Ulga dla Zacisza: wreszcie nowa poczta na Radzymińskiej

4
Share

Nareszcie na Zaciszu można odebrać paczkę albo list polecony w cywilizowanych warunkach! Po latach (dekadach?) oczekiwań poczta uruchamia nową placówkę na ul. Radzymińskiej.

 

Mieszkańcy Bródna nie będą rozumieli o co chodzi – przecież na ich osiedlu urzędy pocztowe są niemal co krok. Mieszkańcy Targówka (Mieszkaniowego) zrozumieją to częściowo – oni przynajmniej mają u siebie dwie poczty. Mieszkańcy Zacisza zrozumieją to całkowicie i wielu będzie skakać z radości – po latach oczekiwania na tym liczącym ok. 20 tysięcy mieszkańców osiedlu pojawiła się wreszcie pierwsza pełnoprawna placówka Poczty Polskiej!

Doceni to każdy, kto choć raz dostał awizo na stara pocztę przy ul. Radzymińskiej 105 – do tej pory samotnie obsługującą pół Targówka Mieszkaniowego oraz całe Zacisze (łącznie kilkadziesiąt tysięcy ludzi) – i musiał odstać czasem nawet godzinę w długiej kolejce, żeby w małej, ciasnej, dusznej, zapchanej towarami niczym bazar salce odebrać paczkę albo list polecony.

Nowa poczta znajduje się na ulicy Radzymińskiej 234/236, mniej więcej naprzeciwko SP 84, na parterze piętrowego pawilonu w którym kiedyś był sklep z farbami i narzędziami.

Poza nowoczesnym wystrojem placówka na ul. Radzymińskiej oferuje klientom wygodną obsługę w wydzielonych strefach: pocztowej (listy, paczki, wpłaty i wypłaty), bankowo-ubezpieczeniowej (konta, lokaty, polisy) i samoobsługowej strefie handlu (produkty handlowe) – mówi targowek.info Kamila Supron-Kalinowska z biura prasowego Poczty Polskiej S. A.

I dodaje to, co dla mieszkańców jest chyba najważniejsze:

Od 9 maja 2016 roku mieszkańcy będą mogli odbierać także awizowane przesyłki.

Więc jeśli mieszkacie na Zaciszu, od początku maja dokładnie czytajcie informacje na awizo od listonosza. Zawsze jest tam adnotacja o adresie placówki, w której list albo paczka oczekuje na odbiór – zaś od teraz może to być nie stara poczta na Radzymińskiej 105, ale ta nowa, dwa kilometry bliżej, przy Radzymińskiej 234/236!

Nowa poczta jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 20:00. Choć żeby nie było za dobrze, to w soboty (i niedziele) będzie jednak zamknięta.

 

zdjęcie na górze: nowa poczta przy ul. Radzymińskiej 234/236 / fot. targowek.info

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx