Jeszcze jedno nowe osiedle przy Kondratowicza

28
Share

Tak, to możliwe. Spółdzielni uda się wepchnąć trzy nowe bloki tuż przy pawilonach na Kondratowicza. Co tam miejsca parkingowe, liczą się metry kwadratowe.

 

Uważni czytelnicy targowek.info już w marcu znaleźli u nas zapowiedź tej inwestycji. Pierwszym jej zwiastunem była wycinka drzew i budowa kilku miejsc parkingowych przy bloku Kondratowicza 23a. Donosiliśmy wtedy, że Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno chce wcisnąć nowy blok przy Rohatyńskiej. Myliliśmy się. Oni wcisną tam TRZY nowe bloki.

W piątek zaczęły się już rezerwacje na nowe mieszkania. Inwestycja będzie się nazywała Bródno Centrum.

W materiałach spółdzielni czytamy, że będzie to zespół budynków wielorodzinnych z lokalami usługowymi w parterze i garażami podziemnymi. Budynki A, B i C będą miały odpowiednio 9, 7 i 4 piętra plus po jednej kondygnacji podziemnej. Choć ten najwyższy budynek dorówna wysokością sąsiednim blokom, to lokali nie będzie tu jakoś strasznie dużo. W sumie na osiedlu Bródno Centrum powstanie 81 nowych mieszkań.

 

 

Budowa ma się rozpocząć na początku przyszłego roku. Wcześniej rozebrany zostanie pawilon ze sportowym outletem.

 

Na tych rysunkach dokładnie widać, gdzie powstanie osiedle. Pawilon z outletem będzie zburzony / fot. SM Bródno i Google Earth

Na tych rysunkach dokładnie widać, gdzie powstanie osiedle. Pawilon z outletem będzie zburzony / fot. SM Bródno i Google Earth

 

Przewidywany koszt metra kwadratowego mieszkania to 5 500 zł plus obowiązkowe miejsce parkingowe za 24 tys. zł.

I tu właśnie jest problem. Nowi mieszkańcy, będą mieli gdzie zostawić samochody. Ale kosztem starych, bo bloki powstaną dokładnie w miejscu dzisiejszego parkingu. To dlatego częściowo rekompensowano te straty już wiosną, ale na pewno miejsc ubędzie. Mieszkańcy bloków przy ul. Suwalskiej moga więc spodziewać się kłopotów.

– To osiedle to jakiś skandal. Zabierają powierzchnie życia i parkingową dla setek aut i ludzi mieszkających przy Suwalskiej 26a, 28 i Kondratowicza! – napisał do nas Paweł, mieszkaniec tych okolic.

Kontrowersji jest więcej. Sądząc po wizualizacjach dojazd do osiedla będzie prowadził Rohatyńską, czyli ciąg spacerowy wzdłuż pawilonów, już dziś rozjeżdżany samochodami, zostanie dodatkowo przecięty dojazdem na osiedle.

A to wszystko dzieje się w czasie, gdy ratusz ogłosił duży konkurs urbanistyczny na zaplanowanie okolic Kondratowicza od Rembielińskiej do św. Wincetego. Pięć zespołów konkursowych zaproponowało swoje rozwiązania. Głównie polegające na “uspokojeniu ruchu” i zwężeniu ul. Kondratowicza. Realizacja tych planów ma jednak odbyć się dopiero po wybudowaniu metra, czyli gdzieś w 2023 roku.

Czy do tej pory deweloperzy mogą robić, co chcą? Przypomnijmy, że burmistrz Targówka Sławomir Antonik do niedawna był jednocześnie szefem rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno. Urząd dzielnicy nie będzie więc raczej robił jej problemów…

 

28
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx