Od jutra remont Tarnogórskiej (znowu)

3
Share

Zaciszańska ulica Tarnogórska będzie remontowana po raz drugi w ciągu pół roku. Co się dzieje?

 

Remont ulicy Tarnogórskiej na Zaciszu od początku miał „pod górkę”.

Prace miały się rozpocząć w październiku 2015 r. i potrwać cztery tygodnie. Ale wykonawca, wybrana przez targówkowskich urzędników firma „Bruk-bud Piotr Skoczek” z Celestynowa, wszedł na budowę z opóźnieniem, rozkopał całą ulicę i… zniknął.

Według mieszkańców wyglądało to tak, jakby robotnicy po prostu przestali przychodzić na budowę, ale wersja oficjalna jest inna: dopiero po rozpoczęciu jesiennych robót budowlanych na Tarnogórskiej okazało się, że pod nawierzchnią drogi praktycznie nie ma podbudowy, a grunty mają niską nośność. To wymusiło zmianę zaplanowanych prac, podrożyło inwestycję i znacznie ją wydłużyło.

W grudniu 2015 r. pisaliśmy o tym, że po dwóch miesiącach prac robotnicy nie zrobili nawet podbudowy ulicy. Ostatecznie zaplanowany na mniej niż miesiąc remont Tarnogórskiej skończył się dopiero na początku 2016 roku. I to nie do końca, bo pieniędzy ostatecznie nie wystarczyło na remont całej ualicy, co początkowo planowano, ale tylko na odcinek od ul. Krzesiwa do ul. Wolbromskiej.

 

Tarnogórska w remoncie / fot. targowek.info

Tarnogórska w grudniu 2015 roku / fot. archiwum targowek.info

 

Okoliczni mieszkańcy nie byli zachwyceni efektem prac. Tak opisała to już w lutym w komentarzu na targowek.info nasza czytelniczka:

Nawierzchnia zaczyna się wykruszać. Na początku Tarnogórskiej (od strony Radzymińskiej) powstała już duża wyrwa w asfalcie i dalej się kruszy.  Chodniki (zwłaszcza wjazdy) od początku były źle wykonane – nie podocinana kostka (przy hydrantach i zasuwach wodnych), krzywo ułożona, spadki nierówne, obrzeża połamane i krzywo ułożone, różnica wysokości między wjazdami, a chodnikami…

Teraz, mniej niż cztery miesiące od zakończenia poprzednich prac, robotnicy znów wracają na ulicę Tarnogórską.

Jak informuje urząd dzielnicy, remont ul. Tarnogórskiej na niewyremontowanym odcinku pomiędzy ul. Bajeczną i ul. Wolbromską rozpocznie się w piątek 6 maja 2016 r. (choć znaki drogowe na samej ulicy sugerują początek już 4 maja, czyli wczoraj). Prace obejmą m.in. frezowanie nawierzchni i rozbiórkę istniejącej podbudowy, a remontowany odcinek zostanie calkowicie zamknięty dla ruchu samochodów.

Tym razem remont nie spowoduje jednak zmian w rozkładach komunikacji miejskiej, bo jeżdżący Tarnogórską jedyny autobus 740 został kilka dni temu zlikwidowany

Ponowny remont Tarnogórskiej przeprowadzi ta sama firma „Bruk-bud Piotr Skoczek”. Zamówienie zostało złożone bez przetargu w trybie uzupełnienia umowy z jesieni 2015 roku i będzie kosztowało budżet dzielnicy dodatkowe 350 tys. zł.

Według informacji z urzędu dzielnicy aktualny remont Tarnogórskiej znów ma trwać cztery tygodnie i skończyć się do 30 maja. Choć znaki drogowe postawione na ulicy znów się z tym nie zgadzają i wskazują na 31 maja.

 

fot. targowek.info

Tarnogórska dzisiaj / fot. targowek.info

 

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx