Na Handlowej robi się niebezpiecznie [LIST]

14
Share

Generalnie objazdy na Targówku Mieszkaniowym zdają egzamin. Ale nasz czytelnik zauważył miejsce, w którym nawet przepisowa jazda grozi wypadkiem.

 

Nowa organizacja ruchu na Targówku, spowodowana budową metra, obowiązuje od poniedziałku – lecz dopiero dziś, po długim weekendzie, przechodzi „chrzest bojowy”.

Nasz czytelnik, pan Stanisław, ma z domu świetny widok na łuk ulicy Handlowej, przy którym kilka dni temu doszło do wypadku. I nie bez podstaw obawia się, że w tym miejscu może dojść do jeszcze groźniejszych zdarzeń.

Poniżej publikujemy jego list, z dedykacją dla miejskich służb zajmujących się organizacją ruchu.

 

Witam,
Przesyłam zdjęcia z dzisiejszej porannej obserwacji ulicy Handlowej przy Szkole Podstawowej nr 28. Zauważyłem, że ruch jest nieco większy niż dotychczas. I mam pewne obawy o bezpieczeństwo na tym odcinku.

Jak widać na zdjęciach jezdnia podzielona jest na trzy pasy. Jeden wyłącznie dla autobusów jadących w kierunku Radzymińskiej, środkowy dla samochodów jadących także w kierunku Radzymińskiej oraz WSPÓLNY pas dla autobusów i samochodów jadących w kierunku ul. Kołowej.

 

handlowa-nowa-organizacja1

 
Niebezpiecznie zaczyna się w momencie, gdy na przystanku przed ul. Kołową zatrzymuje się autobus. Kierowcy, którzy chcą go ominąć (w tym miejscu linia jest przerywana – więc mogą to robić zgodnie z przepisami) muszą wjechać na pas przeznaczony dla pojazdów jadących w przeciwnym kierunku.

Już kilka razy widziałem jak dochodziło do niebezpiecznych sytuacji, gdy z przeciwka nadjeżdżał samochód. Otóż kierowcy stojący za autobusem nie widzą, że z ul. Kołowej na ten pas wjeżdżają pojazdy. Może wtedy dojść do czołowego zderzenia!

 

handlowa-nowa-organizacja2

 

Obserwuję też, że “nowi” kierowcy, którzy nie znają jeszcze tego niebezpiecznego zakrętu, jadą z szybkością znacznie przekraczająca dozwolone 50 km/h. Ten odcinek jest szczególnie niebezpieczny, dochodziło na nim do bardzo wielu groźnych wypadków.

Chodnikiem przy niedawno rozbitym murze szkoły, przechodzi bardzo dużo dzieci, co mogłoby się zakończyć tragicznie…
 

zdjęcia: Stanisław, czytelnik targowek.info

 

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx