Zróbmy sobie Dzień Sąsiada

7
Share

Na niektórych podwórkach Dzień Sąsiada jest co weekend, ale na innych sąsiedzi wciąż się nie znają. 18 czerwca jest dobra okazja, żeby to zmienić.

 

Pamiętacie z dzieciństwa te klimaty, gdy wszyscy w bloku się znali, robili co weekend wspólnego grilla albo chociaż stali na klatce i po prostu rozmawiali? To już coraz rzadsze obrazki na Targówku.

Dlatego warto zwrócić uwagę na inicjatywę Dzień Sąsiada. W 2015 roku to święto obchodziło 30 milionów ludzi z 36 krajów. Wśród nich znaleźli się również mieszkańcy Warszawy.

Najkrócej mówiąc, chodzi o to, żeby spędzić z sąsiadami miły dzień i lepiej ich poznać.

Pomysł promuje u nas Q-Ruch Sąsiedzki. Wystarczy się do nich zgłosić, a podpowiedzą, jak zorganizować taki dzień, jak zachęcić mieszkańców, żeby na niego przyszli i poznali się z innymi.

– Często sama chęć zaprzestania bycia anonimowym  członkiem społeczności i poznania sąsiadów jest impulsem do organizacji pikniku, grilla, zabaw podwórkowych, konkursu wypieków, wystawy zdjęć, wyprzedaży garażowej lub potańcówki pod gołym niebem. Pomysłów na inicjatywy jest wiele, o czym świadczy rosnąca z roku na rok liczba sąsiedztw, które postanawiają świętować Dzień Sąsiada w swoim otoczeniu – piszą organizatorzy.

Dzień Sąsiada może obejmować jeden blok, jedno podwórko, ulicę, albo całe nowe osiedle. Wszystko zależy od was.

Tegoroczny finał akcji odbędzie się w sobotę 18 czerwca. Jeśli macie ochotę spędzić go razem z sąsiadami, wystarczy zgłosić się do Q-Ruchu Sąsiedzkiego. Wszystkie namiary są na tej stronie: inicjatywysasiedzkie.pl

A jeśli zorganizujecie Dzień Sąsiada u siebie, to koniecznie dajcie znać i przyślijcie zdjęcia. Napiszemy o Was na targowke.info

Na zdjęciu Dzień Sąsiada w zeszłym roku / fot. materiały organizatorów

 

CZY DZISIAJ JUŻ ZAGŁOSOWAŁEŚ?

Zagłosuj na projekt

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx