Plaga kradzieży na „administratora”

4
Share

Kradzieże na „wnuczka” najwyraźniej przestały się złodziejom opłacać. Przez dzielnicę przechodzi nowa fala oszustw.

 

O pierwszym z tych przypadków już pisaliśmy na targowek.info. 11 kwietnia w bloku na ul. Kołowej dwie kobiety i mężczyzna zapukali do drzwi mieszkania 80–letniego mężczyzny. Podali się za pracowników administracji, pod pretekstem sprawdzenia licznika weszli do lokalu i wykorzystując nieuwagę starszego pana ukradli 25 000 złotych.

Ale to był dopiero początek serii.

12 maja w przy ul. Turmonckiej trzy kobiety podające się za pracowników administracji, pod pretekstem skorzystania z toalety, dostały się do mieszkania 91-letniej mieszkanki i wykorzystując jej nieuwagę dokonały kradzieży pieniędzy w kwocie 1.000 złotych.

1 czerwca w bloku przy ul. Chodeckiej dwaj mężczyźni i kobieta podający się za pracowników administracji, pod pretekstem sprawdzenia ciśnienia wody w kranach, dostali się do mieszkania kobiety – i wykorzystując jej nieuwagę ukradli jej pieniądze w kwocie 1952 złotych.

A to też tylko kilka z wielu ujawnionych przestępstw tego typu.

W większości spółdzielczych bloków na Bródnie i Targówku są już kamery monitoringu i policja dysponuje nagraniami przestępców idących korytarzami i jadących windami do mieszkań swoich ofiar. Nagrania te są jednak, delikatnie mówiąc, umiarkowanej jakości – i policjanci nie są w stanie zidentyfikować przestępców.

W każdym z tych przypadków policja prosi o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają któregoś z oszustów.

Zaś my dodajemy do tego: uważajcie na dziwnych „administratorów” w waszych blokach! A przede wszystkim ostrzeżcie przed nimi starsze osoby, które znacie. Oszustom brakuje odwagi, żeby atakować ludzi w swoim wieku – głównie okradają właśnie najbardziej bezbronnych starszych ludzi.

 

Udostępnione przez policję zdjęcia oszustów „na administrację” z bloków na Bródnie i Targówku:

UL. CHODECKA

UL. TURMONCKA

UL. KOŁOWA

183-121448

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx