Pierwszy wypadek na objeździe metra

11
Share

Wczoraj ostrzegaliśmy na targowek.info przed niebezpiecznym punktem na ul. Handlowej. Dziś rozbiły się tam dwa samochody.

 

Spowodowana budową metra nowa organizacja ruchu na Targówku Mieszkaniowym – zamknięte ulice, buspasy itp. – obowiązuje od poniedziałku. Generalnie projekt ruchu sprawuje się dobrze ale nasz czytelnik, pan Stanisław, znalazł w nim niebezpieczne miejsce.

Chodzi o okolice skrzyżowania Handlowej z Kołową na „obwodnicy” Targówka, gdzie kierowcy wymijają zatrzymujący się na przystanku autobus. Jeśli chcą to zrobić, to muszą – zgodnie z oznakowaniem na jezdni – wjechać na pas przeznaczony dla pojazdów jadących w przeciwnym kierunku. Ale ten sam autobus zasłania im widok na ul. Kołową, z której wyjeżdżają inne samochody.

Ten problem dokładnie opisaliśmy na targowek.info wczoraj (kliknij tutaj). Zaś już dziś spełniły się czarne przewidywania pana Stanisława – przed godz. 14 jadące ulicą Handlową bmw zderzyło się z wyjeżdżającym z Kołowej oplem:

 

P1100616

P1100615

P1100614

 

Chwila nieuwagi z jednej strony oraz szybkość z drugiej strony i mamy pierwszą stłuczkę na rogu Kołowej i Handlowej wraz z pierwszym korkiem i utrudnieniem przejazdu autobusów w kierunku Witebskiej – informuje gorzko nasz czytelnik.

W zdarzeniu na szczęście nie było ofiar, ale na głównym objeździe budowy metra natychmiast zrobiło się zamieszanie i korki.

To dopiero sam początek objazdów wokół budowy metra na Targówku, która będzie trwała przez najbliższe trzy lata. Miejskie służby powinny więc jak najszybciej znaleźć sposób na poprawę bezpieczeństwą na skrzyżowaniu Handlowej i Kołowej. Postawienie świateł drogowych pozwoliłoby z pewnością uniknąć kolejnych wypadków – ale spowolni też ruch na głównym, bardzo obciążonym objeździe.

 

Zdjęcia autorstwa czytelnika targowek.info

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx