Młody dzik błądził po Zaciszu

4
Share

Mieszkańcy okolic lasku Bródnowskiego widują dziki niemal codziennie. Ale rzadko zwierzęta zachodzą tak daleko.

 

Młody dzik we wtorek rano wybiegł spod zaparkowanego samochodu wprost na idących chodnikiem strażników z Patrolu Eko na ul. Przy Wodzie na Zaciszu.

Sprawdziliśmy dokładnie okolice, ale w pobliżu nie było ani jego matki, ani rodzeństwa. Zwierzątko miało zaledwie około dwóch tygodni – nie poradziłoby sobie samo. Warchlaczek w każdej chwili mógł wpaść pod koła rozpędzonego samochodu. W związku z tym podjęliśmy decyzję o odłowieniu – informuje st. insp. Anna Boruta z Patrolu Eko Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Dzik został przewieziony przez funkcjonariuszy na ul. Korkową, gdzie znajduje się Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Lasów Miejskich – Warszawa.

Maluch, choć wystraszony, był w dobrym stanie. W Ośrodku otrzyma profesjonalną opiekę, a gdy już będzie odpowiednio duży i samodzielny, zostanie wypuszczony do środowiska naturalnego – dodaje st. insp. Anna Boruta.

 

Młody dzik odłowiony na Zaciszu – zdjęcie: Straż Miejska

 

Warchlak niemal na pewno mieszkał w odległym o kilometr lasku Bródnowskim. Las jest pełen dzików, które często pokazują się okolicznym mieszkańcom – najchętniej przy promenadzie i placu zabaw nad kanałkiem w okolicach ul. Bystrej.

Dziki z Targówka wydają się być dość „oswojone”. W okolicach lasku Bródnowskiego nie odnotowaliśmy w ostatnich latach żadnego ataku na ludzi. Mimo, że spotkanie ich nie stanowi żadnego problemu.

 

 

Idziesz sobie do lasku bródnowskiego, a tam… ? #dzik #jest #dziki #przyroda #w #środku #miasta #las #bródno #warszawa

Film zamieszczony przez użytkownika Targowek.info (@targowek.info)

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx