Nocny remont ul. Samarytanka – objazdy dla autobusów

0
Share

Tym razem weekendowy remont nawierzchni organizuje nie ZDM, a dzielnica Targówek. Uwaga, prace będą prowadzone tylko nocami.

 

Okoliczni mieszkańcy niestety się nie wyśpią, ale prowadzenie prac przez cztery kolejne noce (i tylko noce) ma swoje uzasadnienie – remontowany fragment ul. Samarytanka, razem z sąsiednimi Jórskiego i Gilarską, jest jedną z nielicznych tras łączących główne drogi w tej części dzielnicy: ul. Radzymińską i ul. św. Wincentego. Zamknięcie tego odcinka w dzień nawet w weekend i wakacje groziłoby paraliżem komunikacyjnym całej okolicy.

Plan jest więc taki, że remont ul. Samarytanka na odcinku pomiędzy Gilarską i Jórskiego będzie prowadzony od piątku 15.07. do wtorku 19.07. w godzinach od 20 wieczorem do 6 rano (czasem tylko do 4 rano). W tych godzinach ulica będzie zamknięta dla ruchu samochodów i autobusów miejskich. Natomiast w dzień ruch będzie puszczany przez rozgrzebaną inwestycję.

Komunikacja miejska: od godz. 20:00 do 6:00 w noce z 15 na 16 i z 16 na 17 lipca oraz od godz. 20:00 do 4:00 w noce z 17 na 18 i z 18 na 19 lipca na trasy objazdowe skierowane zostaną autobusy linii 120 i N11. Obydwie z al. Solidarności pojadą ulicami Radzymińska – Młodzieńcza – Kondratowicza – Malborska i dalej swoimi trasami. W tym czasie zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanków 04 JÓRSKIEGO, 01 ROLANDA, 01 i 02 ŁOKIETKA oraz 01 i 02 SAMARYTANKA.

Uwaga: urzędnicy ostrzegają, że w przypadku wystąpienia niesprzyjających warunków atmosferycznych roboty zostaną przesunięte i rozpoczną się w przyszłym tygodniu.

My ze swojej strony ostrzegamy też, że remont organizuje Urząd Dzielnicy, a nie miejskie służby. Zaś doświadczenie uczy, że dzielnicowe roboty często mają różne niewyjaśnione przygody… Na „dobry początek” oficjalna strona internetowa Urzędu Dzielnicy podaje, że remont ma trwać tylko trzy noce, do poniedziałku. My jednak jakoś bardziej ufamy komunikatom innych miejskich służb, ZTM oraz Biura Koordynacji Inwestycji, które informują, że prace potrwają przez cztery noce – czyli do wtorku.

 

zdjęcie na górze: ul. Samarytanka przy skrzyżowaniu z Jórskiego / fot. archiwum targowek.info

 

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx