Po pętli Targówek hula wiatr

10
Share

Miesiąc temu było to jedno z najruchliwszych miejsc Targówka Mieszkaniowego. Dziś – jedno z najsenniejszych. Czy naprawdę nie dało się lepiej zagospodarować pętli autobusowej przy ul. Trockiej?

 

Na początek porównajcie te dwa zdjęcia dużej pętli autobusowej przy ul. Trockiej, przy skrzyżowaniu z Korzona. Górne zdjęcie zrobiliśmy w zimie, dolne – trzy dni temu. Oba w dni powszednie, w godzinach szczytu. Widać różnicę?

 

fot. targowek.info

 

Jeszcze trzy tygodnie temu na tej pętli zatrzymywały się autobusy 7. linii dziennych. Dziś zajeżdża tu tylko jedna samotna linia – 162. W pozostałej części wielkiej pętli (mającej cztery pasy ruchu i osiem przystanków) hula wiatr.

Przyczyna tej pustki jest oczywista: rozpoczęcie budowy metra na Targówku, która przecięła osiedle na pół, a komunikację miejską rozerwała nawet na trzy kawałki. To było konieczne. I jest tymczasowe – po zakończeniu budowy metra, zapewne za trzy lata, ruch na pętli Targówek wróci do „normy”.

Ale czy nie można było jakoś tymczasowo zagospodarować tej pętli?

Na czas budowy metra samotne 162 mogłoby być spokojnie przesunięte na ulicę Trocką – a wtedy na pętli zmieściłyby się tymczasowe budki dla zlikwidowanego po sąsiedzku bazaru (ma wrócić na łączce w innej części Trockiej – ale wciąż to się nie udało). Albo, drugi wariant, można by tu zrobić kilkadziesiąt miejsc parkingowych dla samochodów ze zlikwidowanych parkingów społecznych (tymczasowy parking wprawdzie już działa – ale na trawniku, bez twardej nawierzchni). Gdyby urzędnikom – miasta, dzielnicy i ZTM-u – chciało się dogadać, rozległa pętla Targówek byłały dziś pożytecznym punktem na mapie osiedla. A nie asfaltową pustynią, jaką jest od początku maja.

A może po prostu się czepiamy? :-D

 

wszystkie zdjęcia: targowek.info

 

CZY DZISIAJ JUŻ ZAGŁOSOWAŁEŚ?

Zagłosuj na projekt

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx