Apel do Warszawiaków

11
Share

Przyłączamy się do apelu grupki mieszkańców Żoliborza, chcących za każdą cenę rozwalić plany budowy mostu i trasy Krasińskiego. Naprawdę. No, prawie naprawdę :-)

 

Drodzy Warszawiacy

Zgodnie z ustawą o samorządzie terytorialnym oraz Statutem Warszawy, co najmniej 1% osób posiadających czynne prawo wyborcze do organów Miasta ma prawo wystąpić z inicjatywą podjęcia uchwały przez Radę Miasta. Dla Warszawy oznacza to około 14 000 osób.

Grupka mieszkańców z Żoliborza, po tym jak nie zdołała znaleźć takiej liczby osób w swojej własnej dzielnicy, zaczęła akcję zbierania 14 000 podpisów w całej Warszawie pod inicjatywą uchwałodawczą w sprawie przesunięcia pieniędzy przeznaczonych na budowę Mostu Krasińskiego na Most na Zaporze oraz na prace przygotowawcze budowy tunelu pod ulicą Wawelską.

Jeśli chcecie, to ta grupka z Żoliborza poprze też budowę metra na Białołękę, autostrady do Radomia, kosmodromu i elektrowni atomowej w Warszawie – byle dzięki temu pieniądze przeznaczone na Most Krasińskiego zostały przesunięte na jakikolwiek inny cel. Byle nie na Żoliborzu.

Zaledwie 14 000 podpisów, aby wystąpić do Rady Miasta o przegłosowanie realizacji ważnych i oczekiwanych inwestycji. Przecież cała Warszawa potrzebuje kosmodromu i elektrowni atomowej!

POMÓŻMY WŁADZOM WARSZAWY PODJĄĆ WŁAŚCIWĄ DECYZJĘ.

Na Żoliborzu od kilku miesięcy trwa protest przeciwko budowie  Mostu Krasińskiego. Tzn. protestuje kilkaset osób (tyle przychodzi na „wielkie protesty” na placu Wilsona). Mimo, że aż 80 procent warszawiaków pozytywnie ocenia pomysł budowy mostu Krasińskiego. Mimo, że tak zdecydowano podczas ogólnomiejskich konsultacji mieszkańców, w których uwzględniono postulaty Żoliborza.

Bo przecież zamiast mostu, który udrożni komunikację przez Wisłę i naprawdę przyczyni się do zrównoważonego rozwoju Warszawy, możemy mieć tamę, tunel, a może nawet kosmodrom atomowy! Byle nie na Żoliborzu.

Warszawiacy, przyłączcie się do tej obywatelskiej inicjatywy, bądźmy gospodarzami w naszym Mieście!

TAK DLA ELEKTROWNI ATOMOWEJ NA ZAPORZE I KOSMODROMU POD WAWELSKĄ, NIE DLA MOSTU KRASIŃSKIEGO

TAK DLA WSZYSTKIEGO, BYLE NIE NA ŻOLIBORZU!!!

 

****

Powyższy apel jest żartem. Podobnie jak żartem jest kolejna akcja przeciwników Mostu Krasińskiego.

 

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx