Wreszcie nowa poczta na Radzymińskiej | targowek.info

Ulga dla Zacisza: wreszcie nowa poczta na Radzymińskiej

Nareszcie na Zaciszu można odebrać paczkę albo list polecony w cywilizowanych warunkach! Po latach (dekadach?) oczekiwań poczta uruchamia nową placówkę na ul. Radzymińskiej.

 

Mieszkańcy Bródna nie będą rozumieli o co chodzi – przecież na ich osiedlu urzędy pocztowe są niemal co krok. Mieszkańcy Targówka (Mieszkaniowego) zrozumieją to częściowo – oni przynajmniej mają u siebie dwie poczty. Mieszkańcy Zacisza zrozumieją to całkowicie i wielu będzie skakać z radości – po latach oczekiwania na tym liczącym ok. 20 tysięcy mieszkańców osiedlu pojawiła się wreszcie pierwsza pełnoprawna placówka Poczty Polskiej!

Doceni to każdy, kto choć raz dostał awizo na stara pocztę przy ul. Radzymińskiej 105 – do tej pory samotnie obsługującą pół Targówka Mieszkaniowego oraz całe Zacisze (łącznie kilkadziesiąt tysięcy ludzi) – i musiał odstać czasem nawet godzinę w długiej kolejce, żeby w małej, ciasnej, dusznej, zapchanej towarami niczym bazar salce odebrać paczkę albo list polecony.

Nowa poczta znajduje się na ulicy Radzymińskiej 234/236, mniej więcej naprzeciwko SP 84, na parterze piętrowego pawilonu w którym kiedyś był sklep z farbami i narzędziami.

Poza nowoczesnym wystrojem placówka na ul. Radzymińskiej oferuje klientom wygodną obsługę w wydzielonych strefach: pocztowej (listy, paczki, wpłaty i wypłaty), bankowo-ubezpieczeniowej (konta, lokaty, polisy) i samoobsługowej strefie handlu (produkty handlowe) – mówi targowek.info Kamila Supron-Kalinowska z biura prasowego Poczty Polskiej S. A.

I dodaje to, co dla mieszkańców jest chyba najważniejsze:

Od 9 maja 2016 roku mieszkańcy będą mogli odbierać także awizowane przesyłki.

Więc jeśli mieszkacie na Zaciszu, od początku maja dokładnie czytajcie informacje na awizo od listonosza. Zawsze jest tam adnotacja o adresie placówki, w której list albo paczka oczekuje na odbiór – zaś od teraz może to być nie stara poczta na Radzymińskiej 105, ale ta nowa, dwa kilometry bliżej, przy Radzymińskiej 234/236!

Nowa poczta jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 20:00. Choć żeby nie było za dobrze, to w soboty (i niedziele) będzie jednak zamknięta.

 

zdjęcie na górze: nowa poczta przy ul. Radzymińskiej 234/236 / fot. targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Ulga dla Zacisza: wreszcie nowa poczta na Radzymińskiej

 • 2 maja 2016 o godz. 09:10

  gdzie to jest dokładnie? tam gdzies sklep rowerowy i dalej telepizza?

 • 2 maja 2016 o godz. 10:35

  Nie przesadzałabym z tym bieganiem z awizo na Radzymińską 105. Ja zawsze odbieram w agencji pocztowej koło dawnej pętli na Codziennej.

 • 2 maja 2016 o godz. 12:39

  No już bez przesady. Jest poczta na Radzymińskiej, jest agencja na Łodygowej, filia na Wincentego (chociaż to dla Targówka bardziej ale podlega pod Radzymińską) i filia na Blokowej dla zacisza…tak więc nie jest tak źle, ale owszem, dobrze, że już otworzyli nowy urząd. Teraz wszystkie powinny być zrobione pod styl nowej, ładnej, czerwonej poczty. :)

 • 2 maja 2016 o godz. 16:01

  Czasem na awizo jest podany numer poczty. Czasem ten numer trzeba lub warto wpisać na dowodzie nadania przesyłki poleconej. Ta na Radzymińskiej 105 ma numer 24 a nowa placówka jaki ma numer?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.