Ten plac zabaw jest do wymiany

8
Share

Nasza czytelniczka skarży się na osiedlowy plac zabaw i oczekuje, że RSM Praga wreszcie go wyremontuje.

 

Napisała do nas Lilia, mama dwulatki, która właśnie poznaje wszystkie place zabaw w dzielnicy. I okazuje się, że ten pod jej blokiem ma mnóstwo wad. Mowa o placu przy ul. Heleny Junkiewicz między blokami 2B i 2A na Targówku Mieszkaniowym. Oto jej list:

Jestem mamą dwuletniej córeczki, znam już wszystkie place zabaw na Targówku. Ten pod moim domem niestety jest jednym z najgorszych, a jednocześnie jeden z najbardziej popularnych wśród mieszkańców okolicznych bloków. W drugiej połowie dnia pełno tu dzieci z rodzicami.

Tablica informacyjna placu jest nowiutka. Na tym kończy się lista nowych rzeczy w tym miejscu.
Sprzęty i instalacje oraz asfalt na placu są stare, zużyte, starte. Jest nawet zjeżdżalnia, której nie ma: schodki są, ale brakuje plastikowej zjeżdżalni, takiej samej (tylko mniejszej) jak ta, która stoi obok (z czerwonym pasem do zjeżdżania). Chociaż może i dobrze, ponieważ schodki, które prowadzą na nią są fatalne, według mnie okropnie niewygodne dla dzieci.

 

 

Asfalt jest w kiepskim stanie, załatany, dziurawy, nierówny. Dzieciaki oczywiście dają radę jeździć po nim na rolkach, rowerkach i hulajnogach, ale…

Na tak duży plac jest tylko jeden śmietnik.

Lista uwag odnośnie tego placu jest długa. Najważniejsze są wnioski:

To miejsce ma duży potencjał socjalny i rozwojowy dla rodziców i dzieci, szkoda, że taki niezadbany. A przy okazji zbliżającego się Dnia Dziecka może by tak zrobić jakiś plebiscyt placów zabaw Targówka? Głosowanie, uwagi… na placach zabaw odbywa się duży kawałek życia mieszkańców, ponoć Targówek to 1/5 programu 500+ w Warszawie ;)

 

To prawda, że patrząc na zdjęcia czytelniczki ma się wrażenie, że na tym placu czas się zatrzymał. RSM Praga raczej swoje place remontuje, więc mamy nadzieję, że przyjdzie kolej także na ten.

A na razie, jeśli widzicie usterkę, niebezpieczne urządzenie, cokolwiek zagrażającego bezpieczeństwu dzieci, to straż miejska prowadzi właśnie kontrole placów zabaw w całym mieście. Warto im zgłaszać takie przypadki na nr telefonu 986.

Ranking placów zabaw to świetny pomysł. Robiliśmy już coś takiego trzy lata temu, ale od tamtej pory dużo się zmieniło. Dlatego już wkrótce, nowy ranking placów zabaw w dzielnicy na targowek.info!

 

CZY DZISIAJ JUŻ ZAGŁOSOWAŁEŚ?

Zagłosuj na projekt

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx