Pierwsza oficjalna impreza nad zalewem Bardowskiego

16
Share

Nieoficjalnych imprez było już tam tysiące. Wreszcie przyszedł czas na oficjalną: w piątek władze dzielnicy organizują nad jeziorkiem na Targówku zabawę z okazji Nocy Świętojańskiej!

 

Choć niektórzy mieszkańcy Targówka korzystają ze zbiornika wodnego przy ul. Bardowskiego już od ponad roku – i w upały, i w środku zimy – to cały czas robią to półoficjalnie. Bo choć przeciągająca się do bólu budowa jest już chyba wreszcie skończona, to obiekt wciąż nie został w pełni oddany do użytku.

Budynki wokół zalewu stoją puste, wieża widokowa jest zamknięta, nie ma toalet, śmietników jest tyle co kot napłakał, a wynajęta po pierwszych dewastacjach ochrona chroni głównie siebie. W efekcie nowiutki obiekt zaczął już – fakt, że z dużą pomocą różnej maści balangowiczów – niszczeć..

Ale w końcu zalew przy Bardowskiego doczekał się oficjalnej inauguracji. W najbliższy piątek wieczorem ratusz Targówka zaplanował tam dużą darmową imprezę: obchody Nocy Świętojańskiej, czyli najkrótszej nocy w roku.

Jak podaje urząd dzielnicy, Noc Świętojańska na Targówku odbędzie się przy zalewie na ul. Bardowskiego 24 czerwca 2016 r. w godz. 16:00-21:00 (choć jesteśmy przekonani, że nieoficjalnie przeciągnie się do głębokiej nocy). Upalna pogoda jest gwarantowana, więc zabawa może się udać.

W programie m.in.:
– festiwal latawców – budowanie i puszczanie latawców
– plecenie wianków
– zorbing na wodzie
– ognisko z kiełbaskami
– zabawa z DJ
– nauka wiązania węzłów żeglarskich
– złączanie szekli na czas
– zawody sportowe na łodziach klasy optymist
– malowanie łodzi farbami

Dodatkowo podczas imprezy będzie także możliwość zagłosowania na projekty do budżetu partycypacyjnego na rok 2017 (w godz. 18:00-20:00 czynne będzie specjalne stoisko).

 

Jak dojechać nad zalew przy ul. Bardowskiego?

Zbiornik położony jest na Elsnerowie, na uboczu dzielnicy Targówek – pójść tam pieszo mogą chyba tylko mieszkańcy Osiedla Wilno i jego bezpośrednich okolic, oraz mieszkańcy… Ząbek.

Pozostali mogą tam dojechać samochodem (ulica Bardowskiego odchodzi od łuku na którym spotykają się ulice Janowiecka i Swojska, ze względu na tragiczną nawierzchnię nie radzimy tam przekraczać 15 km/h…), kursującym rzadko autobusem linii 170 (jeździ tam co 30-60 minut, wrażenia artystyczne po zobaczeniu „pętli Elsnerów” gwarantowane…), więc najlepiej chyba jednak pojechać nad jeziorko rowerem :)

 

 

zdjęcie na górze: zalew na ul. Bardowskiego na Targówku / targowek.info

 

16
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx