Po pętli Targówek hula wiatr | targowek.info

Po pętli Targówek hula wiatr

Miesiąc temu było to jedno z najruchliwszych miejsc Targówka Mieszkaniowego. Dziś – jedno z najsenniejszych. Czy naprawdę nie dało się lepiej zagospodarować pętli autobusowej przy ul. Trockiej?

 

Na początek porównajcie te dwa zdjęcia dużej pętli autobusowej przy ul. Trockiej, przy skrzyżowaniu z Korzona. Górne zdjęcie zrobiliśmy w zimie, dolne – trzy dni temu. Oba w dni powszednie, w godzinach szczytu. Widać różnicę?

 

fot. targowek.info

 

Jeszcze trzy tygodnie temu na tej pętli zatrzymywały się autobusy 7. linii dziennych. Dziś zajeżdża tu tylko jedna samotna linia – 162. W pozostałej części wielkiej pętli (mającej cztery pasy ruchu i osiem przystanków) hula wiatr.

Przyczyna tej pustki jest oczywista: rozpoczęcie budowy metra na Targówku, która przecięła osiedle na pół, a komunikację miejską rozerwała nawet na trzy kawałki. To było konieczne. I jest tymczasowe – po zakończeniu budowy metra, zapewne za trzy lata, ruch na pętli Targówek wróci do „normy”.

Ale czy nie można było jakoś tymczasowo zagospodarować tej pętli?

Na czas budowy metra samotne 162 mogłoby być spokojnie przesunięte na ulicę Trocką – a wtedy na pętli zmieściłyby się tymczasowe budki dla zlikwidowanego po sąsiedzku bazaru (ma wrócić na łączce w innej części Trockiej – ale wciąż to się nie udało). Albo, drugi wariant, można by tu zrobić kilkadziesiąt miejsc parkingowych dla samochodów ze zlikwidowanych parkingów społecznych (tymczasowy parking wprawdzie już działa – ale na trawniku, bez twardej nawierzchni). Gdyby urzędnikom – miasta, dzielnicy i ZTM-u – chciało się dogadać, rozległa pętla Targówek byłały dziś pożytecznym punktem na mapie osiedla. A nie asfaltową pustynią, jaką jest od początku maja.

A może po prostu się czepiamy? :-D

 

wszystkie zdjęcia: targowek.info

 

CZY DZISIAJ JUŻ ZAGŁOSOWAŁEŚ?

Zagłosuj na projekt

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Po pętli Targówek hula wiatr

 • 16 maja 2016 o godz. 07:50

  Na spotkaniu informacyjnym, które odbyło się jakiś czas temu w gimnazjum przy ul. Trockiej, jedna z osób zadała Panu konsultantowi pytanie, czy w związku z ograniczeniem autobusów do jednej linii i małą liczbą miejsc parkingowych przy ul. Askenazego nie można by go wykorzystać na parking. Pan lekceważąco odpowiedział, że problemu miejsc parkingowych nie będzie i na pętli nie może być uruchomiony parking. Niestety, nie było to rozmowa na forum publicznym, więc może Redakcja zadałaby pytanie w tej sprawie do ZTM-u w sprawie ewentualnej możliwości zorganizowania czasowego parkingu.

 • 16 maja 2016 o godz. 08:50

  Śniegi tak bardzo stopniały, że nawet śmietniki się rozpuściły :-P

 • 16 maja 2016 o godz. 12:20

  Jeżeli chcecie, aby 517 wróciło na pętle na Targówku należy pisać do dyrektora ZTM:
  e-mail: A.Frankow@ztm.waw.pl , oraz do Burmistrza na e-mail:
  aantoniewicz@targowek.waw.pl
  Od lipca popołudniu 162 będzie jeździło co 15 minut !!!
  Ponadto jest szansa aby wróciło 356. Należy pisać, by coś się ruszyło. Czy taką komunikację chcecie mieć na osiedlu przez całe minimum 3 lata budowy metra?
  Wkrótce zostanie zamknięte przejście wzdłuż Trockiej między Askenazego i Zamiejską.

 • 16 maja 2016 o godz. 16:03

  ZOSTAWCIE W SPOKOJU 517 !!! NAJLEPSZY AUTOBUS W NASZEJ DZIELNICY!!!!

 • 17 maja 2016 o godz. 07:40

  Chyba się czepiacie. Tam nie powinno być parkingu, tam powinno być więcej autobusów!

 • 17 maja 2016 o godz. 12:14

  Wystarczyło wyremontować ul. Lusińską i nią puścić objazd Pratulińskiej. Wtedy Pętla byłaby czynna.

 • 17 maja 2016 o godz. 13:21

  Człowieku co Ty proponujesz. Budki (czytaj: budy slamsowe) na pętli ?????
  – Może jeszcze ogródek z piwem?
  – Dobrze proponować takie głupoty gdy się mieszka daleko od takiego (tylko proponowanego na szczęście) przybytku.

 • 25 maja 2016 o godz. 17:31

  Ja jestem w lekkim szoku, że co najmniej 3/4 mieszkańców tamtej okolicy nie zorganizowało jakiegoś protestu w ZTM z powodu zdjęcia dwóch linii dojeżdżających do centrum z zajezdni. Widocznie nie przeszkadza im to, że zabrano dwa autobusy i przerzucono w zupełnie inne miejsce…

 • 24 marca 2017 o godz. 22:36

  Blok sie zbuduje

 • 25 marca 2017 o godz. 07:26

  Niejednokrotnie pisałam maile do ztm ale oni nawet nie odpisuja.Zachiwuja się jak królowie nawet pytając szofera a propo komunikacji powiedział że go to nie obchodzi. Ale duże pieniądze za bilety to ich obchodzi!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.