Etnoliga - międzynarodowe rozgrywki piłkarskie na Bródnie | targowek.info

Etnoliga – międzynarodowe rozgrywki piłkarskie na Bródnie

Euro dla Polski już się skończyło. Zerknijmy więc na inne turnieje piłkarskie. W lipcu na Bródnie zagrają drużyny złożone m.in. z cudzoziemców, uchodźców i kobiet.

 

Etnoliga to międzykulturowe rozgrywki piłkarskie organizowane przez Fundację dla Wolności. W lipcu rozpocznie się ich 12. edycja – tym razem na boisku w Parku Bródnowskim.

Na boisku Etnoligi nieważne są kolor skóry, orientacja seksualna czy religia. Liczą się szybkość, podanie i strzał. W zawodach startować mogą 8- i 12-osobowe amatorskie drużyny dorosłych piłkarzy (powyżej 16 roku życia). W każdym zespole musi grać co najmniej 3 mężczyzn i co najmniej 3 kobiety – a także zawodnicy przynajmniej 3 narodowości.

12. edycja Etnoligi stanie się częścią ósmej odsłony Parku Rzeźby na Bródnie. O jej głównym elemencie – pomniku „Mieszczan z Bródna” – już pisaliśmy (kliknij tutaj). Etnoliga to druga część tego projektu.

Wciąż jeszcze trwają zapisy chętnych drużyn do nowej Etnoligi – organizatorzy przyjmują zgłoszenia indywidualne i drużynowe. Zapisywać można się do 8 lipca tutaj: http://goo.gl/forms/AJKfGWr0iyVtoYE82

Mecze dwunastej Etnoligi będą się odbywały przez osiem kolejnych sobót od 16 lipca do 3 września 2016, w godz. 10:00-16:00 na boisku w Parku Bródnowskim (ul. Wyszogrodzka 11).

Każda drużyna będzie gospodarzem jednej kolejki, podczas której przygotuje prezentację. W trakcie rozgrywek planowane są też warsztaty antydyskryminacyjne. Organizatorzy zapewniają obsługę techniczną, sędziowską i medyczną.

Więcej informacji o Etnolidze znajdziecie na Facebooku.

 

 

zdjęcie na górze: mecz Etnoligi /fot. Muzeum Sztuki Nowoczesnej/Fundacja dla Wolności

PRZECZYTAJ TEŻ:

3 komentarzy na temat “Etnoliga – międzynarodowe rozgrywki piłkarskie na Bródnie

 • 1 lipca 2016 o godz. 08:02

  Oj, zasady moim zdaniem są nieco nietolerancyjne. Ok. 3 mężczyzn, 3 kobiety, 3 obcokrajowców. Ale gdzie 3 niepełnosprawnych np. niewidomych czy poruszających się na wózkach? A gdzie seniorzy? A gdzie alkoholicy czy bezdomni? Tak, tak. Zawsze są jakieś granice tolerancji i organizatorzy to pokazali – nie dla starych, pomarszczonych, śmierdzących, powolnych. Bo przecież chodzi o symbol, a nie o poziom sportowy. Ale nacisk na wykluczenie zwyciężył…. Ma być ładnie, kolorowo, nie będą nam jakieś kuternogi psuły zabawy za nasze dotacje.

 • 1 lipca 2016 o godz. 08:58

  a gdzie dzieci do lat 5-10? Gdzie jednoręki? Gdzie żydzi z brodami do stóp? Gdzie emeryci? DYSKRYMINACJA

 • 1 lipca 2016 o godz. 11:12

  Poniższe zdania, z logicznego punktu widzenia, sobie przeczą:

  „Na boisku Etnoligi NIEWAŻNE SĄ kolor skóry, orientacja seksualna czy religia. LICZĄ SIĘ szybkość, podanie i strzał.
  (…)
  W każdym zespole MUSI grać co najmniej 3 mężczyzn i co najmniej 3 kobiety – a także zawodnicy przynajmniej 3 narodowości.”

  Jeśli może grać KAŻDY kto DOBRZE GRA w piłkę (nadrzędne kryterium umiejętności), to dlaczego nie może w drużynie zagrać tylko jedna narodowość i płeć, jeśli akurat najlepszymi umiejętnościami piłkarskimi aktualnie dysponuje na przykład 12 Syryjek? ;-)

  Tak na marginesie – pełne uznanie dla wolontariuszy obsługi zawodów: sędziów, medyków, obsługi technicznej. I w ogóle całej fundacji za bezinteresowną realizację projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.