Narkotyki w salonach gier. I złodzieje

13
Share

Policjanci ostro wzięli się za tzw. „salony gier” na Targówku. Okazuje się, że nielegalny hazard to najmniejszy z ich problemów…

 

„Salon gier” to najczęściej nazwa na wyrost – większość takich lokali to ciasne klitki, w które wciśnięte są automaty do losowych gier hazardowych. Większość z nich działa nielegalnie, gdyż do prowadzenia prawdziwego salonu gier jest potrzebna koncesja, a tą mają nieliczni. Ale ostatnie akcje policji w  naszej dzielnicy pokazują, że automaty bez koncesji są tylko przykrywką dla znacznie poważniejszej działalności przestępczej.

W ciągu miesiąca policjanci już dwa razy znaleźli w salonach gier na Targówku narkotyki. Jeden z lokali był także kryjówką złodzieja z Bródna.

Podczas najnowszej akcji (o której poinformowano dzisiaj) w czasie przeszukania takiego „salonu” kryminalni i służba celna ujawnili – oprócz pięciu nielegalnych automatów do gier losowych – także 9 gram marihuany oraz torebki foliowe i zawiniątka z folii aluminiowej z nieznananymi, ale podejrzanymi substancjami. W salonie gier zabezpieczono również m.in. wagę elektroniczną i 6 telefonów komórkowych.

Kryminalni zatrzymali tam dwie osoby – 24–letniego Mariusza G., przy którym znaleziono narkotyki, oraz 25–letniego Grzegorza L., przy którym funkcjonariusze znaleźli portfel z dokumentami i kartami bankomatowymi, skradzionymi dzień wcześniej na ul. Kondratowicza. Grzegorz L. nie poddał się od razu – doszło do szarpaniny, w wyniku której zatrzymany złodziej do listy zarzutów dostał też naruszenie nietykalności i znieważenie policjantów.

To było teraz, na początku lipca. Natomiast na początku czerwca służby przeprowadziły akcję w innym salonie gier na Targówku. Policjanci podejrzewali, że oprócz hazardu, lokal jest też punktem rozprowadzania narkotyków – i ich podejrzenia się sprawdziły. Podczas przeszukania salonu gier w pomieszczeniu zaadaptowanym na kuchnię operacyjni ujawnili m.in. trzy torebki z amfetaminą o wadze 10,49 gram, torebkę zawierającą ponad 11 gram metamfetaminy oraz 26 gram brązowego i białego proszku. 36–letnia Monika L., która opiekowała się tamtym lokalem, została zatrzymana i dobrowolnie poddała się karze.

 

fot. policja

Narktotyki znalezione w nielegalnym salonie gier na Targówku / fot. policja

 

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx