Kino na bloku już było. Teraz będzie Kino na kamienicy

2
Share

Zaczęło się od Kina na bloku, ale że na Targówku Fabrycznym nie ma bloków, będzie Kino na kamienicy. W sobotę pierwszy seans i mnóstwo wydarzeń towarzyszących.

 

Kino na kamienicy to okazja do sąsiedzkiego festynu, który rozpocznie się w sobotę już o godz. 16 przy Cafe Sąsiad przy ul. Księcia Ziemowita 16. Warto się wybrać za tory choćby po to, żeby poznać to miejsce dla wielu mieszkańców naszej dzielnicy wciąż nieodkryte.

Targówek Fabryczny to kilka tysięcy osób, które zamieszkują głównie kamienice. Stąd pomysł na Kino na Kamienicy. Choć w skali Warszawy kilka tysięcy osób to niewiele, jednak może dzięki temu, bardzo prężnie działa tutaj Rada Osiedla Targówek Fabryczny oraz Cafe Sąsiad – inicjatywa powstała dzięki okolicznym mieszkańcom.

Inicjatywa powstała we współpracy z Cafe Sąsiad, Radą Osiedla oraz Pawłem Skayem – pomysłodawcą Kina na B(l)oku.

Seans filmowy będzie finałem festynu sąsiedzkiego. Na ścianie kamienicy zobaczymy wyświetlony film „Hydrozagadka” w reżyserii Andrzeja Kondratiuka. Wcześniej m.in. będzie czas na sąsiedzkiego grilla, przedstawienie pracowni cyrkowej i warsztaty kuglarskie.

Program: 

godz. 16.00 – grill sąsiedzki, zapraszamy z własnym jedzeniem, grilla oraz ognisko zapewniają organizatorzy – Cafe Sąsiad – plener (ul. Księcia Ziemowita 16)

godz. 17.00 warsztaty recyklingowe Bożeny Wiśniewskiej plastyka, nauczyciela i florystyki, instruktorki DK Świt. Podczas zajęć uczestnicy wezmą udział w zabawach plastycznych poprzez poznawanie, projektowanie i budowanie form architektonicznych. Zajęcia wprowadzą w tajniki otaczającego świata, zachęcą do poznawania, obserwowania i kształtowania środowiska, uwrażliwią na estetykę przestrzeni, na potrzeby innych, podniosą świadomość architektoniczną, tym razem przy wykorzystaniu materiałów z recyklingu – Cafe Sąsiad – plener (ul. Księcia Ziemowita 16)

godz. 18:00przedstawienie „Cyrk na walizkach” Pracowni Cyrkowej – okolice kamienicy przy ul. Rybieńskiej 21

„Cyrk na walizkach” to interaktywne przedstawienie w wyk. artystów Pracowni Cyrkowej oparte na sztuce cyrkowej, przenoszące widza w świat zabawy, niespodzianek i niezwykłego cyrku. Opowieść toczy się wokół niepozornej, trochę znoszonej walizki, która okazuje się być bardzo niezwykłym i tajemniczym przedmiotem, bowiem może pomieścić w sobie cały cyrk! Po przedstawieniu odbędą się warsztaty cyrkowe.

godz. 19:00 – warsztaty kuglarskie Pracowni Cyrkowej – okolice kamienicy przy Rybieńskiej 21

godz. 20:00 – „Bloki pełne historii” z muzyką na żywo w wyk. muzyków oraz mieszkańców osiedla – prezentacja zdjęć na ścianie budynku zebranych w ramach projektu „Bloki pełne historii” – ściana kamienicy przy Rybieńskiej 21

godz. 20:30 – seans filmu „Hydrozagadka”, reż Andrzej Kondratiuk

Tytułową zagadką jest niewytłumaczalne znikanie wody w Warszawie podczas największych upałów. Nad jej rozwiązaniem biedzi się naukowiec, profesor Milczarek. Pomaga mu nieustraszony detektyw As, który podejmuje nierówną walkę z tajemniczym, demonicznym przeciwnikiem, sprawcą całej wodnej afery. Trop prowadzi najpierw do ciemnego typa zwanego Plamą, a potem do egzotycznego Maharadży.

Na podwórku nie ma ławek, organizatorzy proszą, żeby zabrać koce, leżaki albo krzesełka turystyczne. W przypadku bardzo niekorzystnych warunków atmosferyczny impreza odbędzie się w innym terminie. Szczegóły na Facebooku. 

Inicjatywa powstała we współpracy Domu Kultury Świt z Cafe Sąsiad, Radą Osiedla oraz Pawłem Skayem – pomysłodawcą Kina na B(l)oku.

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx