Namaluj chodnik w czynie społecznym

2
Share

Dziś 22 lipca – dzień otwierania ważnych inwestycji. Ponieważ na Targówku Fabrycznym nie ma żadnej od lat, mieszkańcy Osiedla Wilno namalują ją sobie sami. 

Wydarzenie nazywa się „Cały naród buduje swój chodnik”. Mowa o chodniku wzdłuż ulicy Przecławskiej, którą do szkoły i kościoła chodzą mieszkańcy Osiedla Wilno. Przy ulicy (kiedyś łączącej tylko zakłady przemysłowe) nie zaplanowano drogi dla pieszych, więc dziś przechodnie albo chodzą przedeptem przez trawnik albo po prostu po jezdni między ciężarówkami.

Sytuacja trwa od lat i nikt z nią nic nie robi. Developer „Wilna”, firma Dom Development, obiecał że sfinansuje budowę, więc mieszkańcy zgłosili się do urzędu dzielnicy, aby ten załatwił formalności. Zgłosili się dawno temu, ale sprawy proceduralne trwają już trzy lata i nie wiadomo kiedy się skończą…

Dlatego mieszkańcy postanowili obśmiać opieszałość urzędników. Dziś o godz. 18 w czynie społecznym namalują chodnik… kredą na asfalcie.

– Wspólnie z nami weź udział w czynie społecznym „Cały Naród Maluje Swój Chodnik”. Zapewniamy kredę i dobrą zabawę. Impreza dla osób w każdym wieku. Dla przodowników pracy przewidziano przyjacielskie uściski dłoni. Szczególnie mile widziane są dzieciaki – piszą na Facebooku mieszkańcy osiedla i Ruch Sąsiedzki Mieszkańców Targówka, Bródna i Zacisza, którzy są organizatorami akcji.

Początek malowania dziś (piątek, 22 lipca) o godz. 18:00 na ul. Przecławskiej. Szczegóły.

Na zdjęciu ulica Przecławska / fot. Google Street View

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx