To on napadł z nożem kobietę na placu zabaw! | targowek.info

To on napadł z nożem kobietę na placu zabaw!

Policja pokazała bandytę, który brutalnie zaatakował i okradł babcię z dzieckiem na ul. Mokrej. I to nie był jego jedyny napad w tym miejscu!

 

Informacja o napadzie, którą jako pierwsi podaliśmy na targowek.info, wstrząsnęła Targówkiem Mieszkaniowym. Przypomnijmy, że około południa 1 czerwca (w Dzień Dziecka!) na placu zabaw położonym między blokami przy ul. Mokrej i Gajkowicza młody mężczyzna z nożem w ręku napadł na kobietę bawiącą się z dwuletnim wnukiem. Bandzior uderzył kobietę w głowę, przewrócił na ziemię i ukradł jej pieniądze – jak się teraz okazuje, było to raptem 60 złotych. Na szczęście dziecku nic się nie stało.

Nasz tekst odbił się dużym echem w dzielnicy, a początkowo pod adresem policji posypało się sporo nieprzychylnych komentarzy. Niesłusznie – policjanci stanęli na wysokości zadania i już po kilku godzinach złapali sprawcę tej napaści. Dziś udostępnili więcej szczegółów na ten temat.

Kryminalni z Targówka już po wstępnych ustaleniach wytypowali sprawcę. Trop prowadził do 18-letniego Ryszarda G., który tego samego dnia został zatrzymany. Młody mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się nie tylko do napadu z 1 czerwca, ale również do ataku na inną kobietę, w tym samym miejscu, do którego doszło wcześniej! Wtedy też napastnik sterroryzował pokrzywdzoną nożem i zażądał wydania pieniędzy – jednak nagłe pojawienie się przechodnia spłoszyło rozbójnika. Za drugim razem napad mu się powiódł.

W dzisiejszym komunikacie policjanci potwierdzają, że napastnik z ul. Mokrej używał w napaści noża. Tak napisaliśmy w naszym pierwszym artykule (dowiedzieliśmy się tego niezależnie od dwóch różnych osób), ale potem policja zaprzeczała tej informacji. Ale jednak – było dokładnie tak, jak od początku podawaliśmy na targowek.info.

Wczoraj Ryszard G. został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu łącznie trzy zarzuty: dokonania rozboju, usiłowania dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz kierowania gróźb karalnych. Sąd Rejonowy na wniosek prokuratora oraz śledczych z Targówka zastosował wobec młodego bandyty 3–miesięczny areszt. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

 

fot policja
Ryszard G., bandyta, który napadł kobietę z dzieckiem na ul. Mokrej, w rękach policji / fot. Policja

 

Ryszard G. / fot. Policja

 

Ryszard G. w rękach policjantów / fot. Policja

 

plac_mokra
Plac zabaw między ulicą Mokrą i Gajkowicza, na którym doszło do napadu /fot. targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

20 komentarzy na temat “To on napadł z nożem kobietę na placu zabaw!

 • 7 czerwca 2016 o godz. 11:07

  Brawo policja !
  Jakoś nie ma tu krzykaczy antypolicyjnych, co wy na to ?

 • 7 czerwca 2016 o godz. 11:16

  Zawszony sukinkot. Przez takie ścierwa boję się chodzić po moim osiedlu, staram się nigdzie nie chodzić wieczorami ale widzę, że w środku dnia też nie mogę czuć się bezpiecznie. Utylizować od razu takie ludzkie śmieci.

 • 7 czerwca 2016 o godz. 11:41

  To śmieć ,którego powinno się utylizować ku przestrodze innych smieci!

 • 7 czerwca 2016 o godz. 11:53

  nie było w okolicy żadnego faceta? Przecież to typek na jedno uderzenie w oczko :)

 • 7 czerwca 2016 o godz. 11:55

  Oj na ciupagi 1 z pewnością straci dziewidztwo… hehe:]

 • 7 czerwca 2016 o godz. 12:04

  jak wyjdzie może zostanie zaproszony jako gość honorowy na Kongres Kobiet. Tam lubią takich niepłacących alimenty itd.

 • 7 czerwca 2016 o godz. 12:55

  do powodzenia: a to nie legenda ? zawsze się tak mowi i o pedofilach ale nie wiem czy to prawda.

 • 7 czerwca 2016 o godz. 13:07

  Hahahaa. Rysiek praski ćpunek i złodziejaszek. Brawo, najpierw swoją własna bacie pobił i okradł a teraz kolejna staruszkę. Moze jak wpier…. Dostaniesz to sie nauczysz. Mały skurw…ielu

 • 7 czerwca 2016 o godz. 13:34

  widać ze z Prażki ..

 • 7 czerwca 2016 o godz. 15:11

  Wprowadzić przepis- 3 wyrok to dożywocie- z możliwością warunkowego zwolnienia w 75 roku życia- wyeliminuje to śmieci- resocjalizacja to kpina

 • 7 czerwca 2016 o godz. 21:15

  Takie śmieci faktycznie tylko zutylizować. Brak słów !

 • 8 czerwca 2016 o godz. 06:06

  Brawo Policja! Ryj takiego typa powinien zlstać okazany publicznie.

 • 8 czerwca 2016 o godz. 06:30

  Pozdrowienia do wiezienia, patologia i tak powie ze dobry chlopak.

 • 8 czerwca 2016 o godz. 08:32

  Do Henryk:

  Kto go zna to i tak wie kto to jest nawet jak ma ryj zasłonięty. Ale policja nie powiem ze nie – zaskoczyla mnie szybkością! Dzis hejta nie dostaną :)

 • 8 czerwca 2016 o godz. 17:30

  Znam tego łepka, wcześniej był w gazecie gdzie pisało że „terroryzował babcię” xd. Okradał jej pieniądze i ją bił. Jeb*** sk***…dlaczego nikt jej nie pomógł? Czy ludzie nic nie widzą jeśli nie chodzi o nich? Facet w takim momencie powinien się rzucić na takiego łebka…

 • 8 czerwca 2016 o godz. 23:15

  Proponuje na spalarnie o do kotla smiecia

 • 9 czerwca 2016 o godz. 13:45

  Gdzie stare zasady, że kobiet i dzieci się nie rusza?
  Ehh:/

 • 14 lipca 2016 o godz. 09:33

  A jak dla mnie to powinien dostać obroże jak inni których wyciągacie żeby było sprawiedliwie

 • 16 lipca 2016 o godz. 09:59

  Ktoś wie czy przypadkiem nie wyszedł już na wolność? Bo podobny koleś mnie już zaatakował w 1 na Bródnie (przy rembielińskiej). Gość wyglądał jakby na narkotykach / lub mocno nadający się do psychiatryka. Nikt oczywiście nie zareagował i musiałem pomachać nogą by się odwalił. Już drugi raz spotykam wariatów w środkach komunikacji miejskiej na Bródnie. Ktoś zna tego gościa?

 • 3 lutego 2017 o godz. 12:02

  My członkowie KOD-u będziemy protestować aby go uwolnić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.