Konkurs na mural obok Teatru Rampa

2
Share

Graffiti powstanie już we wrześniu, a jego wzór wybiorą w głosowaniu mieszkańcy Targówka. Choć to może być pewien problem…

 

Teatr Rampa porządkuje przestrzeń wokół siebie. Jednym ze sposobów ma być przemalowanie muru tuż obok głównego wejścia do budynku.

Chcemy odmienić strefę wejścia do Teatru Rampa. Obok znajduje się ciemne graffiti, które dla mieszkańców nic nie znaczy. To chcemy zmienić. Chcemy stworzyć ścianę, która będzie energetyczna i ciekawa. Ważne jest dla nas stworzenie muralu, które dla nas i naszych sąsiadów coś znaczy – czytamy w oficjalnym ogłoszeniu o konkursie.

 

fot. Facebook/Otwarta Rampa

Konkurs dotyczy większego kawałka muru, tego po lewej stronie od bramy. Mniejszy fragment muru po prawej stronie zostanie zagospodarowany samodzielnie przez teatr /fot. Facebook/Otwarta Rampa

 

Ogłoszony wczoraj konkurs trwa do 28 sierpnia. W konkursie mogą wziąć udział osoby fizyczne, grupy nieformalne związane ze sztuką street artu. Główną nagrodą, oprócz realizacji zwycięskiego muralu na ścianie muru przy Teatrze Rampa, jest nagroda pieniężna w wysokości 1000 złotych brutto. Teatr zapewnia, że sfinansuje realizację graffiti oraz zapewni materiały niezbędne do realizacji dzieła.

Teatr Rampa zapisał w regulaminie kilka kryteriów, jakie musi spełniać mural. Realizowany projekt ma m.in. wywołać pozytywne skojarzenia z Targówkiem, Teatrem Rampa oraz innymi słowami kluczami (wśród których są słowa oczywiste, jak Wiech, i mniej oczywiste – jak jednorożec, pegazy i tęcza…). Dodatkowe punkty można zdobyć także za pochodzenie artystów z Targówka (choć regulamin nie precyzuje czy chodzi o sam Targówek Mieszkaniowy, czy raczej o Targówek-całą dzielnicę).

Ale i tak decydujący będzie głos mieszkańców, którzy będą mogli zagłosować na swój ulubiony projekt w dniach 1-4 września 2016 roku na terenie parku Wiecha oraz bezpośrednio przed Teatrem Rampa. Zgodnie z regulaminem zgłoszone prace będą mogły bowiem zdobyć maks. 23 punkty od Jury za spełnienie wspominanych kryteriów, oraz nieograniczoną liczbę punktów od mieszkańców (każdy mieszkaniec chętny do udziału w głosowaniu ma jeden głos równy jeden punkt).

Zrealizowane będzie graffiti, które uzyska łącznie najwięcej punktów. Możemy więc sobie wyobrazić, że w głosowaniu wezmą udział projekty murali autorstwa np. fanów klubów piłkarskich, zwolenników uchodźców, miłośników różnych wersji historii Polski – co może oznaczać bardzo zaciętą walkę na głosy oraz niepewny los muralu już po jego namalowaniu. Choć być może jednak będą zgłoszone tylko jednorożce oraz pegazy i wybór będzie spokojniejszy ;)

Zwycięskie graffiti zostanie namalowane już za miesiąc – 10 września 2016 roku. Oficjalne ogłoszenie, regulaminy, dokumenty związane z konkursem znajdują się pod tym linkiem.

 

 

Działająca (wreszcie) fontanna w Parku Wiecha /fot. targowek.info

Teatr Rampa w Parku Wiecha /fot. archiwum targowek.info

 

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx