla samochodów osobowych, a drugi pas tylko dla autobusów. Jezdnia będzia miała 7 m szerokości. Będą też oczywiście chodniki, drogi rowerowe oraz torowisko tramwajowe przebiegające przez środek przeprawy.

Najważniejsza wiadomość jest jednak taka, że ta inwestycja na pewno zostanie zrealizowana – a wiadukt na Bródno będzie budowany tylko z rocznym poślizgiem, w stosunku do mostu.

Najważniejsze poprawki do dotychczasowego projektu mostu i trasy są takie:

* Zmiana szerokości jezdni ul. Krasińskiego – zwężenie z 2 do 1 pasa ruchu w każdą stronę; wprowadzenie dodatkowego pasa na wlocie ul. Krasińskiego na Plac Wilsona.

* Wyeliminowanie możliwości skrętu w lewo z ul. Krasińskiego w ul. Czarnieckiego od strony Wisłostrady.

* Zmniejszenie powierzchni skrzyżowania z Wisłostradą na poziomie terenu przez przesunięcie jezdni znajdujących się w ciągu ul. Krasińskiego (północnej i południowej) o ok. 10 m  w stronę linii tramwajowej – oraz zmniejszenie liczby pasów ruchu na tym węźle.

* Przy skrzyżowaniu z Jagiellońską likwidacja jednego z pasów ruchu na jezdni północnej (wlot na skrzyżowanie z ul. Jagiellońską od strony wiaduktu).

* Przy zjeździe w ul. Matki Teresy na Bródnie wydłużenie odcinka jezdni południowej pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Odrowąża a przejazdem tramwajowym w rejonie włączenia nowej drogi w istniejącą ul. Matki Teresy z Kalkuty,

* Zwężenie o jeden pas ruchu jezdni głównych nowej drogi do skrzyżowania z ul. Odrowąża/Wysockiego.

 

Aktualny schemat przyszłego skrzyżowania Trasy Krasińskiego z Odrowąża/Wysockiego/Matki Teresy / mat. UM

 

Reasumując, na Trasie Krasińskiego będzie trochę węziej, ale za to na ul. Matki Teresy szerzej. Budowa mostu Krasińskiego jest planowana aktualnie w latach 2021–23, wiadukt na Bródno ma być gotowy w roku 2024.

Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, nam się takie rozwiązanie podoba. A jaka jest wasza opinia?

 

CZY DZISIAJ JUŻ ZAGŁOSOWAŁEŚ?

Zagłosuj na projekt

PRZECZYTAJ TEŻ:

17 komentarzy na temat “Most Krasińskiego – koniec konsultacji! Będzie dobrze :)

 • 31 maja 2016 o godz. 14:52

  Mieszkam na Zaciszu (ktore Zaciszem jest juz tylko z nazwy – na Gilarskiej okna nie da sie otworzyc). Jeszcze wiekszy ruch na Matki Teresy przelozy sie na wiekszy ruch na Gilarskiej. Masakra!!!

 • 31 maja 2016 o godz. 17:43

  A ja się bardzo cieszę i liczy tylko, że most powstanie wcześniej :))

 • 31 maja 2016 o godz. 21:09

  To jest inwestycja planowana jeszcze za Starzynskiego. Ma lekką obsuwę.

 • 31 maja 2016 o godz. 21:35

  Wszystko piknie, ale jak działki pójdą w górę, to park przy Kondratowicza zmieni się w osiedle.

 • 31 maja 2016 o godz. 22:32

  Na stronie www „niedlamostu” nie znalazłem żadnej wzmianki o wyniku konsultacji. Żoliborzanie jeszcze są w szoku?

 • 1 czerwca 2016 o godz. 07:50

  Droga Agnieszko. Wystarczyłoby wybudowanie Nowotrockiej i problemy z hałasem i nadmiernym ruchem na Zaciszu byłyby rozwiązane.

 • 1 czerwca 2016 o godz. 09:30

  Na moście Krasińskiego powinny być po 2 pasy ruchu w każdą stronę dla samochodów + ewentualnie buspas. Ale 2 pasy ruchu to minimum, trzeba budować przyszłościowo, a w Warszawie z biegiem czasu ruch będzie się tylko wzmagał.

 • 1 czerwca 2016 o godz. 10:55

  most bez Nowotrockiej ?

 • 1 czerwca 2016 o godz. 22:05

  Warto zauważyć ze układ ulic na Żoliborzu był rozplanowany z myślą o tym moście właśnie.
  To jest element wizji.
  Poza tym im więcej mostów tym łatwiejszy ruch, a tam naprawdę nikomu nie wadzi.

  Z tym ze to jest taki lek przed ta zla Praga, tymi gorszymi za Wisla.

 • 2 czerwca 2016 o godz. 10:13

  TO CO SIE DZIEJE TERAZ NA GILARSKIEJ I WINCENTEGO TO JEST CYRK. JUZ NIE MOWIE, ZE JAK ZROBIA OSIEDLE NA POLU PGR TO BEDZIE DRUGA DOMANIEWSKA :) KORKI OD 5:30 DO 19:00

 • 2 czerwca 2016 o godz. 11:52

  Do Lukasza
  W Warszawie trzeba budowac przyszlosciowo. Duzo mostow z pasami dla komunikacji miejskiej i eliminowanie szerokich jezdni czy podwojnych pasow ruchu dla samochodow. Ograniczenie ruchu samochodow mozna wprowadzic rowniez w inny sposob, wprowadzajac dla tej kategorii oplaty za przejazd na druga strone Wisly. To regula dla nowoczesnych, wielkich miast — Duzo Ludzi–Malo Samochodow Osobowych. Za kilkanascie lat cale centrum Warszawy bedzie strefa ograniczona dla samochodow osobowych. Nalezy powoli zaczac sie przygotowywac do tego, choc niektorym bedzie trudno. Rozstanie ze swoim dwudziestokilkuletnim przyjacielem moze byc bolesne.

 • 2 czerwca 2016 o godz. 13:16

  Jestem z Żoliborza i jak najbardziej zapraszam wszystkich najchętniej metrem, rowerem lub autobusem (najlepiej elektrycznym), a nie samochodem gdzie często na pięć miejsc siedzących przypada jedna osoba, kierowca który ogląda miasto stojąc w korkach.

  Założenie projektu trasy Krasińskiego za Stefana Starzyńskiego powstał 80 lat temu. W czasach kiedy było więcej furmanek niż samochodów, a myśląc przyszłościowo nie myślało się o ekologii i wpływie na zdrowie toksycznych substancji emitowanych przez samochody do atmosfery (CO, SO2, NOx, PM).

  W tej chwili stawiając na lepszą kondycję powietrza w miastach ruch samochodowy, powinien być zastępowany ekologicznymi środkami transportu miejskiego.

  Ot i cały mój protest warszawiaka w sprawie budowy mostu – dla ludzi i lokalnie (bez budowania dróg tranzytowych przez miasto).

 • 2 czerwca 2016 o godz. 13:58

  chcecie opinii, proszę bardzo:

  z tego co rozumiem pas dla samochodów PLUS buspas na moście.
  dlaczego więc wymuszają na nas zwężenie skrzyżowania Matki Teresy/Wysockiego/Odrowąża do jednego pasa??? ten aspekt kompletnie mi się nie podoba. dziś jest po 2, na wysockiego 3. i to jest minimum.

  czy ścieżek rowerowych nie dałoby się bardziej prosto i bezkolizyjnie?

 • 5 czerwca 2016 o godz. 20:42

  Jak można cieszyć się z mostu, którego plan został wykastrowany? Jeden pas ruchu to klęska, porażka, głupio wydane pieniądze. Most powinien mieć po 2pasy + buspas. Kto się zgodził na 1 pas w każdą stronę?

 • 6 czerwca 2016 o godz. 14:15

  im więcej mostów tym lepiej dla ludzi

 • 10 czerwca 2016 o godz. 13:17

  Ogólnie, gdyby mieszkańcom chciało się tyłki ruszyć do komunikacji miejskiej to byłoby ok. To co się dzieje rano to jest jakaś tragedia. Jeżdżę z Bródna na pod Torwar i to co widzę codziennie rano wprawia mnie w osłupienie. Trasa toruńska zawalona tak samo jak wisłostrada, a w większości aut jedzie tylko jedna osoba. Czy serio tym budujecie swoje ego, że musicie postawić auto pod pracą i się nim chwalić? Czy się wyprowadziliście w takie miejsca, że nawet nie dojeżdża tam autobus? Kiedy ludzie pójdą do głowy i zrozumieją, że komunikacją miejską jeździ się zdecydowanie szybciej i się człowiek tak nie wścieka z powodu chociażby dziurawych dróg czy niemożliwością znalezienia miejsca do zaparkowania…. Ciemnogród

 • 13 czerwca 2016 o godz. 14:45

  Czytam i oczom nie wierzę. Wszędzie nienawiść do samochodów. Warszawa – miasto które nienawidzi kierowców! Czy się to komuś podoba czy nie to liczba samochodów ciągle rośnie, a ludzie chcą nimi jeździć! ZAMIAST POSZERZAĆ TO SIĘ ZWĘŻA, CO TO ZA ROZWIĄZANIA KOMUNIKACYJNE RODEM Z PRL, GDZIE SAMOCHODAMI JEŹDZILI KRWIOPIJCY I WROGOWIE LUDU…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.