Pożar w Amricie na Kondratowicza

10
Share

Było dużo dymu i trochę strachu. Oraz wielkie problemy z dojazdem wozów straży pożarnej.

 

Pożar w restauracji Amrit na ul. Kondratowicza, jednym z najpopularniejszych kebabów w dzielnicy, wybuchł dziś przed godz. 10. Czarny dym zapełnił cały lokal i zmusił do ucieczki klientów i pracowników. Wg nieoficjalnych informacji zapaliła się frytkownica na zapleczu restauracji.

Strażacy ugasili pożar, nic nikomu się nie stało, w tej chwli trwa już szacowanie strat. Jak poinformowało kierownictwo lokalu, Amrit na Kondratowicza na pewno będzie zamknięty dzisiaj i jutro, czyli 19 i 20 lipca 2016. Dostawy na telefon będzie obsługiwać lokal z CH Wileńska.

Ale pożar kababowni spowodował nie tylko straty, lecz także pokazał wielkie problemy na drodze dojazdowej do pawilonów na Kondratowicza. Wóz straży pożarnej, który chciał dojechać „od zaplecza” do palącej się restauracji, utknął na dojazdowej uliczce między pawilonami a blokiem na Suwalskiej 24, która była zatarasowana przez ciasno parkujące samochody osobowe.

– Podczas dojazdu na zaplecze restauracji, w którym rozwijał się pożar, pojawiły się problemy z przejazdem samochodu gaśniczego. Auta osobowe pozostawiono w sposób uniemożliwiający swobodny przejazd na miejsce akcji – informują w oficjalnym komunikacie strażacy. Przejazd udało się ostatecznie udrożnić i rozpocząć akcję ratunkową.

Dodatkową przeszkodą były pozamykane na klucz bramki.

– Oprócz samochodów przejazd blokowały „cudowne” bramki z kłódkami zamykające wszelkie drogi parkingowo-osiedlowe. Barierki zamknięte, klucz do nich nie wiadomo gdzie. Potem okazało się, że klucz jest u dozorczyni bloku 24, która przechadza się przed blokiem – alarmuje nasza czytelniczka pani Kasia.

I być może sytuacja na drodze za pawilonami powinna zwróć nawet większą uwagę niż sam, ostatecznie na szczęście niegroźny, pożar…

Tak wygląda spalona kuchnia Amrita na zdjęciach autorstwa Straży Pożarnej:

 ***

Ogień w Amricie nie przerywa naszego głosowania na najlepszy kebab na Bródnie, Targówku i Zaciszu. Zagłosujcie na wasz ulubiony lokal!

 

zdjęcie na górze: archiwum targowek.info

 

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx