„Jestem z Bródna” – dumni mieszkańcy pozowali do zdjęć

11
Share
Zobaczcie ludzi, którzy nie wstydzą się, że są z Bródna. I poznajcie fotografa, który zrobił z tego temat swojej wystawy.

Mateusz Wyszogrodzki jest pasjonatem fotografii i, jak na tak młodego człowieka, może się już pochwalić sporym doświadczeniem. Jego najnowszy projekt „Jestem z Bródna – portrety” prezentuje mieszkańców naszego osiedla.

Zdjęcia i projekt nie są nawiązaniami politycznymi, jest to raczej artystyczne pokazania przywiązania mieszkańców osiedla Bródna do miejsca zamieszkania i wyraz lokalnego patriotyzmu – mówi Mateusz o swoim projekcie.

Artysta zaprosił mieszkańców do pozowania przed aparatem podczas dwóch sesji fotograficznych w Parku Bródnowskim.  I to nie byle jakim aparatem. Zdjęcia wykonywał średnioformatową Mamiyą C330. Średnioformatową, czyli aparatem, w którym jedna klatka ma rozmiar 6 na 6 centymetrów. Dla porównania w standardowym aparacie na kliszę jedna klatka to 24x36mm. Większy rozmiar oznacza większą ilość szczegółów, lepszą ostrość i większe rozmycie tła. To technika nieco oldskulowa, bo Mateusz samodzielnie wywołał trzy rolki kliszy, wykonał odbitki, zeskanował i wydrukował.

Efekty jego pracy będziemy mogli zobaczyć już w ten weekend (16 i 17 lipca). Wystawa fotografii odbędzie się w godzinach 15:00-20:00 przy Domku Herbacianym w Parku Bródnowskim.

Zaprasza autor, zaprasza też nasza redakcja. Targowek.info jest patronem medialnym wernisażu.

 

jestem z brodna

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx