Budowa Trasy Świętokrzyskiej: na trzy miesiące zamykają Zabraniecką

0
Share

Uwaga, duże utrudnienia na Targówku Fabrycznym – już od środy samochody i autobusy pojadą objazdami.

 

Wielka budowa Trasy Świętokrzyskiej wkracza na kolejny etap: drogowcy będą ją łączyć z ulicą Zabraniecką. Żeby to było możliwe, ul. Zabraniecka – na długim odcinku pomiędzy ulicami Rybieńską oraz Księżnej Anny – zostanie zamknięta dla ruchu na ponad trzy miesiące. Stanie się to w środę 3 sierpnia 2016 r. około godziny 22:00.

Jak informują miejskie służby, wyłączenie jezdni z ruchu umożliwi przebudowę urządzeń podziemnych, budowę skrzyżowania i remont samej ulicy. Skrzyżowanie naziemne połączy dwie jezdnie Trasy Świętokrzyskiej z jedną jezdnią ulicy Zabranieckiej (na której wybudowane zostaną dodatkowe wydzielone pasy do skrętu w trasę). Powstaną też chodniki i drogi rowerowe.

Objazd poprowadzony zostanie jedyną możliwą drogą, a więc ulicami Ks. Ziemowita, Rzeczną oraz Ks. Anny.

W związku z zamknięciem Zabranieckiej od środowego wieczoru do odwołania autobusy linii 138 oraz N16 w wariantach z podjazdami do Zajezdni Utrata będą kierowane na trasę objazdową: w obu kierunkach od skrzyżowania Zabraniecka/Księżnej Anny: Księżnej Anny – Zgrzebna – Rzeczna – Księcia Ziemowita – Naczelnikowska i dalej swoją trasą.

Jednocześnie zawieszeniu ulega funkcjonowanie przystanków: Siarczana 01, Zabraniecka-Magazyny 01 i 02, Zabraniecka-Bocznica 01 i 02, Księżnej Anny 01, Księcia Ziemiowita 52.

W zamian ZTM uruchomi funkcjonowanie przystanku Księcia Ziemiowita 54, zlokalizowanego przy ul. Ks. Ziemowita w kierunku ul. Swojskiej, za skrzyżowaniem z ul. Naczelnikowską. Przystanek ten będzie obowiązywał jako warunkowy (na żądanie) dla autobusów linii 138, 156, 170, 338 i N16.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, nadzorujący budowę Trasy Świętokrzyskiej, zapowiada, że zamknięcie Zabranieckiej potrwa do listopada 2016 r.

 

zdjęcie na górze: ul. Zabraniecka, która i tak rozpaczliwie domagała się remontu, nawet bez Trasy Świętokrzyskiej /fot. ZMID

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx