Koniec głosowania w projekcie Lechstarter. Dziękujemy za wasze głosy!

1
Share

Pomysł odmalowania paskudnych rur ciepłowniczych na Targówku otrzymał blisko 3,5 tysiąca głosów. To niezły wynik, choć niestety za mało, żeby zdobyć grant.

 

Program Lechstarter to sponsorowana przez Kompanię Piwowarską S.A akcja społeczna, mająca na celu zainspirowanie mieszkańców polskich miast do wprowadzenia pozytywnych zmian w otaczającej przestrzeni. W programie przygotowano łącznie aż milion złotych, którymi obdzielono wybrane przez mieszkańców projekty – do zdobycia było 5 grantów o wartości 100 tysięcy złotych oraz 20 mikrograntów o wartości 25 tysięcy złotych.

My do tej akcji zgłosiliśmy projekt „Odpicuj rurę”, zakładający pomalowanie szarych, obdrapanych, pomazanych sprejami rur ciepłowniczych, wijących się całymi kilometrami przez Targówek.  Do głosowania zachęcaliśmy was przez ostatni miesiąc, a akcję targowek.info poparło też, oprócz tysięcy mieszkańców, także m.in. kilku targówkowskich radnych.

Głosowanie na stronie Lechstartera zakończyło się w niedzielę, a dzisiaj organizatorzy podali oficjalne wyniki. 3408 głosów na projekt „Odpicuj rurę” (za wszystkie bardzo dziękujemy!) dało nam świetne drugie miejsce w Warszawie, ale w skali całej Polski na 42 zakwalifikowane projekty zajęliśmy też dobre 14. miejsce. Ponieważ jednak staraliśmy się o większy grant, 100 tys. zł, oznacza to, że niestety pieniędzy na odpicowanie rur na Targówku nie dostaniemy…

 

Cóż, na razie te rury pozostaną takie, jak są… (fot. archiwum targowek.info)

 

Co dalej? „Na pocieszenie” króciutki kawałek paskudnych rur już niedługo zostanie zakopany – ten na tyłach przyszłej stacji metra Trocka. Jest też szansa (ale jeszcze nie pewność) na zakopanie drugiego kawałka za kościołem Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Księcia Ziemowita.

Ale obawiamy się, że pozostałe ok. 7,5 km pakudnych rur pozostanie na Targówku na lata. Koszty ich zakopania są bowiem tak wielkie, że realna szansa na zrobienie tego będzie się pojawiała jedynie przy okazji jakiś większych inwestycji w ich okolicy. Np. przy okazji budowy ulicy Nowotrockiej powinno zniknąć ok. kilometra rur. O ile, oczywiście, kiedykolwiek do budowy tej bardzo ważnej ulicy dojdzie…

 

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx