Budowa wielkiego osiedla wojskowego ruszy jeszcze w lecie [NOWE WIZUALIZACJE] | targowek.info

Budowa wielkiego osiedla wojskowego ruszy jeszcze w lecie [NOWE WIZUALIZACJE]

O projekcie osiedla bloków tylko dla żołnierzy mówi się na Targówku od dawna. Dziś jest niemal pewne, że budowa rozpocznie się jeszcze w wakacje. Jako pierwsi pokazujemy nowe wizualizacje inwestycji.

 

Osiedle wojskowe powstanie na granicy Targówka i Zacisza, przy ul. Gilarskiej – na dziś pustej działce pomiędzy kanałkiem Bródnowskim, stadniną koni oraz osiedlem Zielone Zacisze.

 

Miejsce, gdzie powstanie wojskowe osiedle / fot. Google Maps
Miejsce, gdzie powstanie wojskowe osiedle / fot. Google Maps

 

Po raz pierwszy pisaliśmy o tej inwestycji już w 2012 roku. Wtedy budowa się „obsunęła” – dziś, jak zapewniają nas przedstawiciele Wojskowego Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Kwatera”, do jej rozpoczęcia brakuje tylko kilku podpisów w Ministerstwie Obrony Narodowej. Ze strony miasta oraz dzielnicy wszystkie niezbędne decyzje i pozwolenia na budowę już są wydane.

– Liczymy, że ostatnie dokumenty zostaną zatwierdzone po szczycie NATO w Warszawie. Jeśli tak się stanie, będziemy mogli rozpocząć budowę jeszcze w lipcu – mówi targowek.info rzecznik „Kwatery” Ireneusz Dudziec.

Co powstanie na działce przy ul. Gilarskiej?

Docelowo będzie to aż 10 budynków mieszkalnych oraz reprezentacyjny biurowiec. Wszystkie budynki będą miały po 4-5 pięter oraz garaże podziemne. Wg aktualnych planów powstać ma tam 708 mieszkań, od kawalerek po duże czteropokojowe lokale – we wszystkich zamieszkają polscy zawodowi żołnierze wraz z rodzinami. Nie ma planów sprzedaży mieszkań na wolnym rynku.

Tak wygląda wojskowe osiedle na Gilarskiej na najnowszych wizualizacjach, udostępnionych portalowi targowek.info:

 

 

Na pierwszym etapie, który powienien rozpocząć się już w lecie 2016 roku i zakończyć pod koniec 2018 r., powstaną trzy bloki (192 mieszkania) najbliżej Gilarskiej. Wyróżniający się architekturą biurowiec oraz pozostałe bloki powstaną w kolejnych etapach.

Wojskowy projekt w parterach budynków nie przewiduje żadnych usług, przewiduje za to inną cenną rzecz: wbrew warszawskiej „modzie” na osiedla zamknięte, wojskowe bloki na Gilarskiej nie będą otaczane płotami.

– Osiedle pozostanie otwarte i dostępne dla każdego. Podobnie będzie z publicznymi ulicami, które na nim zbudujemy. Każdy będzie mógł tam chodzić, żeby np. skrócić sobie drogę do ul. Gilarskiej – zapewnia Ireneusz Dudziec z „Kwatery”.

Wojskowe osiedle na Gilarskiej będzie też wyróżniało się inną cechą – bujną roślinnością. Deweloper planuje zasadzić na jego terenie kilka tysięcy drzew i krzewów.

Po zakończeniu inwestycji WTBS „Kwatera” będzie dalej opiekowała się osiedlem – wtedy już jako zarządca nieruchomości.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

41 komentarzy na temat “Budowa wielkiego osiedla wojskowego ruszy jeszcze w lecie [NOWE WIZUALIZACJE]

 • 27 czerwca 2016 o godz. 09:00

  ja pierdziele.. to się wyrabia w tej dzielnicy :( upychają wszędzie osiedla, a drogi zamiast dochodzić to stawiają słupki.

 • 27 czerwca 2016 o godz. 09:07

  To nie będzie na parterach banku, kebabu, ortodoncji, Alk.24h? Oj, jaka szkoda…

 • 27 czerwca 2016 o godz. 09:19

  Gdzie jeszcze uda się wepchnąć osiedle? Może gdzieś między bloki? Czy ktoś zarządza tym grajdołem? Czy są jakieś szanse na wolne przestrzenie czy już tylko środowisko dla krótkowidzów?

 • 27 czerwca 2016 o godz. 09:29

  A co wam to przeszkadza nasi żołnierze też muszą gdzieś mieszkać… Tak wiem dla was powinni najlepiej postawić baraki i było by dobrze… 50 % to hipokryci którzy mieszkają na nowych zamkniętych osiedlach jak wam budowano bloki to było wszystko ok ?

 • 27 czerwca 2016 o godz. 09:44

  A co z przedłużeniem ul. Zielone Zacisze?

 • 27 czerwca 2016 o godz. 11:05

  Czy zamieszkają tam byli prl-owscy sędziowie i prokuratorzy wojskowi, skazujący polskich patriotów, ciągle bezkarni, a na których emerytury społeczeństwo składa się miesięcznie 5-10 tys.? A może agenci WSI, szkoleni w Moskwie?

 • 27 czerwca 2016 o godz. 11:10

  nie, bo ci, już mieszkają w willach na starym Mokotowie, Ochocie i Żoliborzu (pewnie zawłaszczonych). A na Targówku zamieszkają żołnierze Wojska Polskiego.:) taka mam nadzieję.

 • 27 czerwca 2016 o godz. 11:17

  @Społek, @Tomek, itd.

  Jak boli, że w mieście buduje się bloki, to może czas wyprowadzić się z miasta?

 • 27 czerwca 2016 o godz. 13:03

  do OW: w takim razie czas wrócić do swojego Pizdzieszewa Górnego! Czy może opowiadasz znajomym „jak tu fajno bo so takeeeeee welkeeeee sklepy”?

  Czy będzie zrobiony skrót przez osiedle na Zielone Zacisze? Co z parkingami?

 • 27 czerwca 2016 o godz. 13:19

  Kocham milosnikow wolnych szerokich przestrzeni ze miasta Warszawa. Lubie dzika przyrode. Wy jestescie przyszloscia.

 • 27 czerwca 2016 o godz. 13:20

  Cieszę się,że osiedle będzie otwarte. Nareszcie ktoś, kto nie boi się sąsiadów.;-))
  Niech się im i nam, spokojnie i po sąsiedzku mieszka.

 • 27 czerwca 2016 o godz. 14:42

  Powinniście zmianić nazwę z „Targówek Info” na „Targówek – po raz pierwszy”.

 • 27 czerwca 2016 o godz. 14:52

  Zlikwidowac istniejace bloki. Bedzie przestrzennie i przyjemnie. Dosc blokowemu terroryzmowi.

 • 27 czerwca 2016 o godz. 16:58

  Bardzo przeciętna architektura. W zasadzie takie robotnicze blokowisko. Szkoda, że nie wojskowi nie postarali się bardziej, jak np. na Żoliborzu Oficerskim.

 • 27 czerwca 2016 o godz. 17:06

  Dodam, że przede wszystkim urbanistycznie jest źle. Budynki nie tworzą zamkniętych podwórek ani pierzei. Nie widać w tym żadnego porządku. Ot jakby ktoś wysypał klocki z worka. A tymczasem planowanie poszło do przodu: Miasteczko WIlanów, Osiedle Wilno, Port Praski, Miasteczko Koneser czy 19 Dzielnica coraz bardziej czerpią z przedwojennych wzorców. Szkoda, że wojskowi tkwią wciąż w PRL z lat 80’…

 • 28 czerwca 2016 o godz. 09:39

  kolejne osiedle, ok. ludzie gdzieś muszą mieszkać, fajnie że otwarte i super że dużo zieleni, ale gdzie Nowotrocka ?

 • 28 czerwca 2016 o godz. 16:20

  Kiedy Nowotrocka?

 • 28 czerwca 2016 o godz. 17:00

  do olka.
  Bardzo dobry komentarz. Niestety wiekszosci ludzi sprawy urbanistyki czy architektury nie zajmuja. Tym bardziej inwestor zawsze bedzie chcial isc po linii najmniejszego oporu. Stad jedyna nadzieja w urzednikach (urbanistach miejskich), ktorzy maja moc blokowac cos co jest brzydkie i niefunkcjonalne. Niestety w tym miescie i dzielnicy to nie dziala, a ludzie jak widac lykna najgorszy szajs (niefunkcjonalnie przestrzennie rozrzucone brzydkie bloki) byle opakowanie mialo blysk (zielen, ktora nie wiadomo czy bedzie oraz mozliwosc publicznego dostepu). To kolejne nowe osiedle w dzielnicy, ktore ignoruje wspolczesne trendy urbanistyczne.

 • 29 czerwca 2016 o godz. 08:55

  do Anonimek:
  musza gdzies mieszkac. To może na bialoleke albo Wilanów won!!

 • 29 czerwca 2016 o godz. 16:43

  Przede wszystkim nie jest to kolejne wepchnięcie osiedla jak to niektórzy to pisali i jeden za drugim powtarzali. Ta działka od dawna należy już do wojska, które dawno już to osiedle miało w planach. I wojsko będzie sobie teraz budowało te osiedle na własnym terenie. Ponadto będzie jak napisano to osiedle otwarte na którym powstanie kilka ogólnodostępnych placów zabaw, pomyślano też poważnie o zieleni, której tu nie będzie brakowało. Ponadto powstaną ogólnodostępne ulice, m.in. ul. Zielone Zacisze która teraz jest ślepa zyska połączenie z Gilarską. Skorzystają na tym głównie mieszkańcy Zielonego Zacisza, którzy mają teraz tylko jednostronny wyjazd na ul. Św. Wincentego. Nie można jak widać zatem powiedzieć, że będzie to osiedle bez żadnego porządku, co niektórzy już to oceniają po jednym spojrzeniu na wizualizację. Osiedle jest starannie pomyślane i skorzystają na nim nie tylko jego mieszkańcy.

 • 29 czerwca 2016 o godz. 16:51

  ^^
  jest tak „starannie pomyślane” jak blokowiska na przedmieściach miasta powiatowego. Nie da suę ukryć :-)

 • 29 czerwca 2016 o godz. 20:31

  Dla niektórych to starannie pomyślane osiedle musi być koniecznie zamknięte z płotem wokół, kontrolą dostępu, cieciem na bramie, z wykorzystaniem większości wolnego terenu na miejsca parkingowe, małym placykiem zabaw, paroma krzaczkami dla zachowania pozoru miejsc zielonych. Wówczas to będzie prawdziwe miejskie osiedle i urbanistycznie poprawne. A jak już odbiega od tego schematu to jest urbanistycznie do niczego bo będzie wyglądało jak blokowisko na przedmieściach. Bo w mieście nie ma miejsca na takie place zabaw na osiedlu i na tyle zieleni.

 • 30 czerwca 2016 o godz. 17:28

  Zabudowa miejska to regularna pierzejowa zabudowa gestej siatki ulic z budynkami tworzacymi swoim ksztaltem podworka, co kreuje lokalna przestrzen spoleczna. Nie ma nic wspolnego z plotami i cieciami. Tylko taki ksztalt zabudowy tworzy normalna tkanke miasta o ktora lokalne spolecznosci same dbaja i w nia inwestuja. Wszystko inne to tworzenie Czelabinska albo innej Addis Abeby. Regularnosc zabudowy to to czego najbardziej brakuje Warszawie.

 • 1 lipca 2016 o godz. 10:50

  Do „. .” – zasrywasz następne forum – lecz się.

 • 1 lipca 2016 o godz. 14:02

  Kolega ma w zupełności rację, propozycja wojskowych to chaotyczne blokowisko a nie normalne miasto. Naprawdę nie wystarczy wam, że za komunty obudowano blokowiskami cąłą Warszawą? Musicie stawiać kolejne? Ten teren można by znacznie lepiej wykorzystać – pobudowac zwarte pierzeje z usługami od ulic a dzięki temu wycofać budynki z podwórek i obniżyć je o jedno piętro. Tak jak na Starym Mokotowie. To już pierwszy z brzegu student WA PW naszkicuje wam w 10 minut na kolanie lepszy plan niż to co chcecie budować.

  I tak, wiem że wokół mamy wielkie posowieckie blokowiska Bródna i Targówka. Nie jest to jednak żadne usprawiedliwienie budowy kolejnego!

 • 3 lipca 2016 o godz. 21:21

  Co to znaczy, że wojskowi muszą gdzieś mieszkać, niech sobie kupią mieszkania na kredyt albo za gotówkę bo ich emerytury są wysokie w porównaniu z ilością i jakością ich pracy, mnie nikt nie dał, sam musiałem sobie kupić chatę banda opierda…czy szumnie nazywana obrońcami kraju

 • 4 lipca 2016 o godz. 09:28

  @Gum to trzeba było iść na żołnierza zawodowego też byś dostał. Typowo Polskie buractwo hur dur skoro ja nie mam to czemu oni mają dostać miałem ciężej bla bla bla. Fantastycznie jako młody człowiek masz różnie możliwosci wyboru i kierowania swojego życia jak źle wybrałeś to bywa nie narzekaj mogles iscn an żołnierza policjanta strażaka to byś miał przywileje :)

 • 5 lipca 2016 o godz. 12:24

  Świr Macierewicz chrześcijańskich obrońców granic i wartości ojczyzny zakwateruje w lesie. Wojsko należy wyprowadzić z miast do garnizonów – tu w Warszawie nic nie mają do roboty – ale naprawdę mają wygodnie. Każdy żołnierz zawodowy nie posiadający kwatery w Warszawie do pensji (np. st.szeregowy 3000zł) dostaje 900zł za brak kwatery no i +500 na dzieci , wszystko netto.

 • 5 lipca 2016 o godz. 12:56

  Gdzie Ty widziałeś takie zrobki żołnierzy ?? Masz takie o zarobkach jak ja o balecie mongolskim… Idz wracaj do siebie do Białegostoku jeździć furmanką…

 • 5 lipca 2016 o godz. 13:18

  Do Olka i „..”
  Tak wam tęskno do ciemnych podwórek – studni? A to wyprowadźcie się do starych ruder w centrum, tam tego pod dostatkiem! Ja specjalnie wybrałam PRL-owskie blokowisko żeby mi nikt do okien nie zaglądał i żebym miała trochę przestrzeni! Chorobę „pierzejową” też da się leczyć!

 • 5 lipca 2016 o godz. 16:07

  Posiadaczko PRL-owskiego mieszkania, poniewaz nie posiadasz aktu wlasnosci do terenu wokol swojego bloku mozesz spodziewac sie, ze wybuduja Ci tam, na przeciwko Twojego okna „piekny” nowy blok, „piekny” parking i niestety nie bedziesz mogla nic z tym zrobic, tylko pokrzyczec. Zle wybralas i jeszcze dzis nie widzisz swojego bledu!!!??? Bedzie placz i poczucie niesprawiedliwosci spolecznej. Twoj blok nie dozyje tak sedziwego wieku jak kamienice, ktore tak Ci sie nie podobaja.

 • 6 lipca 2016 o godz. 05:45

  Do .. A Ty posiadasz akt do terentu do okoła bliku to gratuluje bardzo bogaty jestes… Akt można posiadać na mieszkanie a teren nie bedzie Twój chyba ze to garaż lub cos podobnego

 • 6 lipca 2016 o godz. 08:29

  Do @do PIS-was – posłuchaj barani łbie zanim coś napiszesz jak i reszta baranich łbów na tych forach – nie musiałem widzieć uposażenia miesięcznego żołnierzy bo je pobierałem przez kilkanaście lat a teraz pobieram emeryturę i nigdy nie mieszkałem poza Targówkiem. Więc zanim coś napiszesz to sprawdź i radzę ci na przyszłość stul ryja PIS-dzielski mongole.

 • 6 lipca 2016 o godz. 09:06

  Jestem ciekawy tych zarobków tak pier… może sobie każdy. Taki z ciebie żołnierz że pewnie na misji nawet nie byłeś nieudaczniku…

 • 6 lipca 2016 o godz. 15:21

  do Halo
  W spoldzielni-molochu mozesz byc jedynie wlascicielem lokalu, jezeli takie prawo wykupisz. Grunt pod blokiem i bezposrednio wokol niego nie nalezy do lokatorow (a powinien w formie wspolwlasnosci). To jest sytuacja bardzo niedobra dla mieszkancow, wrecz patologiczna. Niestety w Polsce tak popularna, ze wydaje sie „normalna”. Niestety wielu podmiotom zalezy na utrzymywaniu takiego stanu rzeczy (spoldzielniom i urzedom miast do ktorych te grunty naleza i gosopodaruja nimi dla wlasnych korzysci a nie wg potrzeb mieszkancow). Ja pisze o tym, ze najlepszym rozwiazaniem jest posiadanie aktu wlasnosci lokalu wraz z gruntem. Wokol kazdego bloku powinna byc czesc wspolna, wspolnie zagospodarowywana przez mieszkancow. Wyobraz sobie jak wygladalaby okolica Twojego bloku, gdyby choc czastka z pieniadzy placonych przez jego mieszkancow, byla comiesiecznie przeznaczana na utrzymanie podworka wokol, bez przechodzenia przez lapy urzednikow i prezesow spoldzielni.
  To samo dotyczy scislej pierzejowej zabudowy. Zabudowa ta wykorzystuje teren miejski w sposob maksymalny a jednoczesnie funkcjonalny dajac ludziom swobode i mozliwosc wspolposiadania podworka. Jest to zabudowa regularna, uniemozliwiajaca wprowadzanie chaosu przestrzennego w przyszlosci. Lepiej posiadac czegos malo ale miec poczucie, ze sie ma jakis wplyw na otoczenie.
  Forma wlasnosci na polskich blokowiskach powoduje, ze jest mozliwosc wciskania kolejnych blokow. Bedziemy mieli w przyszlosci gesta zabudowe, tak jak w przypadku zabudowy pierzejowej. Niestety bedzie to zabudowa brzydka i chaotyczna. Jest to sytuacja bardzo przykra.

 • 7 lipca 2016 o godz. 13:34

  „Tak wam tęskno do ciemnych podwórek – studni? A to wyprowadźcie się do starych ruder w centrum, tam tego pod dostatkiem! Ja specjalnie wybrałam PRL-owskie blokowisko żeby mi nikt do okien nie zaglądał i żebym miała trochę przestrzeni! Chorobę “pierzejową” też da się leczyć!”

  Ale gdzie ty niby masz na Starym Mokotowie albo na Starych Bielanach podwórka studnie? To jest jakieś pomieszanie z poplątaniem. Mowa o urbanistyce międzywojennej a nie o elektrycznych kamienicach z końca XIX wieku z podwórkami studniami. Zresztą podwórka studnie to efekt oficyn, a tu ktoś wyraźnie napisał aby wycofać bloki z podwórek, właśnie tak jak robiono w latach 20 i 30. Ciasne podwórka to są teraz na tym projekcie…

 • 9 lipca 2016 o godz. 14:50

  STOP zabudowie Bródna! (w końcu to przy samej granicy, którą kiedyś wyznaczał kanałek i dopływy)

 • 7 września 2016 o godz. 22:27

  Czy chcecie tego czy nie – Targówek będzie dogęszczany w następnych latach na potęgę – budowa metra indukuje ten efekt..
  I z całego serca to popieram, bo Targówek ma na to warunki – tylko trzeba to robić mądrze.
  Niestety przykład tego osiedla nie spełnia wszystkich kryteriów rozsądnie zaplanowanego kawałka osiedla. Brak jakichkolwiek usług czy sklepów przy ponad 700 lokalach to jakiś żart. Ci wszyscy ludzie po głupie bułki będą walić gdzie? Lidl – Matki Teresy z Kalkuty albo inne mniejsze sklepy osiedlowe… Wzbudzi to też dodatkowy ruch na Wincentego, Gilarskiej, Młodzieńczej… I to przez głupie bułki i masło!

 • 6 sierpnia 2017 o godz. 18:56

  Jakoś dziwnie ten portal przestał cokolwiek pisać o tej inwestycji. Rok temu pisali, że niemal pewne jest że rozpocznie się w wakacje a tu do tej pory cisza. Przyszły następne wakacje i nic. Dlaczego od tamtej pory nikt się tym tematem nie zainteresował? Przeciągają się pozwolenia czy może w ogóle zmieniła się koncepcja?

 • 20 grudnia 2018 o godz. 22:26

  Osiedle to chyba już powstało? Ktoś wie kiedy tam się będzie wojsko wprowadzać?

 • 21 grudnia 2018 o godz. 07:03

  Nie powstało, nadal nie zaczęła się jeszcze budowa i pewnie już nie zacznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.