Remonty ulic na Targówku | targowek.info

Wyfrezują ulice na Targówku. Ale lepiej niż poprzednio

Zarząd Dróg Miejskich zapowiada remonty 55 ulic w całym mieście. Jedna z nich jest na Bródnie, jedna na Zaciszu, a dwie na Targówku Fabrycznym. 

 

Do weekendowych remontów już się przyzwyczailiśmy. Matki Teresy z Kalkuty, Bartnicza, Rembielińska, Młodzieńcza, Radzymińska, Gorzykowska – to tylko niektóre z ulic naprawianych w poprzednich latach.

Teraz drogowcy ogłosili przetarg na remont kolejnych 55 ulic. Tym razem ma być jednak to coś  więcej niż zdarcie starego i położenie nowego asfaltu. Po takim zabiegu remont trzeba powtarzać już po kilku latach. Dlatego teraz wykonawca musi przeprowadzić analizę stanu nawierzchni i dostosować do niej odpowiednią technologię remontu. W tym celu wykona m. in. pomiary ugięć oraz badanie sztywności warstw nawierzchni i podłoża. Wykonane odwierty testowe pozwolą na poznanie przekroju poprzecznego jezdni, w tym określenie nośności podłoża i stanu podbudowy. Dzięki takim zabiegom remonty mają starczyć na średnio 8-10 lat.

Aż szkoda, że takiego podejścia nie było podczas remontów głównych ulic w naszej dzielnicy. Ale cieszymy się, że teraz odnowione będą cztery drogi na Targówku.

Do remontu przewidziano:

 • ul. Krasnobrodzka (odcinek Chodecka – Trasa Toruńska)
 • ul. Radzymińska (odcinek Łodygowa – granice Warszawy)
 • ul. Księcia Ziemowita (odcinek Naczelnikowska – Bukowiecka)
 • ul. Swojska (odcinek Bukowiecka – Janowiecka)

Krasnobrodzka ma być remontowana już w pierwszym etapie, kolejne trzy ulice trochę później. Jednak, jak informuje nas ZDM, na razie trwają procedury przetargowe – same prace rozpoczną się najwcześniej za rok.

 

zdjęcie na górze: remontu ulicy na Targówku / fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Wyfrezują ulice na Targówku. Ale lepiej niż poprzednio

 • 6 lipca 2016 o godz. 10:07

  kolejny świetny remont. a za miesiąc będą przebudowywać , zmieniać albo robić tunel /wiadukt. tak się u nas myśli :)

 • 6 lipca 2016 o godz. 11:14

  A Łodygowej znowu nie. Spoko, damy radę, przyzwyczaiłem się.

 • 6 lipca 2016 o godz. 17:30

  Do gogo. Łodygowa to nie zwykły remont ulicy, tylko wybudowanie jej dosłownie od nowa. Trzeba w miejscu ulicy wykopać dół na ponad metr i od nowa zrobić całą ulicę, odwodnienia, chodniki itd. To zdecydowanie grubsza zabawa, a nie weekendowy remoncik. A pierwsza do remontu na taką skalę jest Bartycka, wierz mi, że jeszcze gorsza niż Łodygowa.

 • 8 lipca 2016 o godz. 08:30

  Plan na Łodygową jest taki. Zaorać i na całej długości kartofle i inne warzywa dla pobliskich mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.