Młody dzik błądził po Zaciszu | targowek.info

Młody dzik błądził po Zaciszu

Mieszkańcy okolic lasku Bródnowskiego widują dziki niemal codziennie. Ale rzadko zwierzęta zachodzą tak daleko.

 

Młody dzik we wtorek rano wybiegł spod zaparkowanego samochodu wprost na idących chodnikiem strażników z Patrolu Eko na ul. Przy Wodzie na Zaciszu.

Sprawdziliśmy dokładnie okolice, ale w pobliżu nie było ani jego matki, ani rodzeństwa. Zwierzątko miało zaledwie około dwóch tygodni – nie poradziłoby sobie samo. Warchlaczek w każdej chwili mógł wpaść pod koła rozpędzonego samochodu. W związku z tym podjęliśmy decyzję o odłowieniu – informuje st. insp. Anna Boruta z Patrolu Eko Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Dzik został przewieziony przez funkcjonariuszy na ul. Korkową, gdzie znajduje się Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Lasów Miejskich – Warszawa.

Maluch, choć wystraszony, był w dobrym stanie. W Ośrodku otrzyma profesjonalną opiekę, a gdy już będzie odpowiednio duży i samodzielny, zostanie wypuszczony do środowiska naturalnego – dodaje st. insp. Anna Boruta.

 

Młody dzik odłowiony na Zaciszu – zdjęcie: Straż Miejska

 

Warchlak niemal na pewno mieszkał w odległym o kilometr lasku Bródnowskim. Las jest pełen dzików, które często pokazują się okolicznym mieszkańcom – najchętniej przy promenadzie i placu zabaw nad kanałkiem w okolicach ul. Bystrej.

Dziki z Targówka wydają się być dość „oswojone”. W okolicach lasku Bródnowskiego nie odnotowaliśmy w ostatnich latach żadnego ataku na ludzi. Mimo, że spotkanie ich nie stanowi żadnego problemu.

 

 

Idziesz sobie do lasku bródnowskiego, a tam… ? #dzik #jest #dziki #przyroda #w #środku #miasta #las #bródno #warszawa

Film zamieszczony przez użytkownika Targowek.info (@targowek.info)

PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Młody dzik błądził po Zaciszu

  • 28 czerwca 2016 o godz. 08:35

    na kiełbaski go…

  • 30 czerwca 2017 o godz. 20:39

    Warchlaczek mial farta ze trafil na kobiety ul. kolejarskiej >Strazy miejskiej tam nie bylo . Straz pojawila sie wtedy kiedy zatrowano dzikie swinie. Straz tylko zostala powiadomiona o tych waktach.

  • 30 czerwca 2017 o godz. 20:44

    Dziki sa zatrowane dlaczego straz miejska nie bada terenu padlina smierdzi ze nie mozna chodzic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.