Zakaz parkowania na Lusińskiej. A później (chyba) remont

14
Share

Dwa i pół miesiąca po rozpoczęciu budowy metra władze dzielnicy wreszcie zainteresowały się objazdami wokół tej inwestycji… W końcu coś się zmieni na małej uliczce Lusińskiej.

 

Rządzący Targówkiem kompletnie zmarnowali okres przygotowań do budowy II linii metra. Nieudolne forsowanie przenosin bazaru mającego zablokować ul. Nowotrocką spowodowało, że do dziś bazarek z ul. Trockiej nie ma stałego miejsca (budowa w nowej lokalizacji ma się skończyć dopiero pod koniec wakacji). A brak wyobraźni przy opracowywaniu objazdów spowodował, że zapuszczona uliczka Lusińska nagle stała się jedną z głównych arterii komunikacyjnych Targówka Mieszkaniowego. Ciągle zakorkowaną.

Pisaliśmy o tym już w maju: wyjazd z ul. Lusińskiej na Handlową jest tak wąski, że mieści się tam jeden samochód. Jeśli mijają się dwa, drugi musi jechać po trawniku, a właściwie po tym, co z niego zostało. Na tym odcinku Lusińska pokryta jest krzywą, popękaną trylinką. A w pozostałej części – bliżej Borzymowskiej –  przedwojennymi „kocimi łbami”, niechlujnie połatanymi plackami asfaltu. W takich warunkach musi jeździć (bo nie ma innego wyjścia) tysiące samochodów dziennie.

Dwa i pół miesiąca po rozpoczęciu budowy metra władze Targówka wreszcie coś zaczęły z tym robić. Radny Jędrzej Kunowski poinformował na twitterze, że dzielnica zakaże zatrzymywania samochodów na Lusińskiej na „trylinkowym” odcinku od Handlowej do Złotopolskiej. Dodatkowo zostanie tam poszerzony wjazd z Lusińskiej w Handlową. Wg nieoficjalnych informacji w dalszej przyszłości (tj. w 2017 roku) planowane jest też pokrycie całej ulicy asfaltem.

To niewątpliwie wreszcie dobre rozwiązania, które ułatwią przejazd samochodów. Choć zawsze możemy się zastanawiać, czemu nie zrobiono tego przez rozpoczęciem budowy metra?

 

zdjęcie od czytelnika Marcina

Chaos na wjeździe Lusińskiej w Handlową /fot. czytelnik targowek.info

fot. targowek.info

Przedwojenny bruk na Lusińskiej w stronę Borzymowskiej /fot. targowek.info

 

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx