Wiara i zabawa: hit z Targówka na Światowe Dni Młodzieży

7
Share

Promo song Światowych Dni Młodzieży w wykonaniu grupy Gejzer to prawdopodobnie najdziwniejsza rzecz, jaką zobaczycie dziś w internecie. A za tym „hitem” stoi… piłkarz z Targówka. 

 

Dziś w Krakowie zaczynają się Światowe Dni Młodzieży i już wiadomo, że duża grupa pielgrzymów, a wraz z nimi także polscy internauci, będą na nich nucić utwór „Wiara i Zabawa” w wykonaniu duetu Gejzer – promujący (?) Światowe Dni Młodzieży.

Klip ukazał się 20 lipca 2016 r. na YouTube i od tej pory licznik wyświetleń kręci się z coraz większą prędkością. Gdy to piszemy, film obejrzano już 180 tysięcy razy, a zainteresowały się nim też ogólnopolskie media, więc można się spodziewać jeszcze większej popularności.

Powodzenie klipu wynika zapewne z jego kontrowersji. Sami nie wiemy czy to świadoma prowokacja czy prawdziwy rap nawijany z potrzeby serca. Oceńcie sami:

 

 

Na prowokację wskazuje nazwa zespołu: „Gejzer” to jedno z najdłużej wydawanych czasopism gejowskich w Polsce. Ale to przede wszystkim także gorące źródło. Czyżby chodziło o gorące źródło wiary?

A teraz najciekawsze dla nas, mieszkańców Targówka. Duet Grzegorz Dytrych & Michał Szostak (bo tak nazywają się raperzy z Gejzera), zawiązał się na Targówku. Szostak (to ten wyższy, z prawej) wprawdzie pochodzi z Ursynowa, jest tam nawet członkiem Młodzieżowej Rady Dzielnicy, ale także – uwaga! – jest piłkarzem-amatorem i gra GKP Targówek.  Tak podaje na swoim oficjalnym profilu na FB, a według portalu PZPN Łączy Nas Piłka w zeszłym sezonie wystąpił w dwóch meczach wchodząc na końcówki z ławki rezerwowych.

Na stadionie GKP Michał nagrał także swoje odważne wyznanie wiary…

 

 

Przyznacie, że po tych materiałach trudno przejść obojętnie obok Światowych Dni Młodzieży.

fot. YouTube

 

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx