Sklepowisko – jedyny taki sklep w Warszawie przeniósł się na Bródno

6
Share

Jedyny w Warszawie sklep społeczny otworzył się tydzień temu przy Bazyliańskiej na Bródnie. Książki, meble, zabawki, ubrania – znajdziecie tu wszystko i to po bardzo atrakcyjnych cenach. 

 

Najkrócej mówiąc Sklepowisko pomaga biednym kupić potrzebne rzeczy, a bogatym pozbyć się wyrzutów sumienia, że wyrzucają dobre sprzęty do śmieci. To jedyny w Warszawie sklep społeczny – działa nie dla zysku, a z chęci niesienia pomocy. Przyjmuje rzeczy, które jednym są już niepotrzebne i sprzedaje je tanio najbardziej potrzebującym. A zyski przeznacza na pomoc dla najbiedniejszych.

Przez lata instytucja działał na Szmulkach pod szyldem stowarzyszenia Emmaus. Lokal przy Kawęczyńskiej musieli opuścić we wrześniu, przez kilka miesięcy szukali nowej siedziby i znaleźli pod koniec czerwca na Bazyliańskiej 1, czyli w tym samym pawilonie co sklep Pelcowizna.

Na powierzchni kilkuset metrów powstał cały labirynt z asortymentem na sprzedaż. W jednym pokoju są ubrania, inny cały zapełniony jest zabawkami dla dzieci, największy zajmują meble i sprzęt RTV, a wszędzie na korytarzach stoją regały z książkami.

 

zdjęcia: targowek.info

 

Wszystkie rzeczy są używane, niektóre wiekowe, ale wszystkie są sprawne. Nawet puzzle z darów, zanim trafią do sprzedaży, są układane przez pracowników, żeby było pewne, że nie brakuje żadnego elementu.

Na pewno warto tu wpaść, nawet jeśli stać was na nowe rzeczy. Buszowanie po Sklepowisku przypomina wizytę na targu staroci. Nigdy nie wiadomo, jaką perełkę się trafi…

I najważniejsze: do Sklepowiska cały czas można oddawać niepotrzebne rzeczy. Sprzątacie piwnice, robicie porządki w mieszkaniu czy tylko wietrzycie szafy – zawsze lepiej zanieść niepotrzebne rzeczy na Bazyliańską 1, niż do śmietnika.

 

A jeśli macie więcej rzeczy to oddania, to warto skontaktować się ze Sklepowiskiem mailowo (sklepowisko.warszawa@gmail.com) lub telefonicznie (507 111 927).

 

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx