Nowe knajpy: amerykańska, bałkańska i nie tylko

31
Share

Rozkwita życie gastronomiczne na Targówku, Bródnie i Zaciszu. W ostatnim czasie w naszej dzielnicy otworzyło się kilka nowych lokali.


Brak dobrych restauracji i tanich (ale dobrych) kawiarni, to jedna z głównych bolączek Targówka. Brakuje miejsc, w których można umówić się ze znajomymi na kawę czy coś do jedzenia. Dlatego z nadzieją witamy każdy kolejny lokal.

A tych ostatnio kilka się otworzyło.

 

Little America / Bistro 99

ul. św. Wincentego 99

W ciągu pawilonów wzdłuż św. Wincentego pojawiły się w dwa lokale w jednym. Po prawej od wejścia mamy Little America, czyli bar w stylu amerykańskim, w którego menu królują hamburgery. Sprawdziliśmy cheeseburgera i smakiem nie odbiega od tych w dobrych hamburgerowaniach w centrum.  Miło, że dobre burgery wracają na Bródno, po tym jak zlikwidował się lokal przy Kondratowicza.

Po lewej w podobnym stylu utrzymany Bistro 99, które różni się jednak menu. Tutaj stawiają na kuchnię polską. W menu m.in. kotlety, leniwe i pierogi. Te ostatnie mają być ponoć specjalnością zakładu.

Creme de la Creme

ul. św. Wincentego 97/1

W tym samym ciągu pawilonów, dosłownie po sąsiedzku, powstała pizzeria Creme de la Creme.

Niby pizzerii mamy w dzielnicy sporo, ale ta nie przypomina w niczym zwykłej sieciówki. To bardziej porządna restauracja z pizzą. W środku elegancko, dużo kwiatów, ciekawy wystrój. W czwartki podają mule. No i mają stoliki na zewnątrz.

Bałkańska Dusza

ul. Kanałowa 6

Bałkańskiej kuchni jeszcze na Targówku nie podawano, więc wiążemy z tym lokalem spore nadzieje na kulinarne odkrycia. Bałkańska Dusza otworzyła się w lokalu po dawnej pizzerii przy Blokowej na Zaciszu (choć oficjalny adres to Kanałowa).

W karcie takie ciekawostki takie jak Gibanica, Ramstek w bajcu czy Lignje na żaru. Wszystkie brzmią tajemniczo i… smacznie. Na miejscu wypiekają nawet ciasto z orzechów i miodu.

Z Miłości do Słodkości

ul. Borzymowska 33 U1

Kawiarnio-cukiernia na Targówku Mieszkaniowym.

Alternatywnie parzą kawę, np. dripie, chemexie. Ziarna palone na Żoliborzu. W ofercie są zarówno słodkości jak i pozycje wytrawne. Jak zapewnia właściciel, wszystkie zdrowe, z polskich (w zdecydowanej większości) produktów, wegańskie i dla wszystkożerców.

Z miłości do słodkości na Facebooku

bazar bar

Bazar Bar

ul. Korzystna /róg Młodzieńczej

Mały bar z prostymi daniami otworzył się dosłownie w tym tygodniu na Zaciszu.

Zjecie tu m.in. frytki belgijskie, kurczaka z rożna czy placki ziemniaczane. Wkrótce mają też mieć koncesję na piwo.

 

CZY DZISIAJ JUŻ ZAGŁOSOWAŁEŚ?

Zagłosuj na projekt

 

31
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx