Etnoliga – międzynarodowe rozgrywki piłkarskie na Bródnie

3
Share

Euro dla Polski już się skończyło. Zerknijmy więc na inne turnieje piłkarskie. W lipcu na Bródnie zagrają drużyny złożone m.in. z cudzoziemców, uchodźców i kobiet.

 

Etnoliga to międzykulturowe rozgrywki piłkarskie organizowane przez Fundację dla Wolności. W lipcu rozpocznie się ich 12. edycja – tym razem na boisku w Parku Bródnowskim.

Na boisku Etnoligi nieważne są kolor skóry, orientacja seksualna czy religia. Liczą się szybkość, podanie i strzał. W zawodach startować mogą 8- i 12-osobowe amatorskie drużyny dorosłych piłkarzy (powyżej 16 roku życia). W każdym zespole musi grać co najmniej 3 mężczyzn i co najmniej 3 kobiety – a także zawodnicy przynajmniej 3 narodowości.

12. edycja Etnoligi stanie się częścią ósmej odsłony Parku Rzeźby na Bródnie. O jej głównym elemencie – pomniku „Mieszczan z Bródna” – już pisaliśmy (kliknij tutaj). Etnoliga to druga część tego projektu.

Wciąż jeszcze trwają zapisy chętnych drużyn do nowej Etnoligi – organizatorzy przyjmują zgłoszenia indywidualne i drużynowe. Zapisywać można się do 8 lipca tutaj: http://goo.gl/forms/AJKfGWr0iyVtoYE82

Mecze dwunastej Etnoligi będą się odbywały przez osiem kolejnych sobót od 16 lipca do 3 września 2016, w godz. 10:00-16:00 na boisku w Parku Bródnowskim (ul. Wyszogrodzka 11).

Każda drużyna będzie gospodarzem jednej kolejki, podczas której przygotuje prezentację. W trakcie rozgrywek planowane są też warsztaty antydyskryminacyjne. Organizatorzy zapewniają obsługę techniczną, sędziowską i medyczną.

Więcej informacji o Etnolidze znajdziecie na Facebooku.

 

 

zdjęcie na górze: mecz Etnoligi /fot. Muzeum Sztuki Nowoczesnej/Fundacja dla Wolności

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx